Pāreja uz aprites ekonomiku Baltijas jūras reģionā (BSR BioBoosters)

Ar Somijas uzņēmuma “Pinja Digital Oy” uzvaru veiksmīgi noslēdzas “Aloja Starkelsen” hakatons!

No 30. novembra līdz 1. decembrim, Baltijas jūras reģiona projekta “BioBoosters” ietvaros, norisinājās Latvijas pilota hakatona “Aloja Starkelsennoslēdzošais etaps – komandu sacensības risinājuma izstrādē, kurās ar piemērotāko piedāvājumu uzvarēja Somijas uzņēmumsPinja Digital Oy.

Divu dienu garumā, sadarbojoties ar mentoriem, piecas starptautiski atlasītās komandas gan klātienē, gan attālināti, aktīvi strādāja pie izaicinājuma risināšanas, kā arī apmeklēja SIA “Aloja Starkelsen” ražošanas telpas, lai iepazītu uzņēmumu, tā darbības principus un vajadzības CMMS sistēmai. Visas atlasītās komandas uzrādīja lieliskus rezultātus, izstrādājot piemērotus piedāvājumus SIA “Aloja Starkelsen” vajadzībām, bet aktīvās diskusijās, iesaistoties hakatona žūrijai un mentoriem, par piemērotāko tika atzīts “Pinja Digital Oy” piedāvājums – šo komandu pasludinot par Aloja Starkelsen hakatona uzvarētajiem.  

Sajūtas ir lieliskas. Šis bija pirmais hakatons, kurā piedalāmies, jo parasti mēs par saviem pakalpojumiem runājam ar klientiem privāti, tāpēc šis bija jauns veids kā parādīt sevi un savu piedāvājumu, kā arī izpildīt daļu no mūsu internacionalizācijas izaugsmes stratēģijas. Lielu paldies vēlamies teikt organizatoriem un profesionālajiem mentoriem, kas sniedza vērtīgus padomus. Mēs apzināmies, ka varam piedāvāt lielisku risinājumu un sadarbību, kas kopīgi vestu uz attīstību starptautiskajā tirgū. SIA “Aloja Starkelsen” strādā ļoti profesionāli cilvēki un tas ir svarīgi tieši šajā sadarbībā, jo veiksmīgam CMMS sistēmas projektam ir nepieciešama gan pakalpojuma piegādātāja, gan klienta aktīva iesaiste, par uzvaru hakatonā viedokli pauda “Pinja Digital Oy” pārstāvji. 

  

Savu gandarījumu par pozitīvo pieredzi, hakatona norisi un iegūto risinājumu, neslēpa arī izaicinājuma autori, uzņēmuma SIA “Aloja Starkelsen tehniskais direktors Jānis Blaumanis: Hakatons, kurā tika meklēti CMMS sistēmas risinājumi, bija ļoti veiksmīgs. Dalībnieki nāca klajā ar patiešām labiem risinājumiem un radošām idejām. Pasākums bija lieliska iespēja ikvienam apgūt jaunas lietas un sazināties ar citiem nozares profesionāļiem. Uzvarētāju komanda Pinja Digital Oy prezentēja vispilnīgāko un, mūsuprāt, mums piemērotāko risinājumu – tas bija labi pārdomāts un pierādīja dziļu problēmas izpratni. Viņi spēja piedāvāt risinājumu, kas bija gan praktisks, gan novatorisks. Kopumā hakatons bija ļoti veiksmīgs, un ceram, ka visi dalībnieki un mentori no tā ieguva daudz jaunu perspektīvu nākotnei.  

Kopumā dalībai “Aloja Starkelsenhakatonā pieteicās deviņas komandas, no kurām atlasītas tika piecas - trīs no Latvijas (VITCAKE Ltd., SIA 7Lines, AllDevice oficiālais pārstāvis Latvijā SIA Filter) un pa vienai no Vācijas (Fraunhofer IGP) un Somijas (Pinja Digital Oy). 

“Aloja Starkelsen hakatons ir daļa no starptautiskā BioBoosters projekta, ko līdzfinansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma. Projekts apvieno deviņus inovāciju tīklus bioekonomikas sektorā no Baltijas jūras reģiona valstīm: Somijas, Zviedrijas, Baltijas valstīm, Polijas un Vācijas. Projekta ietvaros tiek organizēti 18 hakatoni, lai atbalstītu bioekonomikas uzņēmumu atbildīgas uzņēmējdarbības praksi un pāreju uz aprites ekonomiku. 

Plašāka informācija par “Aloja Starkelsenhakatonu: https://ej.uz/tya4 

Hakatons tiek organizēts sadarbībā ar: 

Projekts “BioBoosters” uzsākts 2023. gada janvārī, to īsteno partneri no Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Polijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Projekts ilgs trīs gadus un tā kopējais budžets ir 2,8 miljoni eiro. Projektu līdzfinansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma. 

Pamatinformācija par projektu: http://www.vidzeme.lv/lv/projekti/pareja_uz_aprites_ekonomiku_baltijas_juras_regiona_bsr_bioboosters 

Informāciju sagatavoja: Krista Blūma, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, krista.bluma@vidzeme.lv, 26673396 

05.12.2023

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031