Bioekonomikas inovāciju sistēmas attīstīšana reģionos (RDI2CluB)

Latvijas bioekonomikas jomu ekspertus aicina iesaistīties Vidzemes bioekonomikas ekosistēmas attīstīšanā

Lai turpinātu darbu pie vienotas bioekonomikas ekosistēmas attīstīšanas Vidzemē, otrdien, 12. jūnijā Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā Latvijā (Marijas iela 13/3, Rīga), uz tikšanos aicināti bioekonomikas jomu eksperti, tai skaitā nozarē strādājošie profesionāļi – uzņēmēji. Strādājot pie Vidzemes reģionālā bioekonomikas profila un vienotas ekosistēmas attīstīšanas, Vidzemes plānošanas reģiona un nodibinājuma “Vides risinājumu institūts” pārstāvji procesā aicina iesaistīties arī jomu ekspertus, lai saņemtu vērtīgus ieteikumus un redzējumu par to, kā reģiona resursu izmantošanas un pārrobežu sadarbības potenciālu iedzīvināt reālās rīcībās. Tikšanās laikā tiks pārrunātas ne tikai bioekonomikas jomu aktualitātes un diskutēts par potenciālajām sadarbības formām Baltijas jūras reģiona teritorijā, bet arī strādāts praktiski, lai kopīgi ar ekspertiem definētu konkrētas rīcības bioekonomikas ekosistēmas attīstīšanai reģionā.

Tikšanās darba kārtību un informāciju par pieteikšanos skatīt šeit.

 

Līdz šim Vidzemes plānošanas reģionam veiksmīga sadarbība izveidojusies jau ar vairākām augstākās izglītības iestādēm, pētniecības institūtiem, Latvijas augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klastera biedriem, kā arī politikas plānotājiem un lēmējinstitūcijām, tajā skaitā Zemkopības ministriju un Latvijas investīciju un attīstības aģentūru, kuru pārstāvji jau iepriekš ir iesaistījušies Vidzemes plānošanas reģiona ar bioekonomikas jomu saistītajos pasākumos. Abu šo iestāžu pārstāvji jau ir izrādījuši interesi un apstiprinājuši dalību iesaistīsies plānotajās diskusijās un praktiskajā nodarbībā, lai ar savām zināšanām un pieredzi palīdzētu definēt bioekonomikas ekosistēmas attīstīšanai Vidzemē nepieciešamās rīcības un to īstenošanas scenārijus.

Pagājušā mēnesī, pieredzes apmaiņas brauciena uz Nīderlandi laikā, vairāki Vidzemes uzņēmēji smēlās iedvesmu, viesojoties klastera “Biobased Delta” uzņēmumos, kuri strādā ar augstas pievienotas vērtības produktu ražošanu, izmantojot atjaunojamos bioloģiskos resursus. Tika pausta ideja un apņēmība arī Vidzemē konkrēta uzņēmuma teritorijā nodrošināt pilotaprīkojumu (pilot facilities), kas maksimāli atbilstu reālajai ražošanas videi. To varētu izmantot ne tikai savai biznesa attīstīšanai, bet ražošanas infrastruktūru piedāvāt arī citiem interesentiem ražošanas testēšanai. Šāda veida atziņas uzskatāmas par signālu, ka uzņēmēji Vidzemē ir gatavi sadarboties, lai radītu jaunus inovatīvus produktus un pakalpojumus arī bioekonomikas jomās, saistot kopā atšķirīgas, šķietami nesaistītas nozares.

Atjaunojamo bioloģisko resursu izmantošanai Latvijā un īpaši Vidzemē ir liels potenciāls, un tas var būt labs starts augstas pievienotās vērtības produktu ražošanai. Tradicionālos ekonomikas sektorus iespējams atjaunot,  gudri saimniekojot un efektīvi izmantojot bioresursus. Tostarp bioekonomikas attīstība spēlē lielu lomu arī lauku teritoriju un reģionu attīstībā un ir uzskatāma par labu instrumentu teritorijas konkurētspējas veicināšanai.

Tikšanās tiek organizēta projekta “RDI2CluB” ietvaros. Projektu īsteno Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar nodibinājumu „Vides risinājumu institūts”, kā arī partneri no Norvēģijas, Somijas, Igaunijas un Polijas Interreg Baltijas jūras reģiona (BJR) programmas 2014.-2020. gadam ietvaros (http://www.rdi2club.eu/), ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Norvēģijas līdzfinansējumu. Tā mērķis ir atbalstīt viedu, ilgtspējīgu un iekļaujošu bioekonomikas nozares izaugsmi BJR lauku teritorijās. 

 

Papildu informācija: Santa Niedola, projekta "RDI2Club" vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, santa.niedola@vidzeme.lv, +371 26674261.

Informāciju sagatavoja:  Anita Āboliņa, projekta “RDI2CluB” sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv, +371 29454752.

28.05.2018

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930