Vidzeme iekļauj

Valmierā darbu sāks atbalsta centrs “Solis”

Jaunā gada sākumā, 2. janvārī ikviens aicināts uz Valmierā deinstitucionalizācijas procesa ietvaros jaunizveidotā atbalsta centra “Solis” svinīgo atklāšanu. Centrs nodrošinās sociālos pakalpojumus gan pieaugušajiem, gan bērniem ar invaliditāti.

Atbalsta centrā “Solis” Rīgas ielā 53A darbosies dienas aprūpes centrs un specializētās darbnīcas pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī dienas aprūpes centrs un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Šobrīd centra  plašās telpas labiekārtotas un ierīkots dienas aprūpes centrs pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem. Tajā varēs apgūt dažādas ikdienā noderīgas prasmes, atbilstoši cilvēku individuālajām vajadzībām. Paredzēts, ka specializētajās darbnīcās pieaugušie varēs apgūt šūšanas, izšūšanas, aušanas un kokapstrādes prasmes.

Savukārt dienas aprūpes centrs bērniem nodrošinās bērnu aprūpi, pieskatīšanu, brīvā laika saturīgu pavadīšanu, dažādu prasmju apguvi, fiziskas un mākslinieciskas aktivitātes katru darba dienu no plkst. 13:00-17:00. Nepieciešamības gadījumā, piemēram, skolēnu brīvlaikos, pakalpojums tiks nodrošināts visas dienas garumā.

Sociālās rehabilitācijas pasākumu īstenošanā centrs sadarbosies ar dažādiem speciālistiem – ABA terapeitu, mākslas terapeitu, smilšu terapeitu, psihologu un citiem speciālistiem.

Pakalpojumus varēs saņemt ar Valmieras novada Sociālo lietu pārvaldes izsniegtu nosūtījumu.

Atklāšanas pasākumā, kas notiks 2. janvārī no plkst. 11:00, būs iespēja iepazīties ar centra telpām, kā arī aprunāties ar tā pārstāvjiem. Saziņai: centra vadītāja Ina Miķelsone, ina.mikelsone@samariesi.lv, 29289487.

Pakalpojumus centrā nodrošinās biedrība "Latvijas Samariešu apvienība" sadarbībā ar Valmieras  novada pašvaldību.

Vairāk par centru projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros izveidotajā video: https://www.youtube.com/watch?v=D7oSYg8vjMY&t=1s

Publikācija tapusi deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros. Tā mērķis ir Vidzemes plānošanas reģionā palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Vairāk: http://www.vidzeme.lv/lv/projekti/vidzeme_ieklauj/info/

Informāciju sagatavoja: Ieva Upeniece, Vidzemes plānošanas reģions

28.12.2023

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930