Vidzeme iekļauj

"Vidzeme iekļauj": vairāk nekā 1000 vidzemnieku dzīve ir mainījusies (video)

Projektā “Vidzeme iekļauj” septiņos gados paveikts daudz. Vairāk nekā 1000 vidzemnieku dzīve ir mainījusies. Deinstitucionalizācija ir ilgstošs process un nemitīgi mainīgs, lielā mērā procesā vadoties pēc cilvēku vajadzībām.

Noslēguma pasākumā decembra sākumā projekta “Vidzeme iekļauj” vadītāja Ina Miķelsone atklāja, ka šobrīd Vidzemē visi pakalpojumi ir atbilstoši tai vietai un cilvēkiem, kam tie ir veidoti, bet tie atšķiras no tiem, kādi tika saskatīti vairākus gadus atpakaļ, uzsākot projektu. Tas gan nenozīmē, ka tie ir sliktāki. “Laikā, kad sapņojām par to, kā visam ir jānotiek, mūsu galvās bija lieli sapņi, diezgan maz sapratām realitāti. Galvenā atšķirība izsapņotajam no tā, kas ir realitātē, ir tā, ka šie pakalpojumi ir izveidoti tieši tādi, kas der katrai konkrētajai vietai, cilvēkiem. Pakalpojumi, kuros atbalstu sniedz tieši tie speciālisti, kuri ir tajā vietā ar savām zināšanām un izpratni, ar vēlmi darīt labāk un palīdzēt. Protams, šie pakalpojumi ir arī atkarīgi no kopīga sabiedrības izpratnes viedokļa raugoties, arī lēmēju.”

Par radītās atbalsta sistēmas nozīmīgumu runā paši iesaistītie cilvēki. Sociālo pakalpojumu eksperte Laine Zālīte uzsvēra – ja arī reizēm cilvēks nemāk vārdos paust, kas ir mainījies, par to liecina izmaiņas viņa dzīvē. “Runājot ar cilvēkiem, kuri saņem atbalstu – viņi ir bezgala pateicīgi. Pasakot, mana dzīve ir interesanta, man ir jauni draugi, es mācos gatavot puķu podu, tas ir daudz, un parāda – ikdiena ir mainījusies. Cilvēki ir ļoti pateicīgi, ka ir jaunas mājas, ka ir iespēja iet uz dienas aprūpes centru un darbnīcām, radīt ko jaunu, doties ekskursijās.

Vairāk par noslēguma pasākumā pārrunāto: VIDEO 

Projekta “Vidzeme iekļauj” komanda pateicas ikvienam sadarbības partnerim, kā arī pakalpojumu dalībniekiem par kopīgi radīto un pavadīto laiku!

Ja kaut kas noslēdzas, tas ir sākums kaut kam  jaunam! Tādēļ – uz satikšanos!

Projekta komanda: Ina, Laine, Laura, Dace, Signe, Ieva

29.12.2023

Notikumi

«Maijs 2024»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031