Vienas pieturas aģentūras paplašinātais modelis, lai palielinātu daudzdzīvokļu ēku fonda renovāciju Baltijas jūras reģionā (RenoWave)

VPR aicina Vidzemes iedzīvotājus saņemt informāciju par daudzīvokļu ēku atjaunošanu

Lai veicinātu vidzemnieku informētību par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu, darbu sācis informatīvais atbalsta punkts – Vidzemes EnergoGids. Tas sniedz iespēju iedzīvotājiem, ēku apsaimniekotājiem un citiem interesentiem vienkopus saņemt bezmaksas konsultatīvo atbalstu par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu un ar to saistītiem jautājumiem.  

Izprast ēku atjaunošanas soļus, saņemt atbildes uz  problēmjautājumiem un rast atbilstošākos risinājumus palīdzēs Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) īstenotā projekta “RenoWave” eksperte daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas jautājumos Dace Pastva.  Interesentiem iespējams piektdienās pieteikt klātienes tikšanos Cēsīs, Bērzaines ielā 5, vai Valmierā, Purva ielā 12a, kā arī sazināties pa tālruni 26675337 vai e-pastu dace.pastva@vidzeme.lv.

Starptautiskā projekta “RenoWave” galvenais mērķis ir paātrināt daudzīvokļu ēku atjaunošanas apjomu Baltijas jūras reģiona valstīs, izveidojot informatīvos atbalsta punktus – vienas pieturas aģentūras, kas piedāvā informāciju, sākot no daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes paaugstināšanas un atjaunošanas projekta ierosināšanas, līdz pat projekta īstenošanai un ēkas turpmākai apsaimniekošanai pēc paveiktajiem darbiem.

Jau ziņots, ka projekta ietvaros VPR aicināja Vidzemes pašvaldības iesūtīt rekomendējošu informāciju par daudzdzīvokļu ēkām, kurām būtu nepieciešams sagatavot energoauditu, kas atspoguļo ēku energoefektivitāti – pašreizējo patērētās enerģijas lietderīgumu, un norāda efektīvākos pasākumus ēku tālākai virzībai uz iespējamo atjaunošanu. Balstoties uz pašvaldību ieteikumiem, “RenoWave” projektā energoauditus gatavo sešām daudzdzīvokļu ēkām Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Madonas un Varakļānu novadā.

Projekta laikā plānotas arī regulāras tikšanās ar ēku apsaimniekotājiem, pašvaldību speciālistiem un ekspertiem, lai kopīgi diskutētu par namu atjaunošanu. Atsevišķas tikšanās paredzētas arī ar pašvaldību ieteikto ēku iedzīvotājiem. Pirmā šāda veida tikšanās notiks 24. aprīlī plkst. 18.00 Madonas novada Mārcienā, Jaunajā ielā 1. Tās laikā iedzīvotājiem būs iespēja uzzināt dzīvokļu ēkas energoaudita rezultātus un apzināt steidzamākos atjaunošanas darbus, pārrunāt iespējamos izaicinājumus un tālāk veicamos soļus daudzīvokļu ēkas atjaunošanā. Dalība pasākumā iedzīvotājiem sniegs iespēju aktīvāk iesaistīties lēmuma pieņemšanā par daudzīvokļu namu atjaunošanu.

Latvijā projektu  “Vienas pieturas aģentūras paplašinātais modelis, lai palielinātu daudzdzīvokļu ēku fonda renovāciju Baltijas jūras reģionā” (RenoWave) īsteno VPR un Baltijas Vides Forums. Tas tiek ieviests Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027. gadam ietvaros ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Vairāk informācijas par projektu šeit.

Jautājumiem: Eva Meijere, projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, eva.meijere@vidzeme.lv 

 

Informāciju sagatavoja:  

Sabiedrisko attiecību speciāliste  

Vidzemes plānošanas reģionā  

Laima Ķevere 

laima.kevere@vidzeme.lv 

Facebook/VidzemesEnergoGids 

19.04.2024

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031