Aktualitātes

Lai atbalstītu dalībvalstis, kas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā uzņem bēgļus no Ukrainas un pakāpeniski izbeidz atkarību no Krievijas izcelsmes degizrakteņiem, Komisija ir izsludinājusi īpašu uzaicinājumu iesniegt pieprasījumus saskaņā ar tehniskā atbalsta instrumentu (TAI).

Kohēzijas un reformu komisāre Elīza Ferreira

ES reaģēja uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, ātri un vienoti pieņemot stingrus pasākumus. Tehniskā atbalsta instruments ir elastīgs instruments, ko var pielāgot dažādiem politiskajiem apstākļiem. Tagad tas ir gatavībā palīdzēt dalībvalstīm, kas uzņem un integrē cilvēkus, kuri bēg no kara Ukrainā, un samazina atkarību no degizrakteņiem, tostarp Krievijas izcelsmes, šādā nolūkā investējot tīras enerģijas avotos un energoefektīvās tehnoloģijās.

Elastīgs atbalsta instruments ārkārtas vajadzībām

Atsaucoties uz šo uzaicinājumu, dalībvalstis var nekavējoties nosūtīt Komisijai pieprasījumus sniegt tehnisko atbalstu šādiem mērķiem:

  • veidot institucionālo un darbības spēju uzņemt cilvēkus, kuri bēg no kara Ukrainā. Tas ietver palīdzību valstu iestādēm pagaidu aizsardzības mehānisma satvarā pārkārtot un paātrināt piekļuvi tādiem vitāli svarīgiem aspektiem kā mājoklis, izglītība, veselības aprūpe un darbs. Dalībvalstis šā īpašā atbalsta pieprasījumu var sūtīt Komisijai līdz 2022. gada 8. aprīlim;
  • uzlabot Ukrainas bēgļu sociālo un ekonomisko integrāciju. Piemēram, lai gādātu par piekļuvi darba tirgum, Komisija sniegs dalībvalstīm atbalstu standartizēta bēgļu akadēmiskās kvalifikācijas atzīšanas mehānisma izveidei. Dalībvalstis šā īpašā atbalsta pieprasījumu var sūtīt Komisijai līdz 2022. gada 8. aprīlim;
  • pēc iespējas labāk izmantot pieejamos ES līdzekļus, lai nodrošinātu izmitināšanu ģimenēm vai nepavadītiem bērniem. Dalībvalstis šā īpašā atbalsta pieprasījumu var sūtīt Komisijai līdz 2022. gada 8. aprīlim;
  • pakāpeniski izbeigt dalībvalstu atkarību no Krievijas izcelsmes degizrakteņiem. Tas ietver iedarbīgāko reformu un investīciju apzināšanu valsts, reģionālā un pārrobežu līmenī saskaņā ar Komisijas plānu “REPowerEU”. Tas atbalstīs energoapgādes dažādošanu, paātrinās pāreju uz atjaunīgo enerģiju un uzlabos energoefektivitāti. Dalībvalstis šā īpašā atbalsta pieprasījumu var sūtīt Komisijai līdz 2022. gada 24. martam.

Nākamie soļi

Dalībvalstis šā īpašā atbalsta pieprasījumu var sūtīt Komisijai ar koordinējošās iestādes starpniecību. Komisija atbalstu sniegs pēc pieprasījuma apstiprināšanas.

Vispārīga informācija

TAI ir galvenais instruments, ar kuru Komisija pēc valsts iestāžu pieprasījuma sniedz tehnisko atbalstu reformām Eiropas Savienībā. Tas ir daļa no daudzgadu finanšu shēmas 2021.–2027. gadam un Eiropas atveseļošanas plāna. Šis instruments balstās uz panākumiem, ko guvusi tā priekšgājēja — Strukturālo reformu atbalsta programma, kurā kopš 2017. gada īstenots vairāk nekā 1400 tehniskā atbalsta projektu visās dalībvalstīs.

Komisija 2022. gada 9. martā TAI 2022. gada kārtā apstiprināja 225 jaunus projektus, kas dalībvalstīm palīdzēs sagatavot, plānot un īstenot reformas, kuru rezultāts būs mūsdienīga un noturīga publiskā pārvalde, ilgtspējīga izaugsmes stratēģija un noturīga tautsaimniecība. Daudzi atbalsta projekti palīdz īstenot nacionālos atveseļošanas un noturības plānus.

Ja radušās īpašas vajadzības, var izsludināt īpašus uzaicinājumus saskaņā ar TAI. 2021. gada jūnijā tas tika darīts, lai nodrošinātu piekļuvi atveseļošanas un noturības mehānismam saistībā ar atveseļošanas un noturības plānu īstenošanu, un tagad šāds uzaicinājums tiek izsludināts, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā.

22.03.2022

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031