Aktualitātes

12.decembrī Vidzemes vārds vairākkārt izskanēja pasākuma laikā Siguldā, kur risinājās seminārs-diskusija par demogrāfiju veicinošiem pasākumiem, tostarp remigrācijas pilotprojektu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas organizētajā pasākumā ar savu pieredzi par pašvaldības lomu un iespējām remigrantu atbalstam dalījās Smiltenes novada pašvaldības pārstāve Inga Kovala, remigrācijas projekta vadītāja pilotpašvaldībā. Savukārt ar savu stāstu par to, cik viegli vai grūti bija piedalīties remigrācijas uzņēmējdarbības atbalsta konkursā un ko iecerēts attīstīt Priekuļu novada Liepā, stāstīja konkursa uzvarētāji – topošā autoservisa saimnieki Vidzemē.
13.12.2018
Vidzemes reemigrācijas koordinatores Ijas Grozas darba vieta ir Cēsīs, Vidzemes plānošanas reģiona birojā, galvenie darba rīki – dators un telefons. Uzrunātas 130 ģimenes Lielbritānijā, Īrijā, Holandē, Vācijā. "Šobrīd cilvēki vairāk vai mazāk ir noticējuši un ir izteikuši šo vēlmi, ka viņi vēlas atgriezties. Šinī vasarā bija cilvēki, kuri atgriezās, ir cilvēki, kuri interesējas, salīdzinoši daudz, kuri saka, mēs nākamgad to darīsim, nākampavasar, nākamvasar," stāsta Ija Groza.
09.12.2018
Latvijas Radio korespondente Vidzemē Gunta Matisone sagatavojusi sižetu par vienu no remigrācijas pilotprojekta uzņēmējdarbības konkursa uzvarētājiem Vidzemē. Liepā šobrīd top autoserviss, kas pavisam drīz vērs durvis saviem klientiem. Priecājamies par topošā servisa saimnieku apņēmību un enerģiju, taču vienlaikus Vidzemes remigrācijas koordinatore Ija Groza norāda, ka konkursa noteikumi varēja nebūt tik strikti un projektu pieteikumu izstrādes laiks ilgāks. Ja remigrācijas projekts tiks turpināts - tas noteikti jāņem vērā.
23.11.2018
Smiltenes novada vērtība ir mūsu cilvēki - tā saka pašvaldībā, kas ir viena no remigrācijas pilotprojekta pilotpašvaldībām Vidzemes plānošanas reģionā. Jo vairāk mēs esam, jo stiprāki mēs būsim! Varam būt priecīgi, ka ir cilvēki, kas atgriežas savās mājās, novadā, Latvijā, kā, piemēram, Egija, kura kopā ar savu ģimeni, pēc 10 gadu prombūtnes ir atgriezusies savā dzimtajā Smiltenes novadā un Latvijā.
22.11.2018
2018. gada 26.oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija organizēja reģionālo remigrācijas koordinatoru un pilotpašvaldību remigrācijas projektu vadītāju tikšanos. Vidzemes plānošanas reģionā remigrācijas projekta ietvaros šobrīd ir divas pilotpašvaldības - Smiltenes un Gulbenes novada pašvaldība. Tikšanās laikā klātesošie tika iepazīstināti ar pašvaldību projektu vadītāju paveikto remigrācijas procesa veicināšanai, izskanēja virkne atziņu un nākotnes ieceres. 
08.11.2018
Vēl arvien viņu uz iespaidīgā aizbraucēju fona ir ļoti maz, tās ir tikai dažas ģimenes, daži cilvēki, kas atgriežas, bet mājupceļš ir sācies. Tās tendences pamazām sāk svērties otrā virzienā, pērn atgriezās astoņi tūkstoši cilvēku, tie ir centrālās statistikas pārvaldes dati, bet vienlaicīgi ir arī interesants faktors par lidostu, ka lidostā ir diezgan liels cilvēku skaits, kas atgriežas, valstī īstenībā ir ļoti grūti saprast, cik cilvēki, kur atrodas. Precīza mājupbraucēju skaita jau nav, bet to, ka ledus tomēr ir sakustējies, vērtē biedrības „Ar pasaules pieredzi Latvijā” viens no izveidotājiem Miks Muižarājs. Arī viņš pats, lai mācītos un gūtu darba pieredzi, astoņus gadus ir bijis prom no Latvijas, bet tagad savu vietu saredz šeit. Raidījumā Īstenības izteiksmeskaidrojam, kāds ir šis mājupceļš. Un kas ir pamatā, lai teiktu – braukšu mājās.
08.11.2018
Septembra beigās noslēdzies remigrācijas atbalsta pasākuma uzņēmējdarbības projektu konkurss Vidzemē, un maksimālo paredzēto finansiālo atbalstu 9000 eiro apmērā saņēmuši 2 konkursa dalībnieki. Atbalstītie projekti tiks īstenoti, attīstot autotransporta servisa darbību, kā arī uzsākot tūrisma uzņēmējdarbību pierobežā.
15.10.2018
Vēl 10 dienas remigranti, kuri plāno īstenot savu biznesa ideju kādā no Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldībām, aicināti iesniegt savus projektu pieteikumus uzņēmējdarbības projektu konkursam Vidzemē. Projekta pieteikumus pieņems līdz 2018. gada 25.septembrim plkst.17:00. Projektu konkursa ietvaros Vidzemes plānošanas reģionā paredzēts atbalstīt biznesa idejas kopsummā par 36 tūkstošiem eiro, un projekta konkursa nosacījumi paredz, ka vienam remigrantam iespējams saņemt atbalstu līdz pat 9000 eiro apmērā.
14.09.2018
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latvijas pašvaldību savienību (LPS) 6.septembrī no plkst. 12:00 līdz plkst. 13:00 organizēs videokonferenci, lai  atbildētu uz interesentu jautājumiem par iespēju saņemt finansiālu atbalstu remigrantu saimnieciskās darbības idejām.
04.09.2018
Piektdien, 24.augustā Valmierā uz sēdi pulcējās Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padome. Būtiskākais no jautājumiem šoreiz skāra remigrācijas projekta ieviešanu – padome lēma  par vērtēšanas komisijas sastāvu, kā arī apstiprināja nolikumu projekta konkursam, kura ietvaros tiks sniegts finansiāls atbalsts remigrantiem uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai Vidzemē. Informāciju par izsludināto projektu konkursu aicinām lasīt šeit.
29.08.2018

Notikumi

«Februāris 2019»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728