Zaļas un sociāli atbildīgas pilsētu loģistikas inovācijas (SPOTLOG)

Iepazīsties! Spotlog informatīvā ziņu lapa par pēdējās jūdzes mobilitātes risinājumiem Eiropā

Aicinām iepazīties ar informācijas apkopojumu, kas vēsta par pieredzi un zināšanām, kas tiek identificētas un uzkrātas SPOTLOG projektā, tā īstenošanā iesaistoties astoņām Eiropas Savienības valstīm. Partnervalstis vieno kopīgs mērķis – akcentēt pēdējās jūdzes mobilitātes izaicinājumus transporta sektorā gan pilsētās, gan lauku teritorijās.

 

Lasiet pārskatu par konsorcija tikšanos Itālijā 2023. gada nogalē, kurā tiek iepazīta Rimini pilsētas pieredze urbānās ainavas izmaiņu veicināšanā, lai kūrortpilsētu padarītu gājējiem un velobraucējiem draudzīgu, pilnībā atsakoties no automašīnu satiksmes centrā un piejūras zonā. Liels uzsvars un vairākas iniciatīvas Rimini realizētas tieši saistībā ar kravas velosipēdu popularizēšanu kā pēdējās jūdzes piegādes risinājumu. Tikšanās laikā notika plaša pieredzes apmaiņa valstu starpā. Par mobilitātes risinājumiem plašāk lasiet projekta informācijas apkopojumā jeb t.s. ziņu lapā.

Izdevumā detalizēti izklāstīts par organizētajām ieinteresēto pušu sanāksmēm vairākās projekta partnervalstīs. To laikā tika aktualizēta no jauna problēma ar pieaugošo preču pārvadājumu apmēru, kas ir ne tikai videi kaitīgi, bet arī ietekmē uzņēmuma kopējo peļņu – kompleksa problēma uzņēmējiem. Sektora pārstāvji meklē sadarbības punktus tās risināšanai gan valsts pārvaldē, gan zinātniskajā sektorā, jo tuvākajā nākotnē to darbību ietekmē arī Zaļā kursa ietvaros izvirzītie ambiciozie mērķi, kas nozarei jāņem vērā.

Lasiet arī par pasākumu Latvijā, kas 23. februārī Cēsīs pulcēja vadošos preču piegādes pakalpojuma sniedzējus, zinātniskā sektora pārstāvjus un pašvaldības, lai diskutētu, kādi izaicinājumi un novitātes sagaidāmas šajā jautājumā.

Informatīvā ziņu lapa lasāma šajā saitē: https://lnkd.in/eZfZ-azt

Aicinām reģistrēties ziņu lapas saņemšanai e-pasta kastītē šajā saitē: https://lnkd.in/edpasz8y

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, galvenā komunikācijas speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv

29.02.2024

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031