Vidzemes kultūras programma 2024

Elles ķēķis atklāj Savvaļu

Sestdien, 18. maijā, ar vērienīgu notikumu “Elles ķēķis atklāj Savvaļu” notiks Savvaļas 5. sezonas atklāšana. Notikums ir daļa no četru dienu kultūras festivāla “Gunars Saliņš un Elles ķēķis”, kas piedāvās pilnas dienas programmu ar mūsdienu latviešu dzejnieku un jauno mākslinieku piedalīšanos. Ērtākam apmeklējumam, rīkotāji piedāvā reģistrēties kopīgam braucienam ar īpašo autobusu no Rīgas uz Savvaļu, ar atgriešanos Rīgā šīs pašas dienas izskaņā.

"Kad iebrauksi kailajā Ņujorkā,
būsi ar mums Tu vienis prātis:
tā jāapmežo!"
Gunars Saliņš

Pasākuma ietvaros dzejnieks Semjons Haņins piedāvās akciju “Pastaiga Ņujorkā” (sākums plkst. 12.30), iepazīstinot ar stāstiem par Elles ķēķi un grupējuma tekstu lasījumiem mūsdienu latviešu dzejnieku izpildījumā, kas norisināsies Savvaļas dabas takās, kur būs redzami arī Latvijas Mākslas akadēmijas “POST” maģistratūras programmas studentu veidotie objekti, kas papildinās Savvaļas brīvdabas izstādi. Plkst. 15.30 Kārlis Vērdiņš iepazīstinās ar jauno Saliņa dzejas izlasi “Apmežosim Ņujorku” (“Neputns”, 2024), kas aptver 101 spožāko no viņa liriskajiem un liroepiskajiem dzejoļiem, kas sarakstīti no 1945. līdz 2003. gadam. 

Ar dzejas lasījumiem dubļu koncertzālē plkst. 16.00 festivāla apmeklētājus priecēs dzejnieki Marija Luīze Meļķe, Kārlis Vērdiņš, Semjons Haņins, Arvis Viguls un Aivars Madris, savukārt ap plkst. 17.00 pasākumu Savvaļas Bāzē noslēgs koncerts ar Saliņu ģimenes un ģitārista Edgara Rubeņa piedalīšanos. Pēc plkst. 20.00 rīkotāji piedāvā doties uz Madonu, kur MABOCA galerijā Visuma Centrs 2 notiks eksperimentālās mūzikas koncerts un izstāde, kuros uzstāsies taivāniešu-vācu projekts “SABIWA”, kā arī korejiešu-vācu projekts “bela”. Abos koncertos mūziķi prezentēs jaunas koncertprogrammas, kas radītas sadarbībā ar Latvijas mūziķiem. Savukārt tiem, kas vēlas mierīgāku vakara izskaņu, ir iespēja palikt Savvaļā un turpināt nedēlas nogali ar noslēdzošu festivāla programmas notikumu svētdien “Saules spēles Viecpiebalgā”. Vairāk informācijas par festivāla norisi var atrast LU LFMI mājaslapā: https://lulfmi.lv/Kulturas-festivals-Gunars-Salins-un-Elles-kekis 

18. maija pasākuma dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja doties uz festivālu ar autobusu, kas 18. maijā plkst. 10.00 izbrauks no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (no Valguma ielas puses) un plkst. 20.00 izbrauks no Drustiem, lai visus atgādātu atpakaļ Rīgā. Vietu skaits ir ierobežots. Vairāk informācijas par vietas rezevāciju autobusā var atrast mūsu mājaslapā www.savvala.lv, sadaļā “Notikumi”. 

Savvaļa ir brīvdabas mākslas telpa, kuru veido mākslas izstādes meža takās, mūzikas un dzejas pasākumi dabai pietuvinātās situācijās, kā arī daudzveidīgas radošu cilvēku rezidences. Kā ierasts tā ir atvērta visiem, kas vēlas uzturēties ilgāk. Savvaļas Dzīvotnes pļavā ir iespējams uzsliet telti, Bāzē ir pieejama koplietošanas virtuve, atpūtas telpa un bibliotēka, kā arī visu rīcībā ir dīķi, meži, svaigs gaiss un brīvība. Līdzās pasākumam Savvaļā savu dzīvi turpina un visiem pieejama arī Savvaļas pastāvīgā brīvdabas izstāde. 

Pasākuma vizuālā identitāte: Aleksejs Muraško

Pasākuma laikā tiks veikta foto un video dokumentācija.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Pasākums notiek ar projekta “Naratīvs, forma un balss: literatūras iesakņotība kultūrā un sabiedrībā” (Nr. VPP-LETONIKA-2022/3-0003) atbalstu. Savvaļas 5. sezonas darbību un tajā iekļautos notikumus finansiāli atbalsta Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”, Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF), VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions, LR Kultūras ministrija un Valmieras novada dome.

Savvaļas 5. sezonas darbībā un projektos paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora(-u) personīgos uzskatus un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un Kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA nenes atbildību par paustajiem uzskatiem.

.

16.05.2024

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930