Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā (Uzņēmējdarbība Vidzemē)

Vidzemes plānošanas reģiona organizēto hakatonu cikls turpinās - Smiltenē uzvar ideja par enerģiju ražojošām zolītēm

Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” ietvaros paredzēti četri hakatoni jauniešiem un trīs hakatoni uzņēmējiem. Līdz šim īstenoti divi jauniešu hakatoni no kuriem viens Limbažos, otrs - Smiltenē, savukārt pirmais hakatons uzņēmējiem notiks jau pavisam drīz.

Par jauniešu hakatonu Limbažos iespējams lasīt šeit, šoreiz vairāk par jauniešu hakatonu Smiltenes tehnikumā, kam bija izvirzīta specifiska tēma “Jauniešu biznesa idejas energoefektivitātes paaugstināšanai”.

Divu dienu garumā astoņas komandas, ko veidoja jaunieši no Smiltenes tehnikuma un Smiltenes vidusskolas, pēc noteikta plāna, mentoru atbalstīti, strādāja pie inovatīvu un īstenojamu ideju attīstīšanas, kas ļautu paaugstināt energoefektivitāti ekonomikai, sabiedrībai, videi un kultūrai svarīgās nozarēs un pasākumos No kopumā astoņdesmit idejām, astoņas, kuras auditorija atzina par visinteresantākajām, komandas pilnveidoja līdz pat prototipa izstrādei un prezentēšanai žūrijai. “Brauciens ar sauli”, “Eco energy”, “Intelectual Box”, “Kinētiskās enerģijas grīda”, “Emociju virtuve”, “SAERS”, “Enerģiju ražojošas zoles”, “Brīvdabas enerģija” – kāds produkts vai pakalpojums slēpjas zem katra no šiem ideju nosaukumiem, atstāsim neatklātu, tomēr jāpiebilst, ka katra no tām ir unikāla un ar īstenošanas potenciālu.

Šī un pārējo hakatonu mērķis ir attīstīt jauniešu uzņēmējdarbības spējas un motivēt jauniešus uzsākt uzņēmējdarbību. Hakatonā piedalījās 38 jaunieši un viņu atziņas pēc pasākuma liek domāt, ka mērķis ir sasniegts.

Samanta Puķīte, Smiltenes tehnikuma Viesmīlības pakalpojumu speciālistu 3.kurss:

“Par iespēju piedalīties šajā pasākumā uzzināju no skolotājas. Mācību programmā, kuru apgūstu, ir iekļauta uzņēmējdarbība un biznesa pamat, un šajos mācību priekšmetos apgūtais palīdzēja arī hakatonā. Novērtēju iespēju strādāt komandās, veidot veiksmīgu komunikāciju ar sākotnēji svešiem cilvēkiem. Dalību šādos pasākumos uzskatu par vērtīgu pieredzi īpaši tāpēc, ka nākotni plānoju saistīt ar biznesu. Ar lielāku entuziasmu darbotos hakatonā, ja tā tēma būtu aktuālāka izvēlētajai mācību programmai un nozarei, kurā nākotnē sapņoju izveidot savu uzņēmumu.”

 

Alīna Zīle, Smiltenes vidusskolas 12.klase:

“Izvēlējos piedalīties hakatonā pēc savas iniciatīvas. Vairāk nekā uzņēmējdarbība man interesē energoresursu efektīvas izmantošanas tēma. Visizaicinošākais visā hakatona procesā bija pats sākums – idejas noformulēšanas un izvēles process. Hakatons kā formāts ļoti patika, jo patīk strādāt komandās un īpaši novērtēju radošo daļu prototipu izstrādē. Vērtīgas būs arī iegūtās zināšanas prezentēšanas mākslā.”

 

Uzvarētāju komandas kapteine Džoanna Šalkovska no Veterinārārstu asistentu 3A kursa:

“Par to, ka varētu uzvarēt nojautu, jo pati esmu ļoti priecīga par mūsu attīstīto produktu – enerģiju ražojošajām zolītēm. No tām ir vairāki ieguvumi – tās motivē kustēties, piekopt aktīvāku dzīvesveidu un vienlaikus ražo enerģiju, ko paši savām vajadzībām arī ērti varam izmantot. Papildus tam, protams, jāpiemin ka šis ir dabai draudzīgs produkts. Pamanot arī pārējo hakatona dalībnieku interesantās idejas un to, ka katra komanda pie savas idejas attīstīšanas strādā ļoti rūpīgi, nācās krietni piepūlēties, lai nojausmu par uzvaru arī īstenotu.

Tagad pēc šī hakatona daudz vairāk zinu par energoefektivitāti un šī tēma man ir kļuvusi aktuālāka, jo līdz šim par to tik daudz nebiju ne interesējusies, ne aizdomājusies. Ļoti vērtīgs ir darbs grupā, kur katrs strādā kopīgam mērķim, tāpēc nākas saliedēties un uzticēties procesam.

Ja būtu iespēja turpināt attīstīt šo ideju kādā citā hakatonā vai ideju konkursā, ļoti labprāt piedalītos. Kā vērtīgāku atbalstu šobrīd saskatu zināšanas, nevis finansējumu.”

 

Kopumā jaunieši minēja ļoti daudz vērtīgu ieguvumu, šeit dziļdomīgākie no tiem: iedvesma nepadoties; energoefektīva domāšana; motivācija un pieredze uzstāties; komandas kopīgais spēks; drošības sajūta; atziņa, ka katrs hakatona un komadas dalībnieks ir vērtība un saliekot galvas kopā, rodas labākās idejas!

Hakatonu vadīja biedrības “Zināšanu un inovācijas sabiedrība” valdes priekšsēdētāja Vita Brakovska, jauniešus ideju radīšanas un attīstīšanas procesā atbalstīja mentori – Smiltenes novada uzņēmēji, Vidzemes augstskolas un LIAA Valmieras biznesa inkubatora pārstāvji. Hakatona noslēgumā komandu prezentācijas vērtēja žūrija.

 

Atgriezeniskā saite - lidmašīnas

Komandu ideju kopsavilkums 

Materiāls par prototipēšanu un biznesa modeļiem

Vadlīnijas idejas pilnveidei un novērtēšanai

Vadlīnijas prezentācijas pilnveidei

 

Hakatons “Jauniešu biznesa idejas energoefektivitātes paaugstināšanai” īstenots Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta 2014.—2021.gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” ietvaros.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

 

Informāciju sagatavoja: Sabīne Mieze, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts sabine.mieze@vidzeme.lv , 29475722 . 

28.10.2022

Notikumi

«Oktobris 2024»
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031