Pasākumu kalendārs

Kāds priekšstats par Latviju ir aizbraukušajiem, un vai viņi plāno atgriezties?

No Latvijas aizbraukušie atgriešanos apsver lielākoties tieši tuvāko gadu laikā, turklāt daļa pēc atgriešanās Latvijā gribētu sākt savu uzņēmējdarbību. Vienlaikus vēlmi atgriezties bremzē arī maldīgi priekšstati par situāciju Latvijā, liecina valsts attīstības finanšu institūcijas ALTUM veiktā aizbraucēju aptauja.

Aptaujā noskaidroti no Latvijas aizbraukušo iedzīvotāju atgriešanās plāni tuvākā un tālākā nākotnē, iezīmējot atšķirības dažādās vecuma, tautības, izglītības un arī ienākumu līmeņa grupās. Aptaujātie atbildējuši arī uz jautājumu, kas būtu faktori, kas veicinātu vēlmi  atgriezties Latvijā. Tāpat aizbraukušie snieguši vērtējumu Latvijai un tās attīstībai, nosaucot Latvijas priekšrocības un trūkumus, salīdzinot ar pašreizējo mītnes zemi, tādās kategorijās kā, piemēram, darbs, nodokļi, veselības aprūpe, pabalsti, izglītība, izmaksas.

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs: “Mūs pārsteidza, cik liela daļa aizbraukušo apsver atgriešanos tuvākajos gados. Šis potenciāls ir jāizmanto. Pētot uzņēmējdarbības attīstības iespējas redzam, ka atgriezties lielākoties vēlas jauni, izglītoti cilvēki, ar interesi Latvijā veidot arī savu biznesu. Tomēr, kā rāda aptauja, aizbraukušajiem par situāciju šeit ir arī daudz maldīgu priekšstatu - gan par bezdarbu un atalgojumu, gan par uzņēmējdarbības atbalsta iespējām. Tas, protams, ietekmē aizbraucēju ne pārāk augsto vērtējumu Latvijas šā brīža apstākļiem, tomēr ir pozitīva tendence – lielākā daļa aizbraucēju arī atzīst, ka ekonomiskā situācija uzlabojas.”

Aptaujas rezultātu prezentācija un diskusija par reemigrantu atgriešanos Latvijā notiks 19.martā plkst.11:00 Birojnīcā, Berga Bazārā, Dzirnavu ielā 84k-2, Rīga.

Piedalīsies:

  • Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs
  • Jānis Kreilis, biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” līdzdibinātājs
  • Tālis Grīnbergs, ar darba pieredzi ārvalstīs Latvijā atgriezies galdniecības uzņēmuma WoodHeart īpašnieks
  • Mārtiņš Daugulis, moderators

Diskutēsim:

  • Kādi ir aizbraukušo atgriešanās Latvijā plāni tuvākā un tālākā nākotnē?
  • Ar ko atšķiras potenciālie atbraucēji no tiem, kas atgriezties neplāno nekad?
  • Kāds priekšstats par Latviju ir aizbraukušajiem, un kādi ir izplatītākie mīti par situāciju šeit?
  • Kādas priekšrocības un trūkumus aizbraucēji saredz Latvijā, salīdzinot ar pašreizējo mītnes zemi?
  • Kas palīdzētu atgriezties un kādu atbalstu aizbraucēji sagaida?

Aptauja veikta 2018.gada nogalē ALTUM sadarbībā ar biedrību “Ar pasaules pieredzi Latvijā” un “YourMove”, aptaujājot vairāk nekā 300 no Latvijas aizbraukušos iedzīvotājus.

Papildu informācija:

Sandra Eglīte

“Altum” sabiedrisko attiecību speciāliste

e-pasts: sandra.eglite PIE altum PUNKTS lv

Tālrunis: 67774244; 26577810


Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829