Baltijas jūras reģiona kultūras pērles noturīgākām pilsētām un reģioniem (BSR Cultural Pearls)

Forums "Kultūra izturētspējai 2024" – vietējo kopienu stiprināšana, izmantojot kultūras aktivitātes

Sākusies reģistrācija forumam "Kultūra izturētspējai 2024", kas 2024. gada 7.–8. maijā notiks Jakobštatē jeb Pietarsāri (Somijā). Tajā galvenā uzmanība tiks pievērsta kultūras lomai sabiedrības noturības un kapacitātes palielināšanā.

Forums, kuru organizē  projekts "BSR Cultural Pearls", vada Baltijas jūras valstu padome (CBSS) un līdzfinansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma 2021. -2027. gadam, ir nozīmīga iniciatīva, lai pētītu kultūras pozitīvo ietekmi uz sabiedrības izturētspēju un kopienas veidošanu.  

Fēlikss Šartners Giertta, “BSR Cultural Pearls” projekta koordinators Baltijas jūras valstu padomē (CBSS) saka: “Spēcīgām kopienām ir visas iespējas, lai pārvarētu grūtības. Šīs kopienas tiek stiprinātas ar kultūras palīdzību - tiek radītas tikšanās vietas sarunām, kuras sniedz impulsu jaunām idejām. Šīs idejas virza pilsētu uz priekšu.”

Papildus pašreizējiem ģeopolitiskajiem jautājumiem un drošības draudiem, kurus radījis Krievijas īstenotais karš pret Ukrainu, Baltijas jūras reģiona kopienas saskaras arī ar citiem izaicinājumiem. Tie ietver demogrāfiskās pārmaiņas un sabiedrības novecošanu, kopienu izolāciju, ekonomikas lejupslīdi un klimata pārmaiņu ietekmi.

Foruma uzmanības centrā būs tēma - kā kultūra var būt virzītājs, kas saliedē un dod iespējas kopienām, tādējādi uzlabojot to sociālo noturību. Forumā īpaši pievērsīsies kultūras un radošo industriju un citu kultūras jomā ieinteresēto personu lomai, reaģējot uz dažādām problēmām, ar kurām saskaras Baltijas jūras reģiona mazās un vidēja lieluma pilsētas.  

“Pasākums ir īpaši aktuāls tiem, kuri strādā ar kultūras un sociālās noturības tēmām pašvaldības vidē,” vērtē Emīls Rode, Dānijas Kultūras institūta Latvijā pārstāvis un projektu eksperts. Dānijas Kultūras institūts ir partneris “BSR Cultural Pearls” projektā un tā uzdevums ir organizēt forumu. 

Forums paredzēts Baltijas jūras reģiona pašvaldību pārstāvjiem un interesentiem no kultūras un radošām industrijām. Pasākumā aicināti piedalīties arī pārstāvji no pilsētām, kurām piešķirts Baltijas jūras reģiona kultūras pērles ("BSR Cultural Pearls") tituls 2024. gadam, tāpat arī bijušo kandidātpilsētu pašvaldības, reģionālās, valsts un vietējās pašvaldības iestādes, kultūras institūcijas, akadēmiķi un zināšanu pārneses starpnieki no Baltijas jūras reģiona un ārpus tā robežām. 

Forums ir daļa no “BSR Cultural Pearlsprojekta, kurš aizsāka BSR Cultural Pearls balvu-titulu, kuru katru gadu piešķir četrām Baltijas jūras reģiona pašvaldībām ar vispārliecinošākajiem un ietekmīgākajiem kultūras un sociālās noturības rīcības plāniem. 

No 12 Baltijas jūras reģiona valstu kandidātiem tika izvēlētas Svendborga (Dānija), Ķīle (Vācija), Jakobštate (Somija) un Rūjiena (Latvija), un šīs pilsētas kļuva par Baltijas jūras reģiona kultūras pērlēm 2024. gadam.

Plašāka informācija un iepriekšēja reģistrācija pasākumam līdz š.g. 15. aprīlim: https://culturalpearls.eu/forum2024/  

__________

Vairāk par projektu "BSR Cultural Pearls": Lelde Ābele, projekta vadītāja VPR, lelde.abele@vidzeme.lv, tālr. +371 29266757.

Informāciju publicējusi: Zane Kaķe, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, zane.kake@vidzeme.lv, izmantojot "BSR Cultural Pearls" sagatavoto informāciju. 

CITAS PROJEKTA BSR CULTURAL PEARLS ZIŅAS

.

08.02.2024

Notikumi

«Maijs 2024»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031