Kultūras ziņas

Valmieras muzeja Izstāžu namā no 12. februāra līdz 26. martam būs skatāma mākslinieku Lienas Baklānes un Pauļa Postaža iedvesmojoša un krāšņa gleznu izstāde.

“Tas, ko es gleznoju šodien, balstās uz to, ko gleznoju vakar, bet rītdiena smels no tā, ko gleznoju šodien.” Šādu domu Paulis Postažs izteicis kādā no savu gleznu katalogiem. Mākslinieks ir uzticīgs eļļas glezniecībai, skrupulozi sekojot pakāpeniskajam un laikietilpīgajam tehnoloģiskajam procesam, slīpējot savu mākslas valodu, pasaules un cilvēku attiecību redzējumu. “Lai arī mākslinieks nenoliedz fotogrāfijas klātbūtni, fotogrāfija ir tikai starta punkts ceļā uz kompozīciju, kas gleznošanas procesa laikā aizved formas skaistuma un garīgas skaidrības meklējumos, atmetot lieko, ar renesanses meistaru atbalstu pietuvojoties ideālajam ģeometriski tīrās un pareizās formas vilinājumam. Laikā izstieptais, pakāpeniskais gleznošanas process sekmē iedziļināšanos absolūti visā. Krāsas, gaismas, formas, proporciju, telpas un plaknes valodā, apkārtējās pasaules raidīto impulsu atbalsīs. Vērtību noskaidrošana, gūstot sev un sniedzot citiem stabilitātes un gandrīz sakrālās harmonijas sajūtu,” stāsta mākslas zinātniece Baiba Magdalēna Eglīte.

Liena Baklāne savukārt ir akrila tehnikas piekritēja. Viņas temperamentam piemērotāka ir ātra rīcība, ko pieprasa ātri žūstošais materiāls. Arī Lienai, tāpat kā Paulim, idejas nav tālu jāmeklē. Apkārtējā dabā, savos bērnos, pasaules mākslas vērtību krājumos. “Lienas darbos pasaule uzmirdz. Gaismai atsaucas viss dzīvais. Ziedi, bērni, sieviete. Katram ziedam sava seja, katram zaram savs izliekums un iekļaušanās kopējā ritmā. Un krāsu spožums! Arī gleznas virsma pievieno savu balsi krāšņajai dzīvības himnai. Māksla viņai ir ceļš, kā izprast sevi,” tā Baiba Magdalēna Eglīte.

Gleznotāju pāris Paulis Postažs un Liena Baklāne ir vienaudžu tandēms (abi dzimuši 1976. gadā), kas izveidojies, esot klasesbiedriem Jāņa Rozentāla Mākslas skolā, tad studējot glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijā, līdz kļūstot par divu meitu un glezniecības stiprinātu ģimeni, kur katram ir sava daļa un pienesums kā ikdienas dzīvē, tā mākslā. Lai arī tas nenotiek bieži, viņiem patīk izstādīt darbus kopā, papildinot vienam otru. Glezniecība ir abu mākslinieku sirdslieta, ikdienas neatliekams darbs, amata, mākslas būtības un dzīves izzināšanas instruments.

Ieeja Valmieras muzejā, uzrādot Covid-19 sertifikātu un personas apliecinošu dokumentu. Lūdzam ievērot noteikumus Covid-19 izplatības mazināšanai. Valmieras muzeja Izstāžu nams atvērts no pirmdienas līdz sestdienai plkst. 10.00–17.00.

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410

03.02.2022

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930