Livonijas kulinārajā mantojumā balstīta tūrisma produkta izveide un popularizēšana (LIVONIJAS KULINĀRAIS CEĻŠ)

Idejas ģimeniskai maltītei no 18. gs. pavārgrāmatas receptēm (VIDEO)

Aprīļa beigās noslēdzās vērienīgs trīs gadu Interreg Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekts “Livonijas kulinārais ceļš”. Projekta ietvaros Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas lauku tūrisma asociācija “Lauku Ceļotājs” Latvijā kopā ar pieciem sadarbības partneriem Igaunijā izveidoja abām valstīm kopīgu tūrisma zīmolu “Livonijas garša” ar apakšzīmolu “Taste Hanseatica”. Šie zīmoli joprojām turpina piedāvāt gardēžu tūrisma ceļus, kas ļauj ceļotājiem izzināt kulināro mantojumu un baudīt sezonālus, vietējos produktus. Bet, lai iedvesmotu aktualizēt aizmirstas garšas un senas receptes mūsdienu virtuvēs, kopā ar Signi Meirāni, daudzu pavārgrāmatu autori un ēdiena un dzīvesstila blogeri, tapa četri recepšu video.

S. Meirāne meklēja iedvesmu ēdienu gatavošanai "Tā pirmā pavāru grāmata, no vāces grāmatām tulkota" receptēs. Pirmo latviešu valodā iespiesto pavārgrāmatu pirms vairāk nekā diviem gadsimtiem, 1795. gadā, Vidzemē, netālu no Valmieras, izdeva Rubenes luterāņu draudzes mācītājs Kristofs Harders. Izdevums bija nepieciešams, jo par pavāriem un saimniecēm muižās lielākoties strādāja latvieši. Savukārt viņiem bija vajadzīga pavārgrāmata saprotamā (latviešu) valodā.

Kulinārijas eksperte Signe Meirāne no pirmajā pavārgrāmatā iespiestajām 414 receptēm izvēlējās septiņas un pagatavoja gardus dienus. Tie bija gan sāļi, gan saldi ēdieni, ko droši var likt galdā kādā ģimeniskas maltītes reizē. Ikvienam apetīti raisītu "Citronu mandeļu tarte", "Glasēje no limonādes", "Pīles ar kaperiem un karintēm","Garda pastēte no puķu kāpostiem", "Mazi pankošķēni ar caurspiestiem āboliem", "Zupe ar turku pupām" vai "Vārīti spināši".

Pagatavojiet paši un nogaršojiet!

Citas senās pavārgrāmatas receptes lejupielādei >> https://ej.uz/pirma_pavargramata vai ērtai šķirstīšanai internetvidē >> www.issu.com.

Informāciju sagatavojusi: Zane Kaķe, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, zane.kake@vidzeme.lv.

***

Projekts LIVONIJAS KULINĀRAIS CEĻŠ īstenots "Interreg Estonia-Latvia" programmas ietvaros no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF). Projekta kopējais ERAF finansējums - 900 820,65 EUR. Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

16.07.2020

Notikumi

«Maijs 2024»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031