Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programma 2023

Projekta “Ērģemes pilsdrupu 700 gadu senatnes spogulis” aktivitātes jau drīzumā

2023. gada 29. jūlijā Ērģemes pagastā, atdzimstot Livonijas karapulka nometnēm un viduslaiku aurai, tiks svinēta Ērģemes pils 700 gade. Šogad šīs svinības tiks rīkotas ar Vidzemes plānošanas reģiona, Valsts kultūrkapitāla fonda un Valkas novada pašvaldības finansiālu atbalstu, pulcējot kopā vietējās kopienas, Latvijas pilsētu un Dienvidigaunijas ļaudis.

Viduslaiku gaisotne Ērģemes pils pagalmā atdzims 14.00 dienā, kur apmeklētājus sagaidīs īsta viduslaiku goda sardze.Par īpašām viduslaiku aktivitātēm rūpēsies vēstures izpētes un rekonstrukciju klubs “Rodenpoys” un Uģis Urtāns. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar šķēpa un bultas mešanas tehniku, kā arī iesaistīties savstarpējā sacensībā šajās disciplīnās, iegūstot titulu “Ērģemes šķēps” un “Ērģemes bulta”. Pasākumā būs iespēja degustēt īstu viduslaiku ēdienu pēc izraudzītas receptes, piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, iepazīt viduslaiku amatnieku darbu, kā arī redzēt kauju un zobencīņu paraugdemonstrējumus. 

Pēcpusdienā apmeklētājiem tiks demonstrētas zobencīņas un divkauju paraugdemonstrējumi. Starplaikos atjaunotajā pils tornī būs iespēja tikties ar arheoloģi Ilzi Mālkalnieti, kura pastāstīs par vēstures liecībām pils teritorijā arheoloģisko izrakumu laikā, kā arī iespēja klausīties Ērģemes bibliotēkas vadītājas Līgas Kondratjevas pasaku lasījumus pils tornī par bruņiniekiem un princesēm, kā arī darboties radošajās darbnīcās. Pasākuma laikā par maksu būs iespēja pielaikot viduslaiku tērpus un baudīt tajos svētkus veselas stundas garumā (cenas no 2-5 eiro), kā arī iegādāties vidulaiku tērpus savā īpašumā. 

Ir plānots, ka pasākumu kuplinās mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kā arī tiks piedāvātas izjādes zirga mugurā. 

No pulksten 19.30 Ērģemes pils pagalmā būs dzirdama post-folk grupas “Dzilnas” uzstāšanās, kura ne tikai dziesmās, bet arī dejās pratīs izkustināt Ērģemes pils viesus. Ieeja pasākumā no 14.00-19.00 bez maksas. 

No pulksten 21.00 sāksies svinību muzikālā daļa, kurā ieeja būs par maksu.

Ap plkst 21.00 uz skatuves kāps enerģijas pilna turbo-folk grupa “Oranžās Brīvdienas”, bet pēc tam tradicionālo zaļumballi ieskandinās grupa “The Farmers” ar mūziķi Mārtiņu Jātnieku.

Pusnaktī par godu pils skaistajai jubilejai apmeklētājus priecēs "Fire-Show studio" uguns šovs. 

Aicinām sekot līdzi informācijai Valkas novada pašvaldības mājaslapā www.valka.lv, kā arī Turnas tautas nama un Ērģemes pagasta Facebook kontos.

 

Informāciju sagatavoja:
Baiba Karpova
Turnas tautas nama vadītāja

 

.

13.07.2023

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930