Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programma 2023

Noticis seminārs “Daugavas lībiešu pēdas Aizkrauklē”

Aizvadītajā nedēļā, 29. novembrī, Aizkraukles novada Kultūras pārvalde noslēdza projekta “Daugavas lībiešu pēdas Aizkrauklē” īstenošanu ar semināru, kurā mūsu novada iedzīvotājiem bija iespēja tikties ar lībiešu mantojuma pētniekiem.

Tika apskatītas dažādas tēmas saistībā ar lībiešu kultūru, valodas pētniecību un vietvārdiem, arheoloģiju, t.sk., zooarheoloģiju, etnogrāfiskajiem priekšmetiem. Ļoti svarīgi bija uzzināt, kur un kā meklēt liecības par seno lībiešu materiālu un kā mantojumu izmantot vietas zīmolvedībā.

Tikām iepazīstināti ar daudz interesantiem faktiem par lībiešu apdzīvotajām teritorijām, kuras, starp citu, iestiepušās arī Daugavas kreisajā krastā. Tomēr Aizkraukles senpilsēta bijusi visievērojamākā lībiešu apmešanās vieta austrumu virzienā. Iedziļinājāmies vārdos, kurus lietojam arī šodien un kuri liecina par lībiešu klātbūtni senāk.

Tas ir sākums dziļākai pētniecībai un sava novada identitātes meklēšanai. Lībiešu kultūras mantojums arī būs nozīmīga daļa no kompleksi veidota mūsu novada zīmola.

Liels paldies pētniekiem: Valtam Ernštreitam, Renātei Siliņai-Piņķei, Jurim Tālivaldim Urtānam, Eduardam Plankājam, Ievai Vītolai, Guntai Kļavai, Lolitai Ozoliņai, Sanitai Kalnai un Lilijai Jakubenokai!

Paldies par viesmīlīgu uzņemšanu Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejam “Kalna Ziedi”!

Projektu atbalsta VKKF mērķprogramma "Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma" un Vidzemes plānošanas reģions, Aizkraukles novada pašvaldība. 

Foto: Anta Teivāne, Leons Līdums, Jānis Ostrovskis, Ieva Vītola. 

Informāciju sagatavoja: Anita Ostrovska

 

04.12.2023

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031