Kultūras ziņas

Vai vari iztēloties, kā Tavas mājas pagalms pārtop par kafejnīcu un viesiem galdā tiek celtas Tevis un Tavas ģimenes gatavotas maltītes? Iedomājies, kā dzirdamas viesu čalas un smiekli, kas ar pozitīvu sajūtu vilni pārklāj Tavas mājas pagalmu! Šis sapnis var kļūt pavisam īsts, jo 6. un 7. augustā Valmieras novadā norisināsies Mājas kafejnīcu dienas.

Auksto zupu Rozes gaumē vai uz ugunskura gatavotu maltīti meksikāņu labākajās tradīcijās, mazās Pavlovas kūciņas, burgerus, pašceptu maizīti un mammas pīrāgus, sviestā ceptu Burtnieka zandartu, plānās pankūkas ar visdažādākajiem pildījumiem, mājas Cielaviņu, vegānisko plovu, atvēsinošus dzērienus un vēl daudzus citus gardumus vairāk nekā 2 500 viesi baudīja 20 mājas kafejnīcās Valmieras novadā 2021. gada vasarā. Arī šogad dažādās vietās 6. un 7. augustā Valmieras novadā māju pagalmos atvērsies kafejnīcas. Varbūt arī Tavā? Iespējams, tieši šī pieredze Tev ļaus pārvērst savu ēdiena gatavošanas vai viesu uzņemšanas vaļasprieku par pamata nodarbošanos nākotnē. Kļūsti par šefpavāru un piedalies Mājas kafejnīcu dienās! Piedalīties aicināti arī jau esošie ēdināšanas pakalpojuma sniedzēji (kafejnīcas, restorāni u.c.). Pieteikšanās līdz 1. maijam, aizpildot pieteikuma anketu šeit.

Mājas kafejnīcu dienas ir iniciatīva, kas aicina par šefpavāru kļūt ikvienu interesentu (uzņēmējs vai fiziska persona), apmeklētājiem atverot kafejnīcu savas mājas pagalmā, galdā ceļot pašu gatavotu maltīti un atklājot tās īpašo stāstu. Dalībnieki aicināti savu piedāvājumu papildināt ar dažādām aktivitātēm, piemēram, rotaļām, koncertu, prasmju apguvi, saimniecības apskati, piedāvājot iegādāties pašgatavotus suvenīrus u. tml. Arī mājas kafejnīcu iekārtojums ir dalībnieku ziņā, izmantojot jau esošos resursus. Katra mājas kafejnīca par sagatavoto maltīti varēs noteikt plānoto pakalpojuma samaksu, kas paredzēta produktu iegādes un sagatavošanas izdevumu segšanai.

Mājas kafejnīcu dienu mērķis ir kopienu sadarbības veicināšana un īpašo novadam raksturīgo stāstu izcelšana gastronomiskajā tūrismā. Mājas kafejnīcu dienas Latvijā notiks jau ceturto gadu, ideju aizgūstot no Igaunijas, kur tas ir iecienīts, plaši apmeklēts un gaidīts notikums, kas ne tikai aicina izzināt garšu piedāvājumu, bet iepazīstina ar īpašām kultūras norisēm, tūrisma piedāvājumu.

Valmieras novadā iniciatīvas koordinators ir Valmieras novada Tūrisma pārvalde, palīdzot interesentiem gan piedāvājuma popularizēšanā, gan mājas kafejnīcu organizēšanā, kā arī aicinot piedalīties praktiskās mācībās. Dalībniekiem projekta gaitā tiks nodrošināts īpašs Pārtikas un veterinārā dienesta un Valsts ieņēmumu dienesta atbalsts ar dažādiem atvieglojumiem pasākuma laikā, kā arī vienots mārketings piedāvājumu popularizēšanā. Plašāka informācija par dalību Mājas kafejnīcu dienās Valmieras novadā dalībniekiem, kuri būs aizpildījuši pieteikšanās anketu, tiks sniegta pēc 1. maija, kad Tūrisma pārvalde ar katru dalībnieku sazināsies individuāli.

Mājas kafejnīcu dienu mērķis ir popularizēt reģionālā tūrisma galamērķus. Iniciatīvu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar LLTA “Lauku ceļotājs”.

Informāciju sagatavoja: Zane Krūmiņa, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes Mārketinga speciāliste, Mob. tālr.: 25437177

12.04.2022

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930