Aktualitātes

Šī gada 24. novembrī aicinām Latvijas izglītības iestāžu pedagogus pievienoties EUROPE DIRECT Vidzeme organizētajam pasākumam “Bezmaksas pieejamie Eiropas Savienības mācību materiāli”. Seminārs norisināsies tiešsaistē no plkst. 14:00 līdz 15:10 un pēc tā būs iespējams saņemt apliecinājumu par līdzdalību. Lūgums reģistrēties pasākumam šeit: https://forms.gle/NKmJQiWKvWPyikNz7
03.11.2022
Savā 2022. gada 14. septembra runā par stāvokli Savienībā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena izklāstīja pamatiniciatīvas, kuras Komisija plāno īstenot nākamajā gadā. Daudzas no tām formulētas, reaģējot uz pilsoņu ieteikumiem, kas tika saņemti konferences par Eiropas nākotni gaitā.
27.09.2022
Augusta sākumā EUROPE DIRECT Vidzeme kopā ar vides aktīvistiem un citiem interesentiem piedalījās 13 km garā izglītojošā pārgājienā gar jūras piekrasti. Kopā ar dalībniekiem ceļu mēroja arī nevalstiskās organizācijas “Vides izglītības fonds” pārstāvis un kampaņas “Mana jūra” dibinātājs Jānis Ulme, atklājot atkritumu monitoringa nozīmi, ļaujot to ikkatram izmēģināt dabā un atbildot uz jautājumiem, kas cieši saistīti ar vides problēmām un to risinājumiem.
16.08.2022
Īpašā Eirobarometra “Jaunatne un demokrātija Eiropas Jaunatnes gadā” dati rāda: tikai nedaudz vairāk nekā trešdaļa Latvijas jauniešu aktīvi izmanto savas Eiropas Savienības (ES) pilsoņa tiesības un ES programmu un projektu piedāvājumu. Tajā pat laikā Latvijas iedzīvotāji, it sevišķi jaunatne, vēlas saņemt vairāk informācijas par Eiropas Savienības nodrošinātajām tiesībām un iespējām, tāpēc Eiropas Komisija uzsāk informatīvo kampaņu „Acis vaļā”. Kampaņas gaitā sabiedrība tiks aktīvi informēta par pašreizējām programmām un iespējām, ko finansē no Eiropas Savienības budžeta, kā arī tiks izsludināts konkurss, kurā varēs laimēt divus portatīvos datorus.
02.08.2022
Lielākā daļa jūrā nonākušo atkritumu rodas no mūsu ikdienas un dzīves sauszemē. 11. augustā pievienojies EUROPE DIRECT Vidzeme rīkotā pārgājienā, lai kopā ar nevalstiskās organizācijas “Vides izglītības fonds” pārstāvi un kampaņas “Mana jūra” dibinātāju Jāni