Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā (Uzņēmējdarbība Vidzemē)

Vidzemes iedvesmas stāstiem pievienojušies vēl 11 uzņēmēju stāsti

Aizvadītās nedēļas trešdienā Oleru muižas dārzā svinīgā Vidzemnieku dārza svētku pasākumā Vidzemes plānošanas reģions godināja uzņēmējus, kurus par  veiksmīgu un iedvesmojošu darbošanos Vidzemē nominējušas pašvaldības. Simboliski, ka jauno desmitgadi iesākām vietā, kur Vidzemnieku dārza svētki tika atzīmēti pirmo reizi - Oleru muižā.

Vidzemnieku dārza svētki notika jau vienpadsmito reizi un pa šiem gadiem izstāstīti jau 286 Vidzemes uzņēmēju stāsti, kas iedvesmo un motivē darīt.

Šogad Vidzemes uzņēmēju iedvesmas stāstu pulkam pievienojās 11 uzņēmēji:
SIA “Alūksnes alus” - Alūksnes novads;
SIA “Kalna Paltes” - Cēsu novads;
Sadarbības projekts “Gulbenes boulings” - Gulbenes novads;
Liepupes pagasta Kristīnes Mauliņas zemnieku saimniecība "TŪJSMUIŽA" - Limbažu novads;
SIA “Letari”, uzturvērtībām bagātas uzkodas "O' byte" - Madonas novads;
SIA “Latvian amusement agency”, izklaides parks "Avārijas brigāde" - Ogres novads;
IK "Zivju grozs" - Saulkrastu novads;
ZS “Akoti” - Latvijas šķirnes zirgu audzētava - Smiltenes novads;
SIA “LB Services”, kafejnīca “Walk Cafe” - Valkas novads;
SIA “Kocēnu korti”, Bestes tenisa korti un Bestes apartamenti - Valmieras novads;
IK “UPMALAS PĪLĀDŽI”, kafejnīca “Grāmatnīca” - Varakļānu novads.

Ar šī gada uzņēmumu aprakstiem iespējams iepazīties informatīvajā brošūrā.

Plašāka Vidzemnieku dārza svētku 2022 foto galerija aplūkojama Vidzemes plānošanas reģiona Facebook fotoalbumā. Fotogrāfe: Anete Rudmieze 

 

 

 

Alūksnes novads | SIA "Alūksnes alus" pirms diviem gadiem sāka īstās garšas meklējumus, vārot pirmo brūvējumu 30 litru katlā. Šobrīd uzņēmums ražo sešas dažādas alus šķirnes un vislabāk garšo vietējā kultūrvietā "Alūksnes alus paviljons".

Pāvels Čornijs: "Uzņēmējdarbība ar to ir skaista – viss atkarīgs tikai no Tevis paša. Ir tikai jādara, jātic savai idejai, jābūt pārliecinātam un ne no kā nav jābaidās, bet jārunā ar cilvēkiem. Viss izdosies, galvenais ticēt savai idejai un saviem spēkiem."

 

Cēsu novads | SIA “Kalna Paltes” ir ģimenes uzņēmums. Ainaviskajā un skaisti iekoptajā 10 hektāru lielajā zemes īpašumā saimnieki audzē un pārstrādā asos piparus, garšaugus, dārzeņus un dažādas Latvijas ogas. Īpaša loma “Kalna Paltēs” piešķirta asajiem pipariem – 230 kvadrātmetru lielajā siltumnīcā atrodamas aptuveni 100 dažādas aso piparu šķirnes.

jolanta Sausiņa: "Ja esi izlēmis no darba ņēmēja kļūt par darba devēju, vispirms jākļūst par darītāju. Jāizmēģina tā lieta, kas Tev patīk un jāpārliecinās, vai Tu pats tajā spēj ielikt savu sirdi. Strādājot sev vislielākais ieguvums papildus tam, ka vari dot darbu gan sev, gan citiem, ir tas, ka Tu pats nosaki to, kā piepildi savu laiku."

