Vidzemes kultūras programma 2024

Koka pārvērtības, lidojums ar gaisa balonu, sacensībās Paula Timrota komentāri – tie un citi pārsteigumi Kārķu Meža dienās!

Sestdien, 25. maijā, notiks Kārķu Meža dienas. Pasākums tradicionāls, taču netrūks arī pārsteigumu.

Izcili meistari no visas Latvijas

Šogad gandrīz visas pasākuma aktivitātes notiks vienviet – laukumā pie Dabas koncertzāles. Pasākumu vadīs TV un radio raidījumu vadītājs un režisors Pauls Timrots. Pulksten 10.00 atklāšana un darbu uzsāks interesantas, jaudīgas meistardarbnīcas ar izciliem meistariem no visas Latvijas – Aleksandra un Ingas Maijeru “Skaņu rīku darbnīca” (Krāslava), Jāņa Grantiņa “Mucu izgatavošana” (Vaidava), Viļņa Kazāka “Koka auto izgatavošana” (Jelgava), Harija Stradiņa “Ēveļskaida un tukšums” (Alūksne), Agneses Vidzickas “Dabas materiālu izmantošana rotās” (Līgatne), Riharda Vidzicka “Iepazīti kokapstrādes rokas instrumentus” (Līgatne), kā arī būs vairākas RTU Arhitektūras un dizaina institūta studentu vadītas meistardarbnīcas. Tik daudzveidīgas meistardarbnīcas no tālām Latvijas vietām iespējams noorganizēt, pateicoties tam, ka aktivitāti atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions, projekta “Koka pārvērtības praktiskās lietās un skaņās Kārķu Meža dienās” realizēšanai.

Koka auto sacensības

Vēl var paspēt izgatavot koka auto! Tas būs to vērts! Sacensību galvenā balva būs lidojums ar gaisa balonu 2 personām. Paldies SIA “Mans pilots” (valdes priekšsēdētājs Ģirts Vilks) par atsaucību un dāvinājumu! Parējās balvas visu četru sacensību klašu pirmo trīs vietu ieguvējiem, tiek sarūpētas ar pasākuma atbalstītāju palīdzību. Kā jau ierasts, katru gadu uzticami sadarbības partneri ir Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta pasniedzēji un studenti, kuri piedalās un palīdz organizēt šīs sacensības. Cik mums ir informācija - šogad koka auto top arī Valmieras jauniešu centrā “Vinda”, kā arī vairāki koka auto Valkas novadā! Kā saka Koka auto sacensību idejas autors Latvijas Amatniecības kameras ekspriekšsēdētājs: “Lai top!”. Koka auto sacensību sākums pulksten 13.00 uz autoceļa P22, ceļa posmā no tautas nama līdz pagasta pārvaldei.

 

Dabas bode, darbs, aktīva atpūta un kopīga maltīte

No pulksten 10.00 Dabas koncertzāles laukumā būs Dabas bode, ar iespēju iegādāties  gardu un praktisku vietējo produkciju. Ikviens, kurš vēlēsies būs aicināts piedalīties kopīgā darbā – veikt stādījums pie Dabas koncertzāles, vienlaicīgi tā būs arī kā meistarklase  Līgas Bullenreiteres vadībā - kā pareizi stādīt kokus un krūmus. Dabas mīļotājiem būs iespēja Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistes Rūtas Zepas vadībā piedalīties Lustiņdruvas Kukaiņu viesnīcas rekonstrukcijā. Pusdienlaikā kopīga maltīte, kuras laikā Dabas koncertzālē muzicēs akordeonists Kaspars Gulbis.  Ko saimnieces sagatavos – tas vēl noslēpums, taču kā ierasts - bez SIA “Mārupes Siltumnīcas” dāvinātiem gurķiem neiztikt!

Šķūņa koncerts un ēdienu servēšanas meistardarbnīca

Pulksten 18.00 "Stimperu" šķūnī SIA "Ēdiendaris"īpašnieka un pavāra Ērika Pudnika meistarklase "Koka izmantošana ēdienu gatavošanā un servēšanā", pēc tam pl.18.30 Škūņa koncerts, muzicēs Harijs Stradiņš ar dēliem Paulu un Gustavu no Alūksnes  un Aleksandrs Maijers no Krāslavas, koncerts bez maksas. Šķūnī pasākuma laikā būs iespējams iegādāties SIA Ēdiendaris ēdienus un dzērienus, kuri ir ieguvuši atzinību ne tikai Valmieras un Vidzemes, bet arī Latvijas mērogā.

Paldies pasākuma atbalstītājiem

Paldies visiem Kārķu Meža dienu atbalstītājiem, katrs atbalsts ir ļoti nozīmīgs, lai svētki būtu piepildīti ar interesantām aktivitātēm! Atbalstītāju sarakstu publiskosim vēlāk, jo joprojām piesaistām ziedotājus un sponsorus, atbalstītāju saraksts vēl nav pilnīgs, taču no sirds sakām paldies visiem jau tagad. Vai šīs būs pēdējās Meža dienas Kārķos, to vēl nezinām, jo šādu pasākumu organizēšanai nepieciešamas finanses un diezgan liels darbs, taču šogad darīsim visu, lai svētki izdotos. Kā var nedarīt? Spēku un iedvesmu dod tie cilvēku zvani, ar jautājumu – kā var palīdzēt? Kā piemērs,  zvans no “Vecjandavu” mājām un mājas saimnieces piedāvājums pasākumam izcept 10 maizes kukulīšus. Tas ir tas kopējais spēks, dēļ kura ir vērts celties, iet un darīt. Būsiet mīļi gaidīti Kārķos!

 

Informāciju sagatavoja:  Sandra Pilskalne

.

16.05.2024

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930