Aktualitātes

10. aprīlī Smiltenes novada domē notika Vidzemes plānošanas reģiona rīkots seminārs Vidzemes reģiona pašvaldībām par remigrācijas jautājumiem, ar mērķi stiprināt un pilnveidot  remigrācijas procesa koordināciju Vidzemes reģionā. Semināra laikā ar savu pieredzi remigrācijas pasākumu īstenošanā 2018.gadā dalījās arī Smiltenes novads. Kā informēts iepriekš, 2018.gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Vidzemes plānošanas reģions (VPR) uzsāka prioritārā pasākuma 2018.-2020. gadam "Pilotprojekts pašvaldībās remigrācijas veicināšanai "Reģionālās remigrācijas koordinators"" realizāciju, kurā tika iesaistītas arī 10 Latvijas pašvaldības, starp kurām arī Smiltenes novads. Seminārā tika aicināti piedalīties visu Vidzemes pašvaldību pārstāvji, jo būtiska ir pašvaldību pārstāvju aktīva līdzdalība un iesaiste diskusijās  par problēmām un vajadzībām pašvaldībās, lai tautieši arvien vairāk vēlētos atgriezties mājās, veidojot saprotošu un uz sadarbību vērstu  sabiedrību.
11.04.2019
2019. gada 10. aprīlī Smiltenē, Smiltenes novada  domes sēžu zālē, Dārza ielā 3 norisināsies seminārs Vidzemes reģiona pašvaldību remigrācijas jautājumu kontaktpersonām. Semināra mērķis ir stiprināt un pilnveidot  remigrācijas procesa koordināciju Vidzemes reģionā.
05.04.2019
Īstenojot remigrācijas pasākumus Vidzemē, pērn desmit mēnešos Latvijā atgriezušās 36 ģimenes. Laika posmā no 2018.gada 1.marta līdz 31.decembrim remigrācijas koordinatore Vidzemē Ija Groza sazinājusies ar 417 personām jeb 155 ģimenēm, sagatavojusi individuālus piedāvājumus 379 cilvēkiem jeb 137 ģimenēm, kā rezultātā uz dzīvi Latvijā atgriezušies 70 cilvēki jeb 36 ģimenes. 
03.04.2019
“Pilsonības komisija atzinīgi vērtē reģionālo remigrācijas koordinatoru darbu. Neformalizēta, radoša darbība, kuru pilotprojekta ietvaros pašlaik veic pieci reģionālie koordinatori, ir lielisks veids, kā sasniegt un atbalstīt cilvēkus, kuri vēlas atgriezties Latvijā, taču, iespējams, šaubās, jo nezina, kā nokārtot praktiskos jautājumus, piemēram, saistībā ar dzīvesvietu, skolu vai darbavietu. Tāpat būtiski, ka informatīvs atbalsts tiek turpināts arī pēc atgriešanās,” pēc sēdes trešdien, 13.martā, sacīja Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins.
15.03.2019
Iecienītākā vieta Vidzemē, kur vēlas atgriezties reemigranti, ir Valmiera, apliecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) reemigrācijas koordinatora Vidzemes plānošanas reģionā sniegtie dati.
28.02.2019
12.decembrī Vidzemes vārds vairākkārt izskanēja pasākuma laikā Siguldā, kur risinājās seminārs-diskusija par demogrāfiju veicinošiem pasākumiem, tostarp remigrācijas pilotprojektu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas organizētajā pasākumā ar savu pieredzi par pašvaldības lomu un iespējām remigrantu atbalstam dalījās Smiltenes novada pašvaldības pārstāve Inga Kovala, remigrācijas projekta vadītāja pilotpašvaldībā. Savukārt ar savu stāstu par to, cik viegli vai grūti bija piedalīties remigrācijas uzņēmējdarbības atbalsta konkursā un ko iecerēts attīstīt Priekuļu novada Liepā, stāstīja konkursa uzvarētāji – topošā autoservisa saimnieki Vidzemē.
13.12.2018
Vidzemes reemigrācijas koordinatores Ijas Grozas darba vieta ir Cēsīs, Vidzemes plānošanas reģiona birojā, galvenie darba rīki – dators un telefons. Uzrunātas 130 ģimenes Lielbritānijā, Īrijā, Holandē, Vācijā. "Šobrīd cilvēki vairāk vai mazāk ir noticējuši un ir izteikuši šo vēlmi, ka viņi vēlas atgriezties. Šinī vasarā bija cilvēki, kuri atgriezās, ir cilvēki, kuri interesējas, salīdzinoši daudz, kuri saka, mēs nākamgad to darīsim, nākampavasar, nākamvasar," stāsta Ija Groza.
09.12.2018
Latvijas Radio korespondente Vidzemē Gunta Matisone sagatavojusi sižetu par vienu no remigrācijas pilotprojekta uzņēmējdarbības konkursa uzvarētājiem Vidzemē. Liepā šobrīd top autoserviss, kas pavisam drīz vērs durvis saviem klientiem. Priecājamies par topošā servisa saimnieku apņēmību un enerģiju, taču vienlaikus Vidzemes remigrācijas koordinatore Ija Groza norāda, ka konkursa noteikumi varēja nebūt tik strikti un projektu pieteikumu izstrādes laiks ilgāks. Ja remigrācijas projekts tiks turpināts - tas noteikti jāņem vērā.
23.11.2018
Smiltenes novada vērtība ir mūsu cilvēki - tā saka pašvaldībā, kas ir viena no remigrācijas pilotprojekta pilotpašvaldībām Vidzemes plānošanas reģionā. Jo vairāk mēs esam, jo stiprāki mēs būsim! Varam būt priecīgi, ka ir cilvēki, kas atgriežas savās mājās, novadā, Latvijā, kā, piemēram, Egija, kura kopā ar savu ģimeni, pēc 10 gadu prombūtnes ir atgriezusies savā dzimtajā Smiltenes novadā un Latvijā.
22.11.2018
2018. gada 26.oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija organizēja reģionālo remigrācijas koordinatoru un pilotpašvaldību remigrācijas projektu vadītāju tikšanos. Vidzemes plānošanas reģionā remigrācijas projekta ietvaros šobrīd ir divas pilotpašvaldības - Smiltenes un Gulbenes novada pašvaldība. Tikšanās laikā klātesošie tika iepazīstināti ar pašvaldību projektu vadītāju paveikto remigrācijas procesa veicināšanai, izskanēja virkne atziņu un nākotnes ieceres. 
08.11.2018

Notikumi

«Aprīlis 2019»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930