Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā (Uzņēmējdarbība Vidzemē)

Vidzemes pārtikas inovāciju hakatonā “burkānu” izgudros no jauna

Vidzemes pārtikas inovāciju hakatons notiks Valmierā, sākot no 25. novembra plkst. 16.00 līdz 26. novembra plkst. 16.00. Radīt jaunas idejas pārtikas un dzērienu ražošanā, sākot no izejvielu iegūšanas līdz pat produkcijas realizācijai tirgū, Vidzemes plānošanas reģions aicina topošos un esošos uzņēmējus. Dalībai hakatonā aicināts arī ikviens interesents, kuru aizrauj ideju radīšanas un attīstīšanas process, lai atrastu risinājumus Latvijā un pasaulē aktuāliem izaicinājumiem.

Ja Tev rūp veselīga un ilgtspējīga pārtika, kas radīta efektīvi izmantojot planētas resursus, ja kādreiz esi pieķēris sevi pie domas, ka visā plašajā pārtikas produktu piedāvājumā tomēr vēl kaut kas trūkst vai esi viens no tiem, kas problēmas patiešām saredz kā iespējas, tad šis pasākums ir domāts tieši Tev.

Viena no Vidzemes plānošanas reģiona definētajām viedo specializāciju prioritārajām tautsaimniecības jomām ir tehnoloģiju un eksporta ietilpīgas ilgtspējīgas pārtikas un dzērienu ražošana. Hakatona dalībnieki aicināti attīstīt savas vai uzņēmēju piedāvātās idejas kādā no šai jomai atbilstošām tēmām: aprites ekonomika, veselīga un ilgtspējīga pārtika, pārtikas inovācijas, digitalizācija vai produktu virzīšana tirgū. Savus izaicinājumus piedāvā atpazīstami pārtikas un dzērienu ražotāji: SIA "R Chocolate", zīmoli "Grasbergs" "Luii snacks", "Graci", "O’byte”, kuri vidū Latvijas pārtikas bioekonomikas klastera biedri. Hakatona noslēgumā žūrija vērtēs, vai izvēlētā ideja risina kādu no pārtikas nozares problēmām un rastais risinājums ir inovatīvs, ar komerciālu un eksporta potenciālu un skaidru mērķa tirgu. Ar pārējiem vērtēšanas kritērijiem iespējams iepazīties hakatona nolikumā.

Hakatons norisināsies 24 stundu laika periodā. Hakatonu vadīs līdzdalības un sabiedrības iesaistes eksperts Vilis Brūveris. Piektdienas pēcpusdienā dalībnieki saņems papildus iedvesmas devu no Valmiermuižas alus darītavas saimnieka Aigara Ruņģa, praktisku informāciju par aprites ekonomikas izaicinājumiem un iespējām, par ko pastāstīs Vidzemes plānošanas reģiona ekonomikas eksperte Irīna Kulitāne, tam sekos praktiska darbošanās komandās - ar profesionālu mentoru atbalstu komandas strādās pie savu ideju attīstīšanas līdz pat prezentācijas brīdim sestdienas vakarā. Lai labāk sagatavotos ideju prezentēšanai, ar zināšanām un pieredzi dalīsies biedrības “Zināšanu un inovācijas sabiedrība” valdes priekšsēdētāja Vita Brakovska.

Hakatons ir starptautiski atzīts formāts, kas veicina izpratni par jaunu produktu ar augstu pievienoto vērtību attīstību, un caur šo aktivitāti ir paredzēts radīt biznesa ideju fiziskas skices. Šādi pasākumi ir lieliska platforma, kur labām idejām un to radītājiem tikt saredzētiem un sadzirdētiem. Inovatīvākie un ilgtspējīgākie priekšlikumi pēc žūrijas vērtējuma saņems balvas no organizatoriem un atbalstītājiem. Uzvarētāju komandai tiks nodrošināta iespēja doties pieredzes apmaiņas braucienā uz Norvēģiju.

Aicinām interesentus apmeklēt mājas lapu http://hakatons.vidzeme.lv/ , lai iepazītos ar detalizētu dienaskārtību, iespējams izvēlētos kādu no uzņēmumu piedāvātajiem izaicinājumiem un pavisam noteikti līdz 2022. gada 21. novembrim pieteiktos dalībai hakatonā ar savu komandu vai individuāli. Hakatona aktualitātēm līdzi sekot iespējams arī Vidzemes plānošanas reģiona un Uzņēmējdarbība Vidzemē sociālā tīkla Facebook lapās.

Reģistrēšanās hakatonam: https://forms.office.com/r/HmGvEcA49g 

Hakatonu organizē Vidzemes plānošanas reģions, īstenojot Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta 2014.—2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” un programmas “Apvārsnis 2020” projekta “Sadarbībā balstīta ilgtspējīgu un drošu pārtikas sistēmu veidošana “Food2030” mērķu sasniegšanai” (CITIES2030) aktivitātes.

 

Papildu informācijai: Lienīte Priedāja-Klepere, Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperte un projektu vadītāja, e-pasts: lienite.priedaja@vidzeme.lv, mob.tel.: 26133028.

Ziņu sagatavojusi: Sabīne Mieze, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, e-pasts: sabine.mieze@vidzeme.lv, mob.tel.: 29475722.

03.11.2022

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031