Ceļā uz ilgtspējīgu un noturīgu sabiedrību, stiprinot pilsonisko līdzdalību un inovāciju (We Make Transition)

WMT! konsorcijs Gdiņā vizionē ilgtspējīgu nākotni

We Make Transition! projekta partneri un ilgtspējas pārmaiņu rosinātāji no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Somijas, Vācijas un Norvēģijas tikās Gdiņā, Polijā no š.g. 14.-15. februārim, lai kopīgi strādātu pie ilgtspējas vīzijas un rekomendāciju izstrādes. Darbs norisinājās nelielās starptautiskās darba grupās. Pasākuma dalībnieku uzdevums bija vizionēt ilgtspējīga nākotnes iedzīvotāja profilu. Vēl viens uzdevums bija meklēt iespējas, kā pašvaldības var piešķirt kopienām lielāku lomu ekoloģiskās un sociālās ilgtspējas nodrošināšanā.

Grupu darba rezultāti tiks izmantoti, lai izstrādātu "kopīgu redzējumu un rekomendācijas par ilgtspējīgu dzīvi Baltijas jūras reģionā", kas tiks publicēti š.g. pavasarī.

 

Tikšanās laikā notika arī intensīva pieredzes apmaiņa. Dalībnieki strādāja pie vietējo pārejas arēnas darbnīcu procesu plānošanas, kas tiks īstenoti 12 pilsētās un pašvaldībās šī gada laikā. Valstu pārstāvji rūpīgi izvēlējuši ilgtspējas tēmu, piemēram, aprites pārtiku, koplietošanas un aprites ekonomikas risinājumiem, lauksaimniecību un bioloģisko pārtiku utt.

Tika uzklausīta arī vērtīga prezentācija par iztēles spēku, ko sniedza Zeynep Falay von Flittner no Somijas uzņēmuma Falay Transition Design.

Viņas galvenie vēstījumi bija šādi:

  • Nākotne nav iepriekš noteikta, un to nevar "zināt" vai "paredzēt".
  • Pastāv virkne alternatīvu nākotnei. Nākotnes iznākumu var ietekmēt cilvēku izvēle.
  • Idejas un priekšstati par nākotni veido mūsu rīcību un lēmumus tagadnē.
  • Mūsu vērtības veido mūsu redzējumu par vēlamo nākotni.
  • Cilvēce neizdara izvēles kā vienots veselums, un mūs nemotivē vienādas vērtības, centieni un projekti.

>> Prezentācija skatāma šeit.

 

Tikšanās ietvaros tika apmeklēts arī viens no astoņiem Gdiņas pilsētas kopienas centriem. Przystan Widna ir vieta, kur ikviens iedzīvotājs var satikt kaimiņus, organizēt pasākumus un apmācības. Tur ir arī aktivitātes ģimenēm un bērniem, bibliotēka un virtuve, ko var izmantot cilvēku grupas.

 

Projekts “Ceļā uz ilgtspējīgu un noturīgu sabiedrību, stiprinot pilsonisko līdzdalību un inovāciju” (We Make Transition) tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021. - 2027. gadam ietvaros. Projekta mērķis ir stiprināt sabiedrības noturību un eko-sociālo ilgtspēju, pielāgojot pārejas pārvaldības metodoloģiju, kuras pamatā ir sociālās un vides vajadzības. Vairāk par projektu šeit.

 

Foto: Anna Dudziak

 

Jautājumiem: Lienīte Priedāja-Klepere, projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, lienite.priedaja@vidzeme.lv

 

04.03.2024

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930