Vēsturiskās vērtības un ar tām saistītās ainavas (HISTCAPE)

Iedzīvotāju iesaistei vietējās ainavas apsaimniekošanā Burtniekos tiek izvietoti aptaujas stendi

Noslēgumam tuvojas Vidzemes plānošanas reģiona ieviestais projekts „Vēsturiskās vērtības un ar tām saistītās ainavas” (HISTCAPE), kura galvenais uzdevums ir rast risinājumus, kā efektīvi un ilgtspējīgi apsaimniekot un aizsargāt kultūrvēsturiskos objektus un ainavas lauku reģionos, vienlaikus radot labvēlīgus dzīves apstākļus. Lai veiksmīgi to izdarītu nepieciešams iesaistīt arī vietējo sabiedrību, jo ainava nav tikai aizsargājami un vērtīgi dabas vai kultūrvēsturiski objekti un ar tiem saistītās teritorijas, bet gan viss, ko mēs redzam sev apkārt un mūsu pašu rokās ir šo ainavu veidošana.  Tādēļ no 2. līdz 22. septembrim Burtniekos atrodami divi stendi, kuros iedzīvotāji var izteikt savu redzējumu ainavas apsaimniekošanā.

Viens no stendiem atradīsies ciemata centrā, bet otrs aiz bibliotēkas ēkas pie sporta laukuma. Stendos izvietotas anketas ar jautājumiem, uz kuriem atbildot cilvēki var izteikt savu viedokli par to, kas šajās konkrētajās vietās ir īpašs vai nevēlams. Pēc aizpildīšanas anketas jāievieto atbilžu kastītēs vai jānodod Burtnieku bibliotēkā vai Burtnieku pašvaldības administrācijā.

Stends Burtnieku centrā

Stends pie sporta laukuma

Ar šīs iniciatīvas palīdzību VPR sadarbībā ar Burtnieku novada domi vēlas vērst uzmanību, kā pavisam vienkāršā veidā veicināt vietējo iedzīvotāju iesaisti ainavas vērtību un problēmu apzināšanā.

Pēc rezultātu apkopošanas, iedzīvotāju anketas tiks iesniegtas Burtnieku novada pašvaldībā, kas kalpos par nozīmīgu pieturas punktu turpmākai attīstības plānošanai.

 

 

Papildu informācija: Lelde Ābele, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: 29266757,e-pasts: lelde.abele@vidzeme.lv

03.09.2014

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829