Pasākumu arhīvs

« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

24. septembrī tiešsaistē no plkst. 11:00 – 12:10 notiks diskusija "Kā efektīvāk veicināt inovāciju un viedās specializācijas izaugsmi Latvijas reģionos?", kas ir daļa no Interreg Europe programmas projekta “Vietējo un reģionālo inovāciju ekosistēmu atbalsta politikas instrumenti” (ecoRIS3) rīcības plāna pilota aktivitātes "Inovāciju projektu vadītājs" darbības iegūto rezultātu izvērtējuma. Piedalīties aicināti arī LR ministriju pārstāvji, LIAA un citu organizāciju pārstāvji.

 

Vidzemes plānošanas reģions kopš 2017. gada realizē projektu EcoRIS3 un tā ietvaros viena no izstrādātā rīcības plāna aktivitātēm ir “Inovāciju projektu vadītājs”, kuras testa projekts piecos Vidzemes uzņēmumos risinājās no 2020. gada novembra līdz 2021. gada septembrim. Sanāksmē plānots atskatīties uz aktivitātes rezultātiem, kā arī diskutēt, kā šāda veida atbalsts palīdz veicināt inovāciju izstrādi reģionos, cik produktīvi būtu šādu atbalsta aktivitāti izvērst arī turpmāk. 

No 23. līdz 24. septembrim ar devīzi “Maini sava reģiona nākotni – tikai 36 stundās!” tiešsaistē pirmo reizi norisināsies starptautisks hakatons “Hack2Change”. Darbojoties 6 – 8 cilvēku daudznacionālā komandā, hakatonā būs iespēja meklēt risinājumu reāliem dzīves izaicinājumiem, ko apzinājuši vietējie uzņēmēji un citas ieinteresētās puses. Hakatonu projekta “E³UDRES²” ietvaros vienlaikus organizē augstākās izglītības iestādes no sešām valstīm visā Eiropā, Latviju projektā pārstāv Vidzemes Augstskola. Hakatona virstēma ir “Viedi un ilgtspējīgi reģioni” (Smart & Sustainable Regions), bet katras valsts pārstāvji izvirza vienu izaicinājumu kādā no trim tematiskajiem blokiem – aprites ekonomika, cilvēka mijiedarbība ar mākslīgo intelektu, labjūte un aktīva novecošana.

Vairāk informācijas par hakatonu: https://eudres.eu/hackathon-2021

24. septembrī Ogrē notiks Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes sēde.

 

Tās darba kārtībā:

1. Darba kārtības apstiprināšana un G. Sīviņa uzruna, (G. Sīviņš)

2. Tikšanās ar VARAM ministru A.T. Plešu, (A.T. Plešs)

2.1. Plānošanas reģionu nākotnes izaicinājumi: funkciju nodošana saistībā ar nozaru politikas plānošanas dokumentos definēto un iespējamo administratīvo reģionu izveidošanu.

2.2. Reģionālās politikas pamatnostādņu2021-2027.  ieviešanas progress.

2.3. Reģiona plānošanas dokumentu ieviešanas līdzekļi.

2.4. Aktualitātes, problēmjautājumi Vidzemes novados pēc ATR.

3. Par priekšlikumiem pedagogu darba samaksas finansēšanas modeļa pilnveidei, (IZM ministre Anita Muižniece, IZM vecākā eksperte Modra Jansone, IZM ministres padomnieks juridiskajos jautājumos Jānis Ozols, LPS Padomniece izglītības un kultūras jautājumos Dr.sc.admin. Ināra Dundure)

4. Par Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvju deleģējumu, (G. Kalniņa-Priede)

5. Par “Kārtību, kādā plānošanas reģions izvērtē pašvaldību Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas un attīstības programmas” aktualizēšanu, (I. Kalniņa)

6. Iepazīšanās ar Ogres novadu, (G. Sīviņš)