Pasākumu arhīvs

« Maijs 2024 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Darbsemināru cikla nodarbība Vidzemes pašvaldību darbiniekiem 

 

Par  apmācību mērķauditoriju primāri tiek noteikti Vidzemes pašvaldību un VPR vadītāji, bet sekundāri arī citi speciālisti, kuru pārraudzībā un atbildībā ir procesi un norises, kā rezultātā tiek sekmēta saimnieciskā darbība pašvaldības administratīvajā teritorijā un sniegts tai atbalsts.

 

Apmācību mērķis Projekta ietvaros ir celt mērķauditorijas spējas un zināšanas, lai

a) stratēģiski un efektīvi vadītu komandas darbu;

b) sniegtu prasmes par procesa vadību, lai veicinātu jaunu ideju rašanos komandā un šo ideju realizāciju;

c) stiprinātu prasmes jaunradīto ideju un iniciatīvu pārdošanā (kolēģiem, vadībai, sabiedrībai);

d) stiprinātu prasmes radoši un efektīvi risināt problēmas;

e) uzlabotu darbinieku un komandas motivāciju, labbūtību un efektivitāti;

 

Darbs tiek organizēts 3 grupās:

1. Madonas, Gulbenes, Alūksnes un Varakļānu novada pārstāvji| 14., 21. maijs un 18. jūnijs (Vecgulbenes muižas)

2. Valmieras, Vakas, Smiltenes un Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji | 22. maijs, 4. un 12. jūnijs (Brantu muiža un Valmiermuiža)

3. Limbažu, Saulkrastu, Cēsu un Ogres novada pārstāvji | 24., 29. maijs un 19. jūnijs. (Bīriņu pils)

 

Tēmas:

1.diena: Gudra vadīšana un problēmrisināšana

2.diena Dizaina domāšana un citi rīki risinājumu attīstībai

3.diena Produktivitāte un ilgtspējīga sadarbība: spēka pielikšanas punkti

 

Vidzemes plānošanas reģions mācības organizē Eiropas Savienības Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna investīcijas 3.1.1.2.i. “Pašvaldību kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai” ietvaros.

Projekta finansējuma saņēmējs un vadošais partneris ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

 

 

Jautājumiem: Ieva Dzalbe, projekta koordinatore Vidzemes plānošanas reģionā, ieva.dzalbe PIE vidzeme PUNKTS lv, t. 25491165

 

 

 

 

 

Koprades darbnīca #3 "Ko celsim galdā?"

 

 

Testējot ­­­­­­jaunu līdzdalības metodi “pārmaiņu arēna”, no š.g. marta līdz maijam Cēsīs, trīs secīgās koprades darbnīcās zemnieki, valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora organizāciju pārstāvji kopā ar citiem bioloģiskā dzīvesveida entuziastiem veidos nākotnes redzējumu par to, kā veicināt veselīgu dzīvesveidu un palielināt veselīgas bioloģiskās pārtikas patēriņu bioreģionā Vidzemē.

Koprades darbnīcas ir praktisks turpinājums memorandam, kuru vairāk nekā 200 cilvēku parakstīja 2023. gada 25. oktobrī Siguldā, apliecinot atbalstu bioreģiona izveidei Gaujas Nacionālajā parkā, kas ir pirmais bioreģions ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā.

Koprades darbnīcu ietvaros, izmantojot “pārmaiņu arēna” metodes pieeju, tiks vizionēta ideālā pārtikas sistēma bioreģionā Vidzemē 5-10 gadu perspektīvā, kā arī definētas rīcības un noteiktas atbildības, kā šo mērķi kopīgiem spēkiem sasniegt. Kāda no koprades procesa laikā virzītajām iniciatīvām tiks praktiski realizēta, izmantojot Eiropas Savienības Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekta WeMakeTransition! finansiālu atbalstu.

Koprades darbnīcas Cēsīs notiks š.g. 27. martā, 23. aprīlī un 24. maijā, tās organizē Vidzemes plānošanas reģions un Cēsu novada pašvaldība.

 

Plašāka informācija ŠEIT

__________

Koprades darbnīcas organizē Vidzemes plānošanas reģions un Cēsu novada pašvaldība Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027. gadam projekta “Ceļā uz ilgtspējīgu un noturīgu sabiedrību, stiprinot pilsonisko līdzdalību un inovāciju (We Make Transition!” ietvaros, kā arī Eiropas Komisijas finansētā projekta “EUROPE DIRECT Vidzeme” un Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027. gadam projekta “Ilgtspējīgas pārtikas sistēmu atbalstoša vide (KISMET)” aktivitāšu ietvaros.

 

Jautājumiem: Lienīte Priedāja-Klepere, projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, lienite.priedaja PIE vidzeme PUNKTS lv