Vienotu darbību kopums efektīvākai kopējo pazemes ūdeņu resursu apsaimniekošanai (WaterAct)

PROJEKTA REZULTĀTI

>> ZIŅOJUMS par projekta aktivitāti "Kapacitātes veicināšana caur pieredzes un labās prakses apmaiņu"

 

>> ZIŅOJUMS par aktivitātēm:

- Pārrobežu gruntsūdeņu stāvokļa novērtējums pēc vienotiem principiem

- Pārrobežu monitoringa stratēģijas attīstīšana

- Avotu monitoringa optimizācija un ūdensšķirtnes modelēšana.


Par projektu: 

Projekta ietvaros turpināsies cieša sadarbība starp upju baseinu apsaimniekošanas plānu sagatavošanā iesaistītajām Igaunijas un Latvijas organizācijām, lai uzlabotu kopējo pazemes ūdeņu resursu apsaimniekošanas efektivitāti pārrobežu teritorijā. Kopīga pārrobežu Gaujas-Koivas un Salacas-Salatsi upju baseinu apsaimniekošana nepieciešama abām valstīm ES ūdens politikas prasību īstenošanai (Ūdens struktūrdirektīva 2000/60/EK).

Projekts ir nozīmīgs Latvijas-Igaunijas pārrobežu sadarbības nostiprināšanai. Tas nodrošinās harmonizētu pieeju pazemes ūdens resursu pārvaldībai un pazemes ūdensobjektu stāvokļa novērtēšanai Latvijas - Igaunijas pārrobežas reģionā, attiecīgi ilgtermiņā nodrošinot ilgtspējīgu galvenā dzeramā ūdens resursa - pazemes ūdeņu - pārvaldību un aizsardzību.

 

Projekta mērķis ir veicināt ilgtspējīgu kopīgo pazemes ūdens resursu apsaimniekošanu pārrobežu teritorijā. Mērķis tiks sasniegts (1) izstrādājot vienotu pieeju pazemes ūdens objektu stāvokļa novērtēšanai, (2) to ieviešot un pārbaudot Latvijas-Igaunijas pārrobežu Gaujas-Koivas un Salacas-Salatsi upju baseinu apgabalos, (3) veidojot vispārējo izpratni institūcijām, kas netieši darbojas pazemes ūdeņu apsaimniekošanas jomā, par no pazemes ūdeņiem atkarīgu ekosistēmu apsaimniekošanu, (4) paaugstinot sabiedrības informētību un ieinteresētību par pazemes ūdeņu apsaimniekošanu un to aizsardzību.

lasīt vairāk...

Tuvojoties divus gadus ilgušā projekta “Vienotu darbību kopums efektīvākai kopējo pazemes ūdeņu resursu apsaimniekošanai” (WaterAct) aktivitāšu noslēgumam, 13. septembrī norisināsies tā noslēguma pasākums, kurā tiks runāts par no pazemes ūdeņiem atkarīgo ekosistēmu identificēšanu Latvijā un Igaunijā, brīvprātīgo avotu monitoringu un citām projekta norisēm.

05.09.2022

Lai palīdzētu apkopot jaunu informāciju par avotiem Latvijā, sevišķi Gaujas un Salacas upju baseinu apgabalos, joprojām ikviens aicināts iesaistīties avotu izpētē un novērojumu fiksēšanā tam īpaši izstrādātā vietnē – avoti.info. Līdz šim tajā reģistrēti vairāk nekā 130 avoti Latvijā, kas ļauj izvēlēties izpētei jau zināmu avotu vai pievienot jaunu novērojumu.

25.11.2021

Ikviens aicināts aktīvi pavadīt tuvojošos vasaru un iesaistīties avotu pētīšanā, tā palīdzot zinātniskajām un valsts institūcijām apkopot jaunu informāciju par avotiem Gaujas un Salacas upju baseinu apgabalos – to skaitu un ūdens kvalitāti.

31.05.2021

WaterAct projektā apkopotas pēdējo mēnešu nozīmīgākās aktivitātes. Piedāvājam iepazīties ar informāciju par uzsāktajām rīcībām ceļā uz mērķi veicināt ilgtspējīgu kopīgo pazemes ūdens resursu apsaimniekošanu pārrobežu Gaujas-Koivas un Salacas-Salatsi upju baseinu teritorijā.

Sadarbojoties Latvijas un Igaunijas organizācijām – pētniekiem, zinātniekiem un pārvaldes speciālistiem, īstenota pieredzes apmaiņa starp nozaru speciālistiem, uzsākts darbs pie dažādu vadlīniju izstrādes, kas turpmāk būs nozīmīgas gan vides speciālistiem, gan sabiedrībai kopumā.

18.01.2021

Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930