Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programma 2023

Ikšķiles Sv. Meinarda evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks koncerts “Tūkstoš mēlēm ērģeles spēlē...”

2023. gada 29. oktobrī plkst. 12.00 Ikšķiles Sv. Meinarda luterāņu baznīcā notiks koncerts “Tūkstoš mēlēm ērģeles spēlē...”, kas izskanēs kā veltījums profesores Ilmas Grauzdiņas 75. dzimšanas dienas atcerei un ieskandinās Ikšķiles dievnama 90 gadu jubileju. Profesores  Ilmas Grauzdiņas grāmatā  “Tūkstoš mēlēm ērģeles spēlē...”, kas izdota 1987. gadā, apkopotā informācija, vēsture un nākotnes ieskicējumi vēl joprojām ir aktuāli Latvijas ērģeļkultūrā. Tā ir vienīgā grāmata latviešu valodā, kas aptver plašu ieskatu Latvijas ērģeļmākslā, sākot ar pašu ērģeļbūvi un darbības principiem, ērģeļu meistariem, instrumentiem, komponistiem un izpildītājiem.

Ar I. Grauzdiņas dzīves laikā doto akceptu, koncertu cikli “Tūkstoš mēlēm ērģeles spēlē...” praktiskā veidā turpina profesores grāmatā un arī dzīves laikā pausto vēlējumu - kopt un attīstīt ērģeļmūzikas jomu Latvijā visā tās krāšņumā!

Koncertā Ikšķiles Sv. Meinarda  luterāņu baznīcā piedalīsies Latvijā pazīstamas mūziķes – Viktorija Majore (soprāns), Ieva Šablovska (arfa) un Diāna Jaunzeme-Portnaja (ērģeles). Koncertprogrammā izskanēs latviešu klasiķu un mūsdienu komponistu (Ē. Ešenvalda, R. Dubras, G. Pelēča, R. Jermaka - Ilmas Grauzdiņas dzīvesbiedra un ērģeļu meistara) opusi gan ērģelēm solo, gan ansamblī ar soprānu un arfu. Šāds ansambļa sastāvs ir reti sastopams un izsmalcināts, atklājot visdažādākās saspēles krāsas un emocijas. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt pasaules pirmatskaņojumu - Agnetas Krilovas jaundarbu “Aicinājums”  ar Aspazijas dzeju soprānam, arfai un ērģelēm.

AKKA/LAA, Ikšķiles Sv. Meinarda luterāņu baznīcas draudze. Organizē biedrība mūzikas aktivitātēm PLENO.

Aktivitāti atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions, AKKA/LAA, Ikšķiles Sv. Meinarda luterāņu baznīcas draudze. Organizē biedrība mūzikas aktivitātēm PLENO.

Informāciju sagatavoja: Diāna Jaunzeme-Portnaja.

.

24.10.2023

Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930