 

Gulbenes novads | Gulbenes boulings ir divu uzņēmumu SIA "Rubate" un SIA "Ilva I" sadarbības projekts. Gulbenes boulinga ienesīguma mēraukla ir klientu prieks, atsauksmes un pozitīvās emocijas. 

Iveta Ilva: "Uzņēmējam galvenais ir sapnis, kuru piepildīt un brīžos, kad prātā iezogas doma padoties, jāatrod resurss izvēlēties iet uz savu mērķi ar pārliecību, neklausoties kritikā un bailēs. Ar šo iniciatīvu uzņēmēji vēlas mudināt novadniekus būt uzņēmīgiem un radīt!"

 

Limbažu novads | ZS "Tūjsmuiža", ko droši var dēvēt par modernu, mehanizētu lauku uzņēmumu ar ekonomiski pamatotu saimniekošanu. Saimniecības galvenais darbības virziens ir piena lopkopība, papildus tam vienā no saimniecības angāriem ir izveidots Ainažu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības Tūjas postenis, savukārt, saimniecībai piederošajā pļavā, kur izveidota brīvdabas koncertzāle sadarbībā ar Liepupes tautas namu regulāri tiek rīkoti dažādi kultūras pasākumi. 

Kristīne Mauliņa: "Sadarbībā ir liels spēks. Tā dod pievienoto vērtību ikvienā jomā, kur atrodi līdzīgi domājošos, kas gatavi kopā darīt kāda mērķa vārdā. Ar kaimiņu saimniecībām sadarbojamies, veicot lielākus un smagākus darbus; ar valsts iestādēm – piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus;  ar tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem – pildot sociāli nozīmīgu funkciju kā arī jēgpilni un skaisti pavadot laiku."

 

Madonas novads | SIA "Letari" ražo un realizē uzturvērtībām bagātas, sāļas un saldas uzkodas - mini galetes, kuru pagatavošanai ieviesta inovatīva ražošanas tehnoloģija – ekstrudēšana, kas nozīmē, ka cepšana aizstāta ar gaisa spiediena un smidzināšanas metodi  

Alvis Jāmants: "Ticēt savām spējām un neatlikt idejas īstenošanu uz vēlāku laiku."

 

Ogres novads | SIA “Latvian amusement agency” jeb izklaides parks "Avārijas brigāde". Šeit piedāvātās atrakcijas spēj nodrošināt izklaidi divu dienu garumā, tāpēc nākotnes plānos ietilpst ne tikai parka attīstība, bet arī viesnīcas ar SPA kompleksu būvniecība blakus parkam. 

Mārtiņš Brezauckis: "Pirms sākt savu biznesu, ļoti vērtīgi ir kādu laiku pastrādāt algotu darbu līdzīgas jomas uzņēmumā. Tas ļauj labāk izprast konkrētās nozares specifiku. Arī pēc biznesa uzsākšanas vērtīgi sekot līdzi aktuālajai informācijai par finanšu līdzekļu piesaistes iespējām, lai pēc iespējas efektīvāk izmantotu savus resursus."

 

Saulkrastu novads | IK “Zivju grozs” klientiem piedāvā to, ko var pagatavot no svaigām vietējām zivīm. Interesentiem ir iespēja kopā ar zvejniekiem doties jūrā pēc loma un pēc tam saimnieka Jāņa virtuvē iemācīties kā pareizi notīrīt zivis, iegūt fileju, izmantojot visu zivi un galu galā sagatavot gardu maltīti.  

Jānis Melnalksnis: "Priekšrocība, strādājot kā individuālajam komersantam, ir brīvība pašam noteikt savu darba laiku un apjomu, taču jāapzinās, ka pašam arī jārūpējas par visu nodrošinājumu. Pirmās bailes ir uzsākt, nākamās – attīstīties. Vienīgā metode, kā šīs bailes pārvarēt ir darīt! To katrs var tikai pats.s, ka pašam arī jārūpējas par visu nodrošinājumu."

 

Smiltenes novads | ZS “Akoti” - Latvijas šķirnes zirgu audzētava kopš 2009. gada. 

