Kultūras ziņas

Valmieras novada pašvaldība izsludināja papildus kultūras projektu pieteikumu pieņemšanu daudzveidīgas kultūrvides veidošanai un sabiedrības iesaistei. Pašvaldība saņēma astoņpadsmit projektu pieteikumus no dažādām organizācijām un uzņēmumiem, kuri vēlas sniegt savas idejas un ieguldīt darbu, lai papildinātu Valmieras novada kultūras dzīves daudzveidību. Finansiālu atbalstu pasākumu rīkošanai saņēma 11 projekti par kopējo summu 10 000 EUR.

Īstenojot kultūras projektus, ikvienam būs iespējams klausīties koncertu ciklu "Mūzikas svētki Burkānciemā", garīgās mūzikas koncertu Sv. Sīmaņa baznīcā, vokālās studijas “Notiņas” koncertu, kā arī jaunākos novada iedzīvotājus aicinās piedalīties vokālajā dziesmu konkursā “Dziesmu virpulis”. Savukārt, Rūjienas Sv. Bērtuļa baznīcā uzstāsies kamerkoris “MoonBeams” un latviešu ģitārists, komponists, pedagogs un aranžētājs Kaspars Zemītis. Koncerta laikā savāktie ziedojumi tiks novirzīti ērģeļu restaurācijai.

Projektu aktivitāšu ietvaros varēs doties arī uz brīvdabas kino vakariem Valmiermuižā, piedalīties tēlniecības un keramikas radošajās darbnīcās, bet Valmieras topošā kultūrvieta “Kurtuve” vienā telpā un laikā vienos dažādu paaudžu Latvijas laikmetīgās dejas aktīvos māksliniekus, lai kopīgi radītu un izstrādātu priekšlikumus laikmetīgās dejas jaunrades un norišu centram – dejas mājai.

Konferencē ' ' Niklāvs Strunke – no Vaidavas līdz Romai' ' piedalīsies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Nacionālās bibliotēkas zinātnieki un Vidzeme Augstskolas kultūrvēstures pētnieki, varēs iepazīties ar jau veikto, kā arī jaunu pētījumu rezultātiem, kas saistīti ar mazāk zināmiem faktiem mākslinieka Niklāva Strunkes daiļradē un biogrāfijā.

Varēs plašāk uzzināt arī par Mazsalacas rakstaino dubultcimdu adīšanas prasmi, kas ir iekļauta Latvijas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Turpretī jauniešiem, vasaras darbadienu vakaros, Krāču kaktā Valmierā notiks četri tematiski pasākumi par mūzikas, teātra, sporta un literatūras tēmām.

Projektu konkursos apstiprinātās idejas organizācijas un uzņēmumi realizēs Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā līdz 2022. gada beigām. Vairāk informācijas: Valmieras Kultūras centra kultūras projektu vadītāja Sintija Milberga, tālrunis: 20436868, e-pasts: sintija.milberga PIE valmierasnovads PUNKTS lv.

Foto: Uģis Brālēns

 

Informāciju sagatavoja:
Marija Melngārša
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste

29.03.2022

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930