Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programma 2023

Augustā aicina uz "Satikšanos Ielīcās"

"Satikšanās Ielīcās" šogad piedāvās jau ceturto gadu vienu skaistu dienu etnogrāfiskajā sētā “Ielīcas”, atverot durvis izzinošam, pozitīvam, aizraujošam pasākumam, un vienlaikus dos iespēju viesiem redzēt unikālu Ziemeļvidzemes zemnieku sētu, kura atspoguļo 300-400 gadu ilgu latviešu tautas celtniecības attīstības periodu.

Sētas saimnieki aicina satikties pagātnei ar tagadni caur lielformāta fotogrāfijām, atspoguļojot sētas pārvērtības laika ritumā vairāku gadu garumā. 

Unikāla satikšanās "Pūt vējiņi" filmai ar "Vilkaču mantinieci". Aktieru Ģirta Jakovļeva, Esmeraldas Treimanes (bijusī Ermale), Zanes Jančevskas, Jāņa Paukštello, Daces Everss stāsti un atmiņas par filmēšanās laiku, kad etnogrāfiskā sēta "Ielīcas" bija abu šo filmu filmēšanās laukums. Aktrises Z. Jančevskas stāstījums par lībiešu valodas, tradīciju un paražu atspoguļošanu pēc režisora Gunāra Cilinska norādēm filmā "Vilkaču mantiniece", jo tieši lībiete ienāk Vilkaču sētā un lībiešu dziesmu izpildījums kokles pavadījumā.

Alsungas suitu sievu jaudīgais dziedājums ar intriģējošiem atmiņu stāstiem par filmēšanās laiku "Pūt vējiņos", kuras filmēšanās laikā ansamblis tieši ieguva savu nosaukumu, atspoguļos savu neparasto kultūrvidi un identitāti, kura ir veidojusies, pateicoties katoļu baznīcas ietekmei un latviešu, lībiešu, poļu un vācu kultūru mijiedarbībai.

TDA Dzintariņš un Deju kolektīvs “Madara” sniegs koncertprogrammu, atspoguļojot tautas dejas dažādību dažādos Latvijas novados.

Stāstnieka un dziesminieka Kārļa Kazāka koncertprogramma, kur sēļi satiksies ar kurzemniekiem, kur latgaļi satiksies ar vidzemniekiem, lībieši ar čigāniem, sniedzot iespēju apmeklētājiem satikties ar Latvijas kultūrām, valodām, dialektiem, izloksnēm un ieraugot pašam sevi, apzinoties savu identitāti. 

Visas dienas garumā amatnieku un mākslinieku tirgošanās.

Organizējot kārtējo ikgadējo pasākumu, visi kopā palīdzam uzturēt un saglabāt Latvijas kultūru turpmākām paaudzēm, veicinot dažādību kultūras pasākumu norisēs Vidzemē.

Ieeja par ziedojumiem.

Aktivitāti atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Liepa
Biedrība KULTŪRAS PIESKĀRIENS

.

12.07.2023

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930