Mobilitātes un pakalpojumu pieejamības palielināšana demogrāfisko pārmaiņu skartajos reģionos (MAMBA)

Aicina apmeklēt mobilitātes semināru #2 Dānijā


2018. gada septembrī Rīgā ar semināru “Vai inovatīvi mobilitātes risinājumi jāmeklē tikai lielpilsētām?” tika atklāts projekta MAMBA mobilitātes semināru cikls (neliels atskats video formātā pieejams šeit). Pienācis laiks tēmu attīstīt, tāpēc jau 2019. gada 21. februārī Dānijā, Vejlē notiks cikla otrais seminārs. Šoreiz semināra galvenā tēma - vietējās kopienas iespējas īstenot dažādas iniciatīvas, par pamatu ņemot gan izaicinājumus, ar kurām tās saskarās, gan arī risinājumus, ko tās piedāvā.

Klātesošie tiks iepazīstināti ar praktiskām atziņām no veiksmīgiem projektiem un iniciatīvām, kas jau īstenoti. Seminārā tiks aplūkots dāņu modelis braucieniem, kas tiek organizēti, vadoties pēc pieprasījuma, kā arī varēs padziļināti iepazīties, kā kopienās veidojās specifiskas mobilitātes kultūras.

Papildus pieredzes uzkrāšanai, semināra organizatori aicina izmantot iespēju semināra laikā iepazīties ar mobilitātes speciālistiem un ekspertiem Baltijas jūras reģionā, lai iedvesmotos, iztaujātu par risinājumiem kopīgām problēmām, kā arī veidotu jaunas sadarbības. Seminārs noslēgsies ar interaktīvu diskusiju, kurā varēs piedalīties ikviens semināra dalībnieks, lai atbildētu uz jautājumiem – kā iedrošināt iedzīvotājus uzņemties iniciatīvu, kā iedzīvotājus atbalstīt , kā arī - vai jau izstrādātas pamatvadlīnijas ir būtiskas, lai procesu iekustinātu.

Semināra darba kārtība ŠEIT.

Reģistrēšanās dalībai seminārā ŠEIT līdz 2019. gada 11.februārim.

Vēršam uzmanību, ka seminārs ir bezmaksas; darba valoda - angļu. Izdevumus par ceļošanu un nakšņošanu projekts nekompensē.

 Par mobilitātes semināriem

Mobilitātes seminārus organizē projekts MAMBA, lai atspoguļotu šī brīža mobilitātes aktualitātes un izaicinājumus lauku teritorijās. Katrs no plānotajiem semināriem (kopskaitā seši) tiks veltīts kādai konkrētai tēmai, un uz tiem aicināti gan pētnieki, gan vietējie lēmumpieņēmēji, gan transporta un mobilitātes profesionāļi, kuri ir ieinteresēti apmainīties ar jauniem mobilitātes risinājumiem tieši lauku teritorijās, vienlaikus meklējot jaunus sadarbības partnerus un gūstot pavisam jaunu redzējumu.

Ar šiem semināriem mēs centīsimies apvienot gan tās zināšanas un pieredzi, kas pieejamas projekta MAMBA partnerībā, gan arī ārpus tās. Semināri tiek veidoti tā, lai tiktu atvēlēts arī pietiekams laiks profesionāļu un praktiķu diskusijām, kurām par pamatu varēs ņemt seminārā piesaistītā lektora ieskicēto problēmu apmēru un konkrētus mobilitātes izaicinājumus. Semināra labo piemēru stāsti iedvesmos un sniegs ierosmi iespējamiem risinājumiem.

Vairāk informācijas projekta MAMBA mājaslapā https://www.mambaproject.eu/events/ un Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā

 

Jautājumiem: Līga Puriņa-Purīte, projekta MAMBA vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, liga.pp@vidzeme.lv, mob.t. +371 29214024.

16.01.2019

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930