Pasākumu kalendārs

Diskusija "Bioloģiskā pārtika skolu un bērnudārzu ēdināšanā. Vai tiešām tik dārgi? Praktiska pieredze Eiropā"

 

Moderēta diskusija risināsies 26. oktobrī no plkst. 10.00-13.00 Cēsīs, Cēsu novada pašvaldības ēkā, Raunas ielā 8. Tā notiks angļu valodā. 

 

Diskusijā mēģinās rast atbildes uz vairākiem jautājumiem. Galvenie no tiem būs – kā panākt bioloģiskās pārtikas iekļaušanu izglītības iestāžu ēdienkartēs, vai vienmēr bioloģiskā pārtika ir krietni dārgāka nekā nebioloģiskā jeb konvencionālā pārtika, vai pastāv ciešs sakars starp produktu cenu un kvalitāti. Diskusijā uzstāsies "Organic Cities Network Europe" direktors Dr. Klaudio Serafini no Itālijas.

 

Tematiskās diskusijas klausītājiem būs iespēja dzirdēt viņa praktiskos piemērus un ieteikumus par to, kā panākt lielāku bioloģiskās pārtikas īpatsvaru  skolu un bērnudārzu maltītēs.

 

Diskusiju vadīs Zane Siliņa, Latvijas Lauku foruma projektu vadītāja, uz sarunu aicinot arī citus nozares ekspertus. Diskusiju ievadīs Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra pārstāve Agnese Radžele-Šulce, kura pastāstīs par bioloģiskās pārtikas iepirkumiem Latvijas izglītības iestādēs. Viens no diskusijas dalībniekiem pievienosies attālināti – tas būs Jans Kolmillers, Ilgtspējīga uztura kompetences centra izveides koordinators “BioStadt Bremen”, no Vācijas.

 

Klātesošajiem būs dota iespēja iesaistīties diskusijā un uzdot jautājumus ekspertiem.

 

Atbalstu pasākuma rīkošanā sniedz Cēsu novada pašvaldība.

 

Diskusija norisinās programmas “Apvārsnis 2020” projekta “Sadarbībā balstīta ilgtspējīgu un drošu pārtikas sistēmu veidošana “Food2030” mērķu sasniegšanai” (CITIES2030) ietvaros. Projekta atslēgas tēmas ir aprites ekonomika un veselīga, ilgtspējīga pārtika. Diskusija ir viena no tām aktivitātēm, kuras tiek īstenotas projekta CITIES2030 Vidzemes dzīvās prakses laboratorijā (living lab). Šī laboratorija radīta, sadarbojoties diviem Latvijas partneriem - Vidzemes plānošanas reģionam un Latvijas lauku forumam.

 

 

.


Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930