Kultūras ziņas

Augustā Valmiermuižā turpinās brīvdabas pasākumu sērija, kurā aicina baudīt vietējo mākslinieku veikumu gan kino, gan mūzikā, gan arī stāvizrādē! Kino vakarā 12. augustā būs skatāma filma „Ko zina klusā Gerda”, 13. augustā Valmiermuižu pieskandinās rokmūzikas trio „Indygo”, bet 14. augustā smiesimies kopā ar Comedy Latvia komiķiem.

12.08. plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā filma „Ko zina klusā Gerda”

Kino vakara sākumā saruna ar aktieri Aigaru Apini par filmas tapšanu un aizkulisēm. Režisora Jevgēņija Paškēviča jaunākā filma „Ko zina klusā Gerda” ir vizuāli un kinematogrāfiski krāšņa burleska, kuras darbība norisinās mūsdienās, kādā muižā Latvijas laukos. Lai uzturētu muižu, tās īpašnieki izveidojuši pansiju, kurā valda pagājušā gadsimta 30. gadu noskaņa un nav atļauts izmantot mūsdienu komunikācijas. Visi mūsdienīgās dzīves atribūti jāatstāj pie pansionāta ieejas, tostarp vēlme komunicēt ar citiem. Viena no pansijas devīzēm ir: „Ja iespējams, ciet klusu!”. Pansijas viesi ir spilgtu raksturu cilvēki no dažādām valstīm, kas ieradušies nomaļajā vietā, lai izbēgtu no 21. gs. informatīvā un tehnoloģiskā spiediena. Trīs nedēļu ilgais karstuma vilnis ir novedis daudzus līdz vājprāta robežai, situācija ir tik nopietna un vienlaikus juceklīga, ka kļūst par savu pretmetu – komēdiju.

Nākamie brīvdabas kino vakari gaidāmi: 19.08. „Mans mīļākais karš” un 02.09. „Kolka Cool”.

Dalība bez maksas. Valmiermuižas parka nojumē drīkstēs pulcēties, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Pārējais plašais Valmiermuižas parks būs pieejams ikvienam interesentam. Nekautrējies ņemt līdzi beņķīti vai plediņu, lai filmas baudīšanai izvēlētos sev tīkamāko vietu.

13.08. plkst. 21.00 Valmiermuižas alus terasē grupa „Indygo”

Lai atbalstītu vietējo mākslinieku jaunradi, šogad Valmiermuižā pulcē savējos – viesojas mūziķi, kuru saknes meklējamas Valmierā un tās apkārtnē. „Indygo” ir viens no spožākajiem spīdekļiem pie Latvijas rokmūzikas debesīm. Laikam ejot, grupa ir nostabilizējusies kā jaudīgs trio, kurš ar savu neizsīkstošo enerģiju un krāsaino skanējumu spēs aizraut teju katru klausītāju. Pieredze nav no mazākajām, tā sastāv no četriem studijas albumiem, EP un koncertieraksta. „Indygo” sastāvā ir balss/ģitāra – Mārtiņš Vaters, bass – Mārtiņš Leja un bungas – Miks Riekstiņš. Neskatoties uz to, ka pastāvīgā dzīvesvieta ir Rīga, arī Valmieru puiši dēvē par mājām, jo grupas bundziniekam šī ir dzimtā pilsēta, kurā viņš uzaudzis un joprojām brīvdienas pavada lauku mājā Kauguru pusē. Vienmēr ir neviltots prieks un sajūsma kāpt uz skatuves mājās un uzstāties savējiem.

Dalība bez maksas. Klausītāji tiks uzņemti divās zonās – Valmiermuižas alus terase (norobežots laukums tuvāk skatuvei) ciemiņiem, kuri uzrāda personu apliecinošu dokumentu un derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, – rezervēt galdiņu iespējams, zvanot uz tālr. +371 28664424. Otra zona būs laukums pie Valmiermuižas alus tirgotavas ar stāvgaldiem drošā distancē un parks visiem pārējiem ciemiņiem.

14.08. plkst. 19.00 Valmiermuižas parkā Comedy Latvia stāvizrāde

Stāvizrādē, kas piemērota dažādām humora gaumēm, priecēs Latvijas komiķi: Jānis Kreičmanis, Aleksandrs Guzenko, Kaspars Žilins un Edgars Staškevičs. Jānis pastāstīs par ikdienišķam lietām, pagriežot tās citā gaismā, Aleksandram patīk pastāstīt par mīlestību, par tās ceļiem un neceļiem, bet pārējie puiši parādīs, kā uz lietām paskatīties no citiem rakursiem ar netipiskām tēmām, par ko, iespējams, nekad nav sanācis aizdomāties. Būs gan aktualitātes, gan melnais humors, gan asprātīgi stāsti no dzīves.

Dalība bez maksas. Apmeklētājiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un derīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Notikumus rīko Valmiermuižas kultūras biedrība un Valmieras novads, atbalsta Valmiermuižas alus darītava un Valmieras novads. Kino vakari notiek sadarbībā ar „Kino visiem un visur Latvijā”, ko finansiāli atbalsta KultūrElpa – Valsts kultūrkapitāla fonds.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura PIE valmiermuiza PUNKTS lv, tālr. nr.: 27337798

12.08.2021

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031