Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā (Uzņēmējdarbība Vidzemē)

Vidzemes uzņēmēju pieredzes brauciens noslēdzas ar tikšanos LR vēstniecībā Norvēģijas Karalistē

Projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” ietvaros turpinās starptautisko sakaru veidošana, nostiprināšana un jaunu sadarbību veicināšana uzņēmējdarbības jomā. Kā viena no plānotajām aktivitātēm šomēnes īstenota Vidzemes uzņēmēju pieredzes vizīte Norvēģijas Karalistē.

Līdzīgi kā iepriekšējā vizītē, kad uz Elverum devās Vidzemes plānošanas reģionā ietilpstošo novadu pašvaldību uzņēmējdarbības speciālisti, arī šoreiz projekta komandu un uzņēmējus sagaidīja projekta partneris Norvēģijā – Elverum pašvaldība. Atbilstoši Elverum pašvaldības projektu vadītāja Alfa Kristiana Engera un starptautisko sakaru koordinatores Darjas Diresenas sastādītajai programmai, vizītes dalībnieki triju dienu laikā apmeklēja divas izglītības iestādes Elverum pašvaldībā, sešus pārtikas ražošanas un/vai tirdzniecības nozarē darbojošos uzņēmumus Inlandetas reģionā, pārtikas kultūras centru bērniem Geitmyra Ringsaker, kas veicina izglītošanos ilgtspējīgas pārtikas ražošanas un patērēšanas jomā, tirgu Mathallen (Oslo) un Latvijas Republikas vēstniecību Norvēģijas Karalistē.

Profesionālajā vidusskolā Elverum videregaende skole, kurā mācās 1200 skolēnu, vizītes dalībnieki izmantoja iespēju uzzināt par to, kā tiek organizētas prakses vietas skolas audzēkņiem, kādas ir prasības, lai strādātu praksē un kādiem priekšnosacījumiem jābūt izpildītiem, lai uzņēmumi būtu ieinteresēti veidot sadarbību ar izglītības iestādēm. Interesants fakts – Norvēģijā valsts piedalās prakses vietas atalgojuma nodrošināšanā. Sadarbībā ar šo profesionālo vidusskolu projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” ietvaros Vidzemes plānošanas reģions jau uzsācis kārtēja – ceturtā – jauniešu hakatona organizēšanu. Tajā piedalīsies jaunieši gan no Vidzemes reģiona, gan no Elverum pašvaldības.

Norvēģijas Inlandetas reģiona Lietišķo zinātņu universitātes Elverum filiāle bija otra apmeklētā izglītības iestāde un šeit daudz tika runāts par universitātes sadarbību ar dažādām iestādēm, ieskaitot bruņoto spēku vienības. Universitātes telpās darbojas arī organizācija Business Garden, kas pilda līdzīgas funkcijas kā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Biznesa inkubatori Latvijā.

Programmā iekļautie pārtikas uzņēmumi pēc lieluma bija mazie un vidējie uzņēmumi, kas tika izvēlēti atbilstoši vizītē pārstāvēto uzņēmumu nozaru un uzņēmumu lieluma profiliem. Tirgū Mathallen bija iespēja dzirdēt vairāku vietējo uzņēmēju uzņēmējdarbības pieredzi. Vislielāko interesi raisīja Latvijā vēl reti kur ieviesta sadarbības pieeja – iznomājama profesionālās virtuves un restorāna zona. Vidzemes uzņēmēji atzina, ka šāds pakalpojums iedrošinātu topošos uzņēmējus savu ideju izmēģināt realitātē un laicīgi atklāt uzlabojamās lietas, apzināt riskus, kas teorijā nav paredzami. Vizītes dalībnieki bija aktīvi un ieinteresēti – uzdeva jautājumus, diskutēja.

Vizīte noslēdzās Oslo, LR vēstniecībā Norvēģijas Karalistē, kur Vidzemes delegāciju sagaidīja LR ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Norvēģijas Karalistē Mārtiņš Klīve un LIAA pārstāvniecības Norvēģijā vadītāja Evita Nedzvecka. Šeit uzņēmēji dalījās savā eksporta pieredzē un izaicinājumos, kā arī uzklausīja Evitas Nedzveckas padomus par Norvēģijas kā eksporta mērķa valsts specifiku un uzzināja par iespējamiem atbalsta instrumentiem eksporta uzsākšanai.

Šajā pieredzes vizītē kopā ar projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” komandas pārstāvjiem devās uzņēmumi/zīmoli: Latvijas pārtikas bioekonomikas klastera biedri, MANY MOVES, R Chocolate un pārtikas tehnoloģiju studenti, jaunu ideju pārtikas nozarē entuziasti, kuri uzvarēja “Vidzemes burkānu hakatonā”, Olga Latišenko un Andrejs Bānis.

_____________________________________

Pieredzes brauciens pie projekta partnera Elverum pašvaldībā un vizītes vietējos uzņēmumos ir projekta "Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā" aktivitāte. Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Informāciju sagatavoja: Sabīne Mieze, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, sabine.mieze@vidzeme.lv, 29475722 

10.02.2023

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930