Vēsturiskās vērtības un ar tām saistītās ainavas (HISTCAPE)

VPR aicina uz semināru par ainavas izpratnes veicināšanu tās kvalitātes uzlabošanai

Tuvojoties Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) projekta „Vēsturiskās vērtības un ar tām saistītās ainavas” (HISTCAPE) noslēgumam, 4. septembrī, Burtnieku pagasta kultūras namā (Jaunatnes iela 15, Burtnieki), ikviens interesents tiek aicināts piedalīties seminārā par ainavu kvalitātes uzlabošanu un tās apsaimniekošanu. Semināra laikā uzmanība tiks vērsta uz to, ka ainava nav tikai aizsargājami un vērtīgi dabas vai kultūrvēsturiski objekti un ar tiem saistītās teritorijas, bet gan viss, ko mēs redzam sev visapkārt, tādējādi mūsu pašu rokās ir šo ainavu veidošana. Apmeklējot semināru, būs iespēja uzzināt par ikdienas ainavas nozīmi, tās kvalitātes apzināšanu, ainavas uztveres jēdzienu, praktiskiem risinājumiem ainavas uztveres un izpratnes veicināšanā. Tāpat interesenti tiks informēti par ainavu politiku un „ideālo” ainavu plānošanas shēmu Latvijā, par problēmām plānošanas kontekstā un iespējamiem risinājumiem, kā arī par ainavu plāna ieviešanas nepieciešamību un citiem saistošiem tematiem.

Lai radītu patiesu izpratni par ainavu un mūsu iespējām to pasargāt, semināra gaitā paredzēta radoša aktivitāte, kuras laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar to, kā pavisam vienkāršā veidā pašiem iesējams noteikt ainavas kvalitāti, piemēram, kaut vai skatoties pa logu. Tādējādi palielinot izpratni par šiem jautājumiem, un veicinot vietējo iedzīvotāju iesaisti ainavas vērtību noteikšanas jautājumā.

Darba kārtība pieejama šeit.

Pieteikties semināram aicinām līdz 3. septembra plkst. 15:00 Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapas sadaļā „Semināri VPR”.

Pojektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un to realizē programmas „Interreg IVC” ietvaros. “Histcape” galvenais uzdevums ir rast risinājumus, kā efektīvi un ilgtspējīgi apsaimniekot un aizsargāt kultūrvēsturiskos objektus un ainavas lauku reģionos, vienlaikus radot labvēlīgus dzīves apstākļus. Projektā piedalās 12 partneri. Vadošais projekta partneris Štīrijas reģionālā attīstības aģentūra no Austrijas.       

 

Papildu informācija: Lelde Ābele, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: 29266757,e-pasts: lelde.abele@vidzeme.lv

13.08.2014

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829