Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programma 2023

Svētki Limbažu pilskalnā

5. augustā, kā ierasts pilsētas svētku laikā, Limbažu pilskalnā ikviens varēs veikt simbolisku ceļojumu uz iepriekšējiem gadsimtiem - tāpat kā pirms 600-700 gadiem, šeit blēs kazas, tiks cirptas aitas, mazgāta vilna un veikti citi, senatnē bieži, bet mūsdienās reti veicami darbi.

Vēstures izpētes un rekonstrukcijas kluba “Rodenpoys” dalībnieki apmeklētājiem sniegs iespēju aplūkot bruņinieka telti un tajā esošo inventāru. Ieejot vienkārša karavīra teltī, ikviens varēs uzzināt, kā viduslaikos karavīri īsināja laiku un uzspēlēt kādu no senajām galda spēlēm. Viduslaiku pavārmākslu varēs iepazīt, nogaršojot, pārgājiena apstākļiem atbilstošā lauka virtuvē gatavotu, īpašo viduslaiku zupu.

Jau no rīta ikviens varēs sākt vingrināties loka šaušanā un šķēpa mešanā, jo pēcpusdienā šajās disciplīnās notiks sacensības, kurās veiklākie iegūs īpašās svētku balvas. Sacensības, kurās pieteiksies dalībnieki, notiks trīs grupās - dāmu, vīru un bērnu. Aktīvākos dalībniekus, kuri izmēģinās šķēršļu joslu pārvarēšanu, ietērpušies vieglā kājnieku bruņojumā, gaida balvas no kluba “Rodenpoys”. 

Pilskalnā darbosies dažādu seno amatu pratēji - podnieks, audējs, kokamatnieks, pinējs, kalējs u.c. Pacietīgākie, piepalīdzot meistariem, varēs iesaistīties priekšmetu izgatavošanā no dažādiem materiāliem kā senatnē - dzintara, kaula, ādas, vilnas, niedrēm.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja ne tikai vērot un iemēģināt roku dažādu amatu prasmēs, bet arī apgleznot miniatūrus koka vairodziņus ar autentiskām krāsām. Darbnīcas vadītāja demonstrēs un stāstīs par krāsu iegūšanas metodēm un veidiem viduslaikos.

Svētku laikā būs vērojami arī burvju mākslinieka priekšnesumi un Limbažu leļļu teātra izrādes.

Pilskalnā varēs satikt arī īpašos viesus no Hanzas pilsētām - Anklamas (Vācija), Tartu ( Igaunija), Kokneses (Latvija), kā arī Limbažu sadraudzības pilsētas Lietuvā - Paņevežas. Pirmo reizi Limbažos savas prasmes demonstrēs Vetselinas bīskapa pils ļaudis no Igaunijas. Sarkanajā teltī jūs pacienās ar cietoksnī darināto garšvielu vīnu un ingvera cepumiņiem, bet bērni varēs uzmeistarot miniatūru katapultu, kā arī darināt rokassprādzītes vai piekariņus no ādas sloksnītēm.

Svētki pilskalnā norisēs “Vidzemes vēsturisko zemju kultūras programmas 2023” projektu konkursa projekta  “Senie amati- viduslaiku reālijas Limbaužu viduslaiku pilskalnā”   ietvaros, ar Limbažu novada, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Vidzemes Plānošanas reģiona finansiālu atbalstu.

Dalību sacensībās lūdzam iepriekš pieteikt limbazu.muzejs@limbazunovads.lv vai pa telefonu 64070632 vai 26023491

Aktivitāti atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.

25.07.2023

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930