Reģionālie pētījumi

Projekta "Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos" (TOURAGE) mērķis bija attīstīt senioru tūrismu, lai sekmētu reģiona ekonomisko izaugsmi un atbalstītu aktīvu un veselīgu novecošanu. Projekta laikā apkopotas 55 labās prakses seniora tūrisma attīstībai, izdota labo prakšu brošūra,  izstrādāts ieviešanas plāns senioru tūrisma attīstībai reģionā. Apzinātas arī tūristu-senioru vajadzības un intereses, kā arī izstrādās kopīgās politikas rekomendācijas senioru tūrisma attīstībai Eiropā.

Vidzemes plānošanas reģions, no 2012.gada 1. janvāra līdz  2014.gada 31.decembrim, īstenojot projektu TOURAGE (Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos), izstrādājis ieviešanas plānu senioru tūrisma attīstībai reģionā, pamatojoties uz projektā gūto pieredzi – labo prakšu atlasīšanu un izvērtēšanu, veiktajiem pētījumiem un izstrādātajiem dokumentiem, kā arī diskusijām ar senioru organizāciju pārstāvjiem, tūrisma speciālistiem.Ar ieviešanas plānu un labo prakšu pārņemšanas gaitu aicinām iepazīties šeit .

Projekta realizācijas laikā katrs projekta partneris iepazīstināja ar piecām labajām praksēm savā reģionā, kopumā projektā - 55 praksēm. Apkopotās prakses kalpo gan kā lieliski tūrisma galamērķi, gan arī kā iedvesmas avots pašmāju tūrisma pakalpojumu attīstībai, tos pielāgojot senioru vajadzībām. No 2015. gada janvāra labo prakšu brošūras drukātā formātā būs pieejamas gan Vidzemes plānošanas reģiona senioru biedrībās, gan arī tūrisma informācijas centros.Visas projekta laikā iepazītās idejas apkopotas vienviet un izdota labo prakšu brošūra, kas lasāma arī latviešu valodā gan drukātā, gan elektroniskā versijā. Ar brošūras "Senioru tūrisma labās prakses piemēri" elektronisko versiju aicinām iepazīties šeit

Projekta laikā katram no projekta partneriem bija jāpārņem vismaz viena iepazītā labā prakse senioru tūrisma attīstībai un jāievieš savā reģionā. Ļoti veiksmīga izvērtās no Spānijas aizņemtā ideja par senioriem, kas Granadas pilsētas Zinātniskajā muzejā strādā par brīvprātīgajiem gidiem un vada ekskursijas, kā arī iekārto ekspozīcijas. Veiksmīgas sadarbības rezultātā Vidzemes plānošanas reģions kopā ar Amatas novada pašvaldību un tūrisma informācijas centru organizēja mācības, kuru rezultātā 14 seniori no Amatas novada kļuva par brīvprātīgajiem ekskursantu pavadoņiem, sevi nosaucot par Amatas pagastu stāstniekiem. Pavadot grupas, vietējie seniori dalās ar atmiņām, pieredzi un zināšanām par faktiem un liecībām, kuras labi pārzināt var tikai vietējie iedzīvotāji. Tāpat seniori tūristiem piedāvā ekskursijas brīvā dabā, stāstot par tur sastopamām dabas veltēm, dzīvnieku pasauli utt. .

Kopumā projekta laikā uzkrātās zināšanas tiks izmantotas arī turpmāk, lai seniori tūrisma objektos Vidzemē justos gaidīti. 

Projekta laikā izstrādātas arī Kopīgās politikas rekomendācijas senioru tūrisma attīstībai. Tās pieejamas šeit

Pojektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un to realizē programmas „Interreg IVC” ietvaros. Projekta mērķis ir attīstīt senioru tūrismu, lai sekmētu reģiona ekonomisko izaugsmi un atbalstītu aktīvu un veselīgu novecošanu. Projektā piedalās 11 partneri no dažādām Eiropas Savienības dalībvalstīm, vadošais partneris- Ziemeļkarēlijas reģiona padome Somijā. 

Papildu informācija: Aija Rūse, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.t. 26400288, e-pasts: aija.ruse PIE vidzeme PUNKTS lv 

30.12.2014

Notikumi

«Decembris 2021»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031