Vēsturiskās vērtības un ar tām saistītās ainavas (HISTCAPE)

Projektā Histcape aktīvi tiek diskutēts par politikas rekomendācijām, lai efektīvāk saglabātu vēstures mantojumu

Partneriem tiekoties Itālijā un Spānijā projekta „Vēsturiskās vērtības un ar tām saistītās ainavas” (Histcape) ietvaros aktīvi norisinās darbs pie Eiropas Savienības politikas rekomendāciju izstrādāšanas. Arī Vidzemes plānošanas reģions (VPR) projektā Histcape izstrādā politikas rekomendācijas ainavu plānošanai un apsaimniekošanai vietējā līmenī, kas kalpos kā plānošanas instruments reģiona un vietējo pašvaldību speciālistu vajadzībām.

Partneriem tiekoties Itālijā aktīvi tika diskutēts par katra projekta partnera sava reģiona specifikai izstrādātajām politikas rekomendācijām un to izmantošanu Eiropas līmeņa politikas rekomendāciju izstrādei kultūrvēsturisko objektu un ainavu pārvaldības jautājumos. Šo diskusiju rezultātā Vidzemes plānošanas reģions guva daudz papildinājumu politikas rekomendāciju pilnveidošanai, jo tika saņemti dažādi ieteikumi no projekta partneriem par iespējamiem uzlabojumiem.

Savukārt Spānijas pilsētā Valladolidā būtiskākais darbs tika veltīts politikas rekomendāciju izstrādāšanai tieši Eiropas Savienības līmenī, kas nākamajā plānošanas periodā varētu uzlabot un ieviest ar kultūras mantojuma un ainavu attīstību saistītas aktivitātes un atbalsta instrumentus reģionos.

Tikšanās ietvaros tika pieņemts lēmums izstrādāt vienotu projekta rokasgrāmatu, kurā vienkopus tiks apvienota informācija par projekta partneru labākajām pieredzēm kultūras mantojuma un ainavu aizsardzībā un apsaimniekošanā. Rokasgrāmatā tiks iekļauta informācija par rīcības plāniem, kas definētu aktivitātes, lai pārņemtu citu partneru pieredzi savos reģionos, kā arī par Eiropas Savienības politikas rekomendācijām turpmākai projekta rezultātu izplatīšanai un ieviešanai.

Rokasgrāmata būs pieejama ikvienam interesentam, kas strādā kultūras, tūrisma, ainavu, uzņēmējdarbības u.c. savstarpēji saistītās jomās.

Projektu „Vēsturiskās vērtības un ar tām saistītās ainavas” līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un to realizē programmas „Interreg IVC” ietvaros.

Papildu informācija: Lelde Ābele, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.:  29266757,e-pasts: lelde.abele@vidzeme.lv

04.11.2013

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829