Reģionālie pētījumi

Projekta „Vēsturiskās ainavas un ar tām saistītās vērtības“ (Histcape) mērķis bija rast risinājumus, kā efektīvi un ilgtspējīgi apsaimniekot un aizsargāt kultūrvēsturiskos objektus un ainavas lauku reģionos, vienlaikus iedzīvotājiem radot labvēlīgus dzīves apstākļus. Projekta ietvaros tika apzināti partneru labās prakses piemēri par kultūrvēsturisko objektu un ainavu aizsardzību un apsaimniekošanu, kā arī izstrādātas politikas rekomendācijas.

 

Vidzemes plānošanas reģions no 2012.gada līdz 2014.gadam īstenoja Starpreģionu sadarbības programmas Interreg IVC projektu „Vēsturiskās ainavas un ar tām saistītās vērtības“ (Histcape). Projekta ietvaros tika apzināti partneru labās prakses piemēri par kultūrvēsturisko objektu un ainavu aizsardzību un apsaimniekošanu. Projekta labās prakses piemēru analīze un politikas rekomendācijas apraksta Vidzemes plānošanas reģiona izvēlētos piemērus un veidu kā tie varētu tikt īstenoti reģionā. 

Ainavu aizsardzībai ir svarīga ietekme uz lauku attīstību, bet mūsdienās uzsvars no ainavu aizsardzības pāriet uz ainavu plānošanu un apsaimniekošanu. Vidzemes plānošanas reģions (VPR) projekta HISTCAPE ietvaros izstrādātajā ieviešanās plānā koncentrējas uz jautājumiem, kas saistīti ar ainavu apsaimniekošanas un plānošanas jautājumiem.

 

Projekta „Histcape” mērķis ir rast ilgtermiņa risinājumus vietējā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un aizsardzībai, kas balstās uz vietējo iedzīvotāju aktīvu līdzdarbošanos.

Labās prakses piemēru analīze un politikas rekomendācijas ir pieejamas šeit

Pojektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un to realizē programmas „Interreg IVC” ietvaros. “Histcape” galvenais uzdevums ir rast risinājumus, kā efektīvi un ilgtspējīgi apsaimniekot un aizsargāt kultūrvēsturiskos objektus un ainavas lauku reģionos, vienlaikus radot labvēlīgus dzīves apstākļus. Projektā piedalās 12 partneri. Vadošais projekta partneris Štīrijas reģionālā attīstības aģentūra no Austrijas.       

Papildu informācija: Lelde Ābele, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: 29266757,e-pasts: lelde.abele PIE vidzeme PUNKTS lv

19.12.2014

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031