Vija Mačule: "Ja nemēģināsi, neuzzināsi vari vai nevari. Galvenais ir gribēt un mēģināt pat tad, ja sākotnēji šķiet, ka līdzekļu ir par maz. Tādos gadījumos vajag uzdrīkstēties un atbalstu piesaistīt caur projektu konkursiem gan pašvaldībā, gan Latvijā."

 

Valkas novads | SIA “LB Services”, kafejnīca “Walk Cafe”.  Kafejnīca, kurā regulāri notiek muzikāli un tematiski pasākumi un ēdienkarte tiek pielāgota dažādām sezonām un svētkiem.

Jevgēnija Aleksandrova: "Savus sapņus vajag īstenot - izdomāt un ķerties klāt! Ieklausies padomos, bet neatkāpies no savas idejas un nedomā par ilgu - kad esi vērsim mugurā, ir jānoturas."

 

 Valmieras novadsSIA “Kocēnu korti” - Bestes tenisa korti un Bestes apartamenti. Tenisa korti ar augstas kvalitātes mākslīgās zāles segumu un atbilstošu apsildi darbojas visa gada garumā, neatkarīgi no laikapstākļiem. Apartamentu tipa viesnīca, kura būvēta kā 12 gaišu un mājīgu dzīvokļu ēka, kopumā nodrošinot 49 gultasvietas. 

Iveta Brūniņa-Buile: "Mazās viesnīcas un mazā biznesa priekšrocība ir tā, ka katrs no viesiem uzņēmuma īpašniekā vienmēr saskata draugu, grib aprunāties un ieteikt kādu uzlabojumu vai vienkārši pateikt paldies."

 

Varakļānu novads | IK “UPMALAS PĪLĀDŽI”, kafejnīca “Grāmatnīca”. Ģimenes uzņēmums, kura veiksmes atslēga ir paaudžu spēja sadarboties.

Anete Urka: "Saglabāt arvien jaunu skatījumu uz lietām palīdz iesaistīšanās pašvaldības projektos. Ar tajos piesaistītā līdzfinansējuma atbalstu uzņēmums organizē ēdienu gatavošanas meistarklases bērniem, jauniešiem, uzņēmumiem, piesaista pieredzējušus jomas profesionāļus. Kafejnīca “Grāmatnīca” piedalīsies arī Varakļānu “Mājas kafejnīcu dienās”."

 

Par Vidzemes stāstiem

Vidzemes stāstu ideja radās 2012. gadā kā atbildes reakcija tam, ka visā pasaulē un arī Vidzemē bija vērojama tendence iedzīvotājiem aizplūst uz lielpilsētām, citiem novadiem un citām valstīm, atstājot lauku teritorijas mazāk apdzīvotas. Lai parādītu, ka reģionā joprojām ir uzņēmīgi cilvēki, kas tic Vidzemes nākotnei, Vidzemes plānošanas reģions aizsāka tradīciju lepoties ar tiem, kuri dara un kuriem izdodas. Šis svinīgais augusta notikums ir iespēja vienam otru iepazīt, varbūt atrast domubiedrus vai sadarbības partnerus, bet pilnīgi noteikti iedvesmoties no rosīgiem vidzemniekiem. Kopā šajos 10 gados ir sumināti 275 stāsti – no maziem uzņēmējiem, mājražotājiem un amatniekiem līdz lielām saimniecībām, ražotājiem, inovatoriem un eksportējošiem uzņēmumiem.

Kopš 2021. gada 1. jūlija Vidzemes plānošanas reģions ir kļuvis plašāks, līdz ar to šogad Vidzemes uzņēmēju pulku kuplina arī Limbažu, Ogres un Saulkrastu novadu uzņēmēji.

 

"Vidzemnieku dārza svētkus 2022" organizēja Vidzemes plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centrs projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” ietvaros, ko līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

 

Informāciju sagatavojusi: Sabīne Mieze, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, sabine.mieze@vidzeme.lv

 

audzē un gatavo to, kas pašiem garšo

30.08.2022

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930