Sabiedriskā transporta jaunumi

Trešdien, 9. martā, ceturto gadu pēc kārtas tika paziņoti apdrošināšanas sabiedrības “Balta” Latvijas mēroga gada balvas “Drošākais uzņēmuma autoparks 2015” uzvarētāji. SIA “VTU Valmiera” ieguva trešo vietu kategorijā “pasažieru pārvadātāji”.

Pirmajā kārtā pretendentiem bija jāaizpilda rīkotāju sastādīta anketa, pēc kuras izvirzīti dalībnieki konkursa otrajā daļā. Tad uzņēmumu klātienē apmeklēja konkursa žūrija, galvenokārt vērtējot negadījumu statistiku, uzņēmuma rīcību to pārvaldībā un novēršanā turpmāk, riska vadību, autoparku un to raksturojošos parametrus un darbu ar transportlīdzekļu vadītājiem. “Lai gan regulāri atjaunojam autoparku gan ar jaunāku modeļu lietotiem, gan jauniem transportlīdzekļiem, tā kopējais vecums mums ir lielāks nekā pirmās un otrās vietas ieguvējiem. Mums papildu izaicinājums ir lauku maršruti, kuros ceļu stāvokļu dēļ tehnika tomēr vairāk tiek bojāta, jāprot piemēroties šiem apstākļiem, esot drošiem satiksmes dalībniekiem un arī saudzējot tehniku,” skaidro Guntis Kamzols, SIA “VTU Valmiera” Transporta daļas vadītājs.

Uzņēmumā vērtē, ka konkurss ir laba iespēja vēl vairāk pievērsties drošības jautājumiem. Rezultāti tiks analizēti, lai iespēju robežās uzlabotu rādītājus. “Trešā vieta Latvijas mērogā ir labs rezultāts, bet jātiecas vienmēr uz vēl labāku. Iespējams, mums ir vairāk jāstāsta par uzņēmumā veikto drošības uzlabošanai. Vērtēšanā ietilpstošie parametri ir mūsu ikdienas darbs, bet sabiedrībai, iespējams, par to uzzināt ko vairāk būtu interesanti,” stāsta G.Kamzols. Piemēram, pēc pašu iniciatīvas jau otro gadu uzņēmumā notiek autobusu vadītāju teorētiskās un praktiskās mācības, kurās piedalās visi vadītāji, neskatoties uz nostrādāto darba stāžu. Mērķis ir informēt par izmaiņām ceļu satiksmē un būt drošiem satiksmes dalībniekiem. “Domājam, ka varētu, kā tas notiek Ventspilī, rīkot autobusu vadītāju meistarības sacensības. Tāpat arī mums jau ir konkursi par ceļu satiksmes drošību bērniem un citi pasākumi, kuru mērķis ir saistošā veidā pievērst sabiedrības uzmanību drošībai uz ceļa.”

SIA “VTU Valmiera” konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks” piedalījās jau trešo gadu. Pirmajā reizē iegūta otrā vieta, pērn – trešā.

Dalībnieki tika vērtēti trīs kategorijās – zemāka riska autoparki, kravas vai speciālā pielietojuma autoparki, kā arī pasažieru pārvadātāji, informē Linda Reinfelde, “Balta” Korporatīvās komunikācijas vadītājas pienākumu izpildītāja.

Pretendentus vērtēja pieredzējusi žūrija – “Balta” vecākais risku parakstītājs Edgars Goldmanis, “Drošas Braukšanas Skolas” valdes loceklis Edmunds Ozolnieks, auto eksperts un žurnālists Normunds Avotiņš, SEB līzinga pārstāvji Ģirts Belēvičs un Jānis Ģirnis, kā arī satiksmes psiholoģijas sertifikāta īpašniece, Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas rektore Daina Voita.

Konkursa mērķis ir noskaidrot Latvijā labākos uzņēmumu autoparku pārvaldītājus, kā arī uzlabot kopējo satiksmes drošību Latvijā, ieviešot praktiskas un pozitīvas pārmaiņas autoparka pārvaldīšanā. Konkursā varēja pieteikties jebkurš uzņēmums Latvijā ar vismaz 10 automašīnu autoparku. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti visi pieteikumi, balstoties uz CSDD un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja datu analīzi, bet finālā iekļuvušos uzņēmumus konkursa žūrija apmeklēja un izvērtēja klātienē.

Konkursu organizē “Balta”, Latvijas Republikas Satiksmes ministrija, SIA “Drošas Braukšanas Skola” un SIA “SEB līzings”. Kā partneri konkursu atbalsta Ceļu satiksmes drošības direkcija, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija, autopārvadātāju asociācija “Latvijas auto”, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija.

 

Par “Balta” gada balvas “Drošākais uzņēmuma autoparks 2015” uzvarētājiem šogad tika pasludināti: 

 

Pasažieru pārvadātāji 

1.SIA “Ventspils reiss”

2.AS “Nordeka”

3.SIA “VTU Valmiera”

 

Kravas vai speciālā pielietojuma autoparki

1.SIA “Kurbads un Ko”

2.SIA „CEMEX”

3.SIA “HAVI Logistics”

 

Zemāka riska autoparki

1.AS “Latvijas Gāze”

2.AS “Rīgas siltums”

3.AS “Grindeks”

 

Straujāka izaugsme: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Bulmeistare

SIA „VTU Valmiera”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: pr PIE vtu-valmiera PUNKTS lv
Mob. tel.: 26443410

 

11.03.2016

Notikumi

«Maijs 2024»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031