Kultūras ziņas

Mūzika ir dvēseles valoda – veids, kā varam uzrunāt, iedrošināt, vienot, paust atbalstu un vienlaikus – izteikt protestu pret Ukrainā notiekošo karu un Krievijas agresiju. Trešdien, 9. martā, plkst. 19.00 laukumā pie Valmieras Kultūras centra notiks Valmieras novada mūziķu un koru koncerts Ukrainas atbalstam “Dziesma mani stipru dara!”.

Koncertā dziesmas par brīvību, gara spēku un vienotību izpildīs grupa “Age of Stones”, dziedātāji un mūziķi Katrīna Gupalo, Elīna Krastiņa, Ainis Zavackis, Māris Radziņš, Renārs Veļičko, Zane un Māris Rozenfeldi, Sabīne Petruseviča, Nora Urbāne, Mārtiņš Pūcītis, saksofonu ansamblis “Valmieras meitenes”, vokālais ansamblis “Imera”, sieviešu vokālais ansamblis “Melo’dia”, Valmieras novada kopkoris – jauktie, sieviešu un vīru kori diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, kā arī apvienotais pūtēju orķestris Gvido Brenčeva vadībā. Koncertu vadīs Valmieras teātra aktieris Krišjānis Salmiņš.

Pasākums ir brīvprātīgs Valmieras novada mūziķu, koru un pūtēju orķestru, kā arī organizatoru radošās un tehniskās komandas atbalsts Ukrainai. Mēs katrs varam un spējam palīdzēt ar to, ko vislabāk protam – dziedāt, organizēt, uzbūvēt, gaismot un apskaņot… Palīdzēsim ar savu darbu un talantu! Lai arī individuāli tas var šķist mazs, tomēr kopā – ļoti nozīmīgs atbalsts Ukrainas cilvēkiem. Esam vienoti, esam plecu pie pleca!

Tiekamies 9. martā plkst. 19.00 pie Valmieras Kultūras centra!

Koncerta laikā lūdzam ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus!

 

Aicinām būt kopā ar Ukrainu un palīdzēt patvēruma meklētājiem no Ukrainas:

  • ziedojumu skaidras naudas veidā atbalstam patvēruma meklētājiem no Ukrainas koncerta “Dziesma mani stipru dara!” laikā varēs ievietot ziedojumu stendā. Pirms un pēc koncerta ziedojumu stends izvietots Valmieras novada pašvaldības ēkā Lāčplēša ielā 2, Valmierā, 1. stāvā.
  • ziedojumu konts, kurā var ziedot naudu, lai bēgļi no Ukrainas, kuri ieradušies Valmieras novadā, varētu iegādāties lietas, ko nav iespējams saņemt ziedojumu veidā: LV37RIKO0002930340339. Saņēmējs: Valmieras Attīstības aģentūra. Ziedojot lūdzam norādīt mērķi “Atbalsts Ukrainas bēgļiem”.
  • praktisku atbalstu patvēruma meklētājiem no Ukrainas, kuri jau ir ieradušies vai tuvākajā laikā plāno ierasties Valmieras novadā, aicinām sniegt, ziedojot viņiem nepieciešamās lietas:
  1. apģērbu un apavus bērniem, sievietēm, senioriem – gan lietošanai telpās, gan ārā. Virsdrēbes atbilstošas pašreizējai sezonai (ziemas, pavasara);
  2. higiēnas preces, sadzīves ķīmiju – šampūnus, dušas želejas, ziepes, veļas mazgāšanas līdzekļus, zobu pastas, zobu birstes, tualetes papīru, kā arī frotē dvieļus un citas noderīgas lietas.

Mantu sagādes vieta ir Valmieras novada iedzīvotājiem tuvākais kultūras nams, iepriekš pa tālruni sazinoties ar tā vadītāju.  

  • Atbalstu Ukrainai var sniegt arī ziedot.lv platformā, kā arī zvanot pa labdarības tālruni 90006086.  Maksa par zvanu 1,42 EUR. 

Plašāk par palīdzības organizēšana Valmieras novadā patvēruma meklētājiem no Ukrainas šeit.

 

Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna,
Valmieras novada pašvaldība

07.03.2022

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930