Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)

Eiropas sadarbības dienas svinībās Doma laukumā prezentēs arī Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma jomas projektus

Sestdien, 16. septembrī, Vidzemes plānošanas reģions (turpmāk – VPR) piedalīsies Eiropas sadarbības dienā Doma laukumā Rīgā, prezentējot trīs Eiropas teritoriālās sadarbības projektus. VPR ieviestais Interreg Europe programmas projekts “SWARE” ir iekļauts fotoizstādē. Arī Igaunijas–Latvijas programmas projekts “Industriālais mantojums” būs apskatāms fotoizstādē, kā arī tam būs atsevišķs stends, kur to pārstāvēs Vidzemes uzņēmums “Ķoņu dzirnavas”, savukārt, Centrālās Baltijas programmas projekts “HANSA” priecēs apmeklētājus ar dažādām aktivitātēm viduslaiku teltī. Pasākumu Latvijā organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ar aicinājumu ikvienam interesentam klātienē iepazīties ar dažādo Eiropas Savienības līdzfinansētu projektu aktivitātēm.

Kopā ar vēsturiskajām Hanzas pilsētām, projekta “HANSA” partneriem, aicinām no pulksten 13:45 līdz 16:45 ielūkoties viduslaikos - izkalt Limbažu monētu, mazākā Hanzas pilsēta pasaulē - Straupe piedāvās spēli ar metamo kauliņu un karti, Cēsis – sveču liešanas darbnīcu. Garšas kārpiņas varēs palutināt ar Kuldīgas magoņmaizītēm, kas tapušas pēc projekta “HANSA” laikā atrastas vēsturiskas receptes un Limbažu maiznīcas “Lielezers” gardumiem. Tūrisma informācijas centri aicinās apciemot viduslaiku pilsētas, piedāvājot tūrisma informāciju - kartes, maršrutus, informāciju par pasākumiem, savukārt VPR pārstāvji pastāstīs par kopējā projekta aktivitātēm. Lai piedalītos minētajās aktivitātēs, aicinām Doma laukumā meklēt projektu “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” jeb “HANSA”.

 

Informācijai: Eiropas sadarbības dienas svinībās kopā pulcēsies Latvijas projektu pārstāvji no dažādām Eiropas teritoriālo sadarbību programmām. Šis pasākums ļaus gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem no Latvijas reģioniem iepazīties ar programmu sniegto ieguldījumu dzīves kvalitātes uzlabošanai reģionos un aktīvi piedalīties Latvijas projektu partneru rezultātu demonstrācijā. 

Pasākuma apmeklētājus sagaida Jāņa Deinata un Ilmāra Znotiņa fotoizstādes atklāšana, kas iepazīstinās ar dažādiem un interesantiem projektiem, kas tiek īstenoti Latvijā sadarbībā ar citām valstīm Eiropas teritoriālās sadarbības programmu ietvaros.

Mazākajiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja piedalīties viktorīnā un radošajās darbnīcās, kā arī ar valsts robežsardzes un policijas pārstāvjiem  apskatīt šo projektu rezultātā iegādāto tehniku un aprīkojumu. Būs iespēja arī vērot robežsardzes suņus darbībā. Pasākuma gaitā notiks arī dažādi muzikāli priekšnesumi, kā, piemēram, Daugavpils Latviešu Kultūras centra orķestra “Daugava”, Limbažu mūzikas skolas akordeonistu un suitu sievu uzstāšanās.

Pasākums ilgs no pulksten 13:45 līdz 16:45.

Pasākums ir bezmaksas.

Eiropas Sadarbības diena visā Eiropā tiek atzīmēta jau sesto reizi. Tāpat kā katru gadu, arī šogad īpaša uzmanību tiek vērsta uz pārrobežu sadarbības un labu kaimiņattiecību nozīmi reģionālajā attīstībā.

Lai iegūtu vairāk informācijas par Eiropas sadarbības dienas pasākumiem un atbalstītiem projektiem citur Eiropas Savienībā un tuvākajās kaimiņvalstīs, lūdzu apmeklēt - www.ecday.eu

 

Informācija sagatavota izmantojot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas un Limbažu tūrisma informācijas centra informāciju.

Foto autors: Cēsu Tūrisma informācijas centrs

14.09.2017

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930