Vidzeme iekļauj

Ar pašvaldībām pārrunās iespējas attīstīt sociālo pakalpojumu infrastruktūru

Trešdien, 25.maijā, notiks Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāres Ievas Jaunzemes, LM speciālistu un Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) pašvaldību pārstāvju tikšanās, kur pārrunās deinstitucionalizācijas procesa aktualitātes un pašvaldību iespējas attīstīt sabiedrībā balstītu pakalpojumu [1] infrastruktūru un personu ar garīga rakstura traucējumiem nodarbinātības iespējas.

Tikšanās laikā ar tās dalībniekiem paredzēts pārrunāt jautājumus par Ministru kabineta noteikumu [2] projektu, kas noteiks pašvaldību iespējas piesaistīt Eiropas Reģionālas Attīstības fonda finansējumu sabiedrībā balstītu pakalpojumu infrastruktūras izveidei un attīstībai. To paredzēts virzīt saskaņošanai valdībā līdz šī gada jūnija beigām.

Iecerēts, ka kopējais šīm investīcijām atvēlētais finansējums būs 44 441 977 eiro, kas ļaus īstenot jaunu būvju būvniecību, esošu būvju pārbūvi vai atjaunošanu, kā arī materiāli tehniskā nodrošinājuma iegādi. Uz to varēs pretendēt tās pašvaldības, kas ir plānošanas reģionu sadarbības partneri deinstitucionalizācijas procesa īstenošanas projektos un iekļautas plānošanas reģionu izstrādātajos deinstitucionalizācijas plānos.

Tikšanās notiks trešdien, 25.maijā, pulksten 10 Cēsīs, Raunas ielā 4.

Jau ziņots, ka Vidzemes plānošanas reģions ir uzsācis īstenot projektu “Vidzeme iekļauj”. Tā mērķis ir Vidzemes reģionā palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā cilvēkiem ar veselības traucējumiem un bērniem. Vairāk par projektu lasāms VPR tīmekļa vietnē.


[1] Sabiedrībā balstīti pakalpojumi ir pretēji aprūpei ilgstošas aprūpes institūcijās, kur cilvēki ir izolēti no plašākas sabiedrības, nav pietiekamas kontroles pār savu dzīvi un lēmumiem, kas viņus ietekmē, kā arī institūcijas noteikumi ir prioritāri pār cilvēka individuālajām vajadzībām. Sabiedrībā balstīti pakalpojumi ir kvalitatīvi, individualizēti pakalpojumi, kas cilvēkam sniedz atbalstu funkcionālo traucējumu radīto ierobežojumu pārvarēšanai un dod iespēju dzīvot mājās, bet bērnu gadījumā – augt ģimeniskā vai tai pietuvinātā vidē.

[2] Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.3.1. specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt pakalpojumu infrastruktūru bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā" 9.3.1.1. pasākuma "Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai" pirmās un otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas noteikumi.

Papildu informācija: Gatis Tauriņš, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists, mob.t.28303078, gatis.taurins@vidzeme.lv

 

18.05.2016

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930