Baltijas jūras reģiona kultūras pērles noturīgākām pilsētām un reģioniem (BSR Cultural Pearls)

Tiek uzsākts pilotprojekts “BSR Cultural Pearls” programmai un titulam

Interreg Baltijas jūras reģiona programmas līdzfinansētā projekta "Baltijas jūras reģiona kultūras pērles noturīgākām pilsētām un reģioniem" (turpmāk – “BSR Cultural Pearls”) partneri projekta ietvaros ir uzsākuši programmas pilotaktivitātes un izsludinājuši pieteikumu pieņemšanu “BSR Cultural Pearls” 2024. gada titulam. Pieteikumus pilotprojektam var iesniegt līdz 8. septembrim. Vairāk informācijas: www.culturalpearls.eu.

“BSR Cultural Pearls” (tulkojumā - Baltijas jūras reģiona Kultūras pērles) mērķis ir sekmēt pilsētu sociālo noturību ar kultūras instrumentu un aktivitāšu palīdzību, kā arī palīdzēt pilsētām un pašvaldībām sadarboties ar savām kopienām. Tādā veidā tajās tiktu uzlabota dzīves kvalitāte, labklājība, reputācija un starptautiskā atpazīstamība. 

Katru gadu četriem kandidātiem – katram no citas Baltijas jūras reģiona valsts – starptautiska žūrija piešķirs “BSR Cultural Pearl” titulu. 

Pilsētas, novadi un citas apdzīvotās vietas tiek aicināti piedalīties pilotprojektā, lai kļūtu par pirmajiemm “BSR Cultural Pearls” titula pretendentiem, vienlaikus palīdzot projekta partneriem attīstīt šo jauno iniciatīvu. 

Pieteikšanās process, lai kļūtu par “BSR Cultural Pearl” titula saņēmēju, tika uzsākts 10. augustā. Tam ir divi posmi. Vispirms ir jāsagatavo priekšatlases anketa, pēc kuras,  izvērtējot atbilstību pamatkritērijiem, motivāciju dalībai un potenciālu, tiks atlasīti kandidāti otrajai konkursa kārtai. Nākamais solis ir pilns pieteikums, kurā  kandidāti tiks aicināti izstrādāt detalizētāku redzējumu un programmu savai pilsētai, novadam vai apdzīvotajai vietai, balstoties uz programmas piedāvātu kultūras un noturības rīcības plāna paraugu. Tiem, kas iesniegs pārliecinošākos rīcības plānus, tiks piešķirts “BSR Cultural Pearls” tituls. 

Četri veiksmīgākie “BSR Cultural Pearl” titula saņēmēji tiks paziņoti 2023. gada 1. decembrī pēc atlases procesa pilotprojekta noslēguma. 

Vairāk informācijas par projektu var atrast: www.culturalpearls.eu.

__________ 

Kontekstam: Projektā “BSR Cultural Pearls” apvienoti 12 partneri, tostarp Vidzemes plānošanas reģions, no 8 valstīm. Projektu finansē INTERREG Baltijas jūras reģiona programma 2021. -2027. gadam.

Jautājumiem par projektu “BSR Cultural Pearls”: Lelde Ābele, projekta vadītāja VPR, lelde.abele@vidzeme.lv

Informāciju sagatavojusi: Egija Saļņikova, ARS BALTICA (“BSR Cultural Pearls” projekta asistente)

CITAS PROJEKTA BSR CULTURAL PEARLS ZIŅAS

.

23.08.2023

Notikumi

«Oktobris 2023»
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031