Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos (Destination SMEs)

Ārvalstu tūrisma speciālisti iepazīs Vidzemes tūrisma galamērķu pārvaldības pieredzi

No 4. līdz 6. aprīlim Vidzemē viesosies tūrisma jomas speciālisti no citām Eiropas valstīm, lai iepazītos ar labās prakses piemēriem tūrisma galamērķu pārvaldībā. Projekta “Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos (Destination SMEs)” ārvalstu partneriem no Francijas, Itālijas, Slovēnijas, Maltas, Īrijas un Somijas būs iespēja uzzināt vairāk par nacionālās un reģionālās politikas instrumentiem, kas veicina, uzņēmējdarbības konkurētspēju un eksporta jaudu tūrisma nozarē.

Vidzemes plānošanas reģions iepazīstinās partnerus ar  iniciatīvām, kur veiksmīgi pārvaldītos tūrisma galamērķos stratēģiska tīklošanās un sadarbība rada konkurences priekšrocības tūrisma uzņēmumiem. Piemēri ietvers klastera iniciatīvu - Gaujas nacionālā parka tūrisma klasteri "Enter Gauja", sadarbības tīklu starp Valmieras pilsētu un apkārtējiem novadiem un citus Vidzemes reģiona  tūrisma galamērķu pārvaldības modeļus. Projekta partneriem būs iespēja tikties ar vietējo projekta darba grupu - galamērķu uzņēmējiem un tūrisma stratēģiju izstrādātājiem, lai dalītos pieredzē un pārrunātu labo prakšu pārņemšanas iespējas.

Vizītes ietvaros projekta partneri viesosies Valmieras pilsētā, kur apmeklēs Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku, kas ir viena no pilsētas nozīmīgākajām tūristu piesaistes vietām. Gastronomiskā tūrisma veicināšanas un  Rīga – Gauja Eiropas gastronomijas reģiona zīmola ietekmes pieredzi projekta partneri iepazīs Valmiermuižas alus darītavā.

Viesojoties Gulbenes pusē, projekta partneri apmeklēs Gulbenes – Alūksnes bānīti, bet kultūrvēsturiskā mantojuma veiksmīgu izmantošanu tūrisma produktu veidošanā un galamērķa popularizēšanā, projekta partneri izzinās apmeklējot Cēsu viduslaiku pili un Pārgaujas novadā esošo Ungurmuižu.

Par dabas tūrisma iespējām, kā arī ar dabas objektu apsaimniekošanu un pārvaldību saistītajiem jautājumiem, projekta “Destination SMEs” partneri iepazīsies, apmeklējot Sietiņiezi Gaujas nacionālajā parkā, Kocēnu novadā. 

Šis būs trešais mācību brauciens projektā “Destination SMEs”. Pagājušā gada oktobrī un decembrī tūrisma galamērķu pārvaldības izaicinājumus un labās prakses piemērus projekta dalībnieki iepazina, apmeklējot Gozo salu Maltā, kur guva vērtīgu pieredzi kultūrvēsturiskā mantojuma iekļaušanai tūrismā un Overņas reģionā Francijā, kam ir bagāta pieredze tūrisma galamērķu pārvaldībā, veidojot ciešu privātā un publiskā sektora sadarbību.

Projekts “Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos” (Destination SMEs) tiek īstenots Eiropas Reģionālā attīstības fonda “Interreg Europe 2014.-2020. gadam” programmas ietvaros. Projekta “Destination SMEs” galvenais mērķis ir uzlabot tūrisma sektora mazo un vidējo komersantu konkurētspēju, attīstot tūrisma galamērķu pārvaldību. Lai to risinātu, projekta ietvaros tiek identificēti labās prakses piemēri tūrisma galamērķos Eiropā, īstenojot starpreģionu pieredzes un zināšanu apmaiņas pasākumus. Tiek analizēti valsts līmeņa politikas plānošanas dokumenti, kā arī veicināta starpinstitucionālā un starpnozaru sadarbība.

Papildu informācija par projektu: šeit.

Rūta Vasermane, Projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Tel.: +371 26513351, E-pasts: ruta.vasermane@vidzeme.lvwww.vidzeme.lv 

28.03.2017

Notikumi

«Marts 2021»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031