Reģionālie pētījumi

Projekta „Lauku ģeomātikas informācijas sabiedrības iniciatīva PLUS” (GRISI PLUS) mērķis bija, palielinot ģeogrāfiskās informācijas un ģeomātikas instrumentu izmantošanu, veicināt lauku reģionu ekonomisko attīstību un teritorijas pievilcības veidošanu. Apzinot projekta labās prakses, kuras plānots pārnest uz Vidzemi, izstrādāts arī labo prakšu ieviešanas plāns ģeomātikas rīku pielietošanai Vidzemes plānošanas reģionā.

 

Projektā „Lauku ģeomātikas informācijas sabiedrības iniciatīva PLUS” (GRISI PLUS) ir noslēdzies darbs pie ārzemju partneru labo prakšu piemēru detalizēta ieviešanas plāna izstrādes.  Labās prakses, kuras plānots pārnest uz Vidzemi ir„Made in Galway” un „Soho Solo”.  „Made in Galway” ir Īrijas Galvejas reģionā izveidota informācijas platforma, kurā vietējie ražotāji un pakalpojumu sniedzēji var ievietot informāciju par uzņēmumu, ražoto produktu vai sniegto pakalpojumu un uzņēmuma atrašanās vietu, tādejādi bez maksas reklamējot savu uzņēmumu. „Soho solo” ir labās prakses piemērs no Francijas, kurā, izmantojot platjoslas interneta resursus, interaktīvas kartes un citus ģeomātikas rīkus, iespējams strādāt un veikt uzņēmējdarbību attālināti no savām mājām lauku teritorijās. Izstrādātajā plānā atrodams detalizēts abu prakšu ieviešanas plāns Vidzemē un modelētas šo plānu ieviešanas sistēmas. Šobrīd Vidzemes plānošanas reģions aicina uz sadarbību Vidzemes pašvaldības, kurām būtu interese iepazīties ar ieviešanas plānu un iespējams kļūt par vienu no šī plāna ieviešanas pilotteritorijām.

Ieviešot „Made in Galway” piemēru, Vidzemes plānošanas reģionā ir plānots izveidot līdzīgu informācijas vietni, kurā būtu apkopota informācija par reģiona amatnieku, mājražotāju un pārtikas ražotāju produkciju. Šāda mājaslapa ir noderīgs ģeomātikas rīks gan uzņēmējiem, gan pakalpojumu lietotājiem, jo ļauj visu informāciju atrast vienuviet. Savukārt „Soho Solo” piemērs jeb attālinātā darba iespējas lauku teritorijās var veicināt iedzīvotāju skaita palielināšanos un uzņēmējdarbības attīstību lauku reģionos. Mūsdienās arvien vairāk cilvēku izvēlas šādu dzīves modeli, strādāt attālināti, ja ir nodrošināta visa nepieciešamā infrastruktūra un komunikācija.

Labo prakšu ieviešana plāns ģeomātikas rīku pielietošanai Vidzemes plānošanas reģionā.

04.03.2014

Notikumi

«Decembris 2021»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031