Vēsturiskās vērtības un ar tām saistītās ainavas (HISTCAPE)

Vidzemē spriedīs par reģiona un Eiropas kultūrvēstures mantojumu25.jūnijā Dikļu pilī notiks projekta „Vēsturiskās vērtības un ar tām saistītās ainavas” (HISTCAPE) konference, kurā aplūkos Vidzemes un citu valstu pieredzi kultūrvēsturisko vērtību un ainavu jomā, kā arī diskutēs par to aizsardzību un apsaimniekošanu.

Pasākums pulcēs projekta dalībniekus no 11 Eiropas valstīm, Vidzemes reģiona un valsts kultūrvēstures ekspertus, attīstības plānotājus, ainavu arhitektus, kā arī tūrisma un kultūras speciālistus.     

Reģiona kultūrvēsturiskajiem objektiem un ainavām ir nozīmīga loma kultūras, vides un sociālajā jomā, jo tās ir saimnieciskajai darbībai labvēlīgs resurss un to aizsardzība, pārvaldība un plānošana var radīt arī jaunas darbavietas. Ar pieredzi un zināšanām konferencē dalīsies kultūrvēstures mantojuma un kultūras ekonomikas eksperte no Vācijas Karīna Drda – Kūna (Karin Drda-Kühn), Valmieras muzeja krājuma glabātāja un vēsturniece Indra Vīlistere, kā arī ainavu arhitekte Gundega Lināre.      

Lai iepazītos ar Vidzemes kultūrvēsturiskajām vērtībām, „Histcape” partneri apmeklēs Oleru muižu, kur uzzinās par muižas darbību un veidiem kā efektīvi, izmantot kultūrvēstures mantojuma potenciālu, var radīt labvēlīgus dzīves vides apstākļus. Tāpat ārzemju viesi dosies uz Ķoņu dzirnavām un nobaudīs tradicionālu latviešu mielastu, kā arī uzzinās vairāk par dzirnavu darbību.                  

Par projektu: 
Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un to realizē programmas „Interreg IVC” ietvaros. “Histcape” galvenais uzdevums ir rast risinājumus, kā efektīvi un ilgtspējīgi apsaimniekot un aizsargāt kultūrvēsturiskos objektus un ainavas lauku reģionos, vienlaikus radot labvēlīgus dzīves apstākļus. Projektā piedalās 11 partneri no Spānijas, Portugāles, Itālijas, Igaunijas, Lietuvas, Grieķijas, Vācijas, Slovēnijas, Anglijas un Latvijas. Projekta vadošais partneris ir no Austrijas (Štīrijas reģionālā attīstības aģentūra).
        
Papildu informācija: Lelde Gavare, Projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: + 371 29266757, e-pasts: lelde.gavare@vidzeme.lv.       

 

Informāciju sagatavoja:
Anita Savoņi - Vaido
Sabiedrisko attiecību speciālists
Vidzemes plānošanas reģions
Mob.+371 26621391
E-pasts: anita.savoni@vidzeme.lv

21.06.2012

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829