Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programma 2023

Brīvības festivāls VEIDENFESTS Veidenbauma mājās “Kalāči”

19. augustā pulksten 14:00, mūžam jaunā, drosmīgā dzejnieka Eduarda Veidenbauma mājās “Kalāči” - šīs vasaras skaistākais bohēmas un brīvības festivāls VEIDENFESTS.

Mūzikas un mākslas festivāls "Veidenfests" ir bezmaksas pasākums prāta brīvībai, pašizaugsmei, mūzikas un dzejas atklāsmei, kā arī labi pavadītam laikam veselīgā vidē. Pasākums balstīts dzejnieka Eduarda Veidenbauma vērtībās. Tas ir gan pankiem, gan omītē, gan ikvienam kurš mīl labu mūziku, mākslu un literatūru. Festivālā ikvienam būs iespēja būt gan skatītājam, gan dalībniekam.

Uz festivāla skatuvē dosimies jumtu raujošā mūzikas ceļojumā ar dažādu žandru, dažādu paaudžu mūziķiem. Jūs gaida leģendārais Jura Kulakova un Ievas Akurāteres duets ar “Septiņām ar pus dziesmām ar Eduarda Veidenbauma vārdiem”, Reinis Jaunais, Chris May (Austrija), Grēcīgie partizāni, Kārlis Rudra Jirgens un citi lieliski mūziķi!

Dzejas programmā – kokurss jaunajiem dzejniekiem – “Dzejas slams”, žūrijā Andris Akmentiņš, Ieva Melgalve, Agnese Rutkeviča, dzejas rakstīšanas darbnīcas ar Raimondu Ķirķi, Māru Ulmi, “Diskusijā Veidenbauma garā” piedalīsies Rvīns Varde, Māra Ulme, Elīna Vendija Rībena un Raimonds Ķirķis.

Dienas programmā notiks vadīta meditācija “spogulis pagātnē”, būs pieejams kliegšanas kambaris, tiks veidotas kopīgas lielformāta gleznas, varēs piedalīties teātra, dzejas, mūzikas darbnīcās, matu griešanas perfrormancē. Pietuvoties dabai un sev ikviens varēs caur sarunām ar “Kalāču” kokiem, kavējoties “zāļu mājā”, veidojot zemes mākslas darbu, piedaloties audio performances veidošanā un citās performances, darbnīcās.

Festivālu top Solidaritātes projekta “Kultūra, līdzdalība, personība” ietvaros, to veido “Kalāču” neformālā jauniešu grupa, kurā ir Cēsu un Valmieras novadu jaunieši vecumā no 13 līdz 22 gadiem. Festivāla dzejas programma tiek īstenota ar Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Festivāla tapšanu atbalsta Dzērbenes jauniešu centrs, Cēsu novada pašvaldība, Tradicionālās kultūras inciatīvu centrs “KasTe”.

Vairāk par festivālu: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090110942146

Aktivitāti atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.

Informāciju sagatavoja: Baiba Roze

.

03.08.2023

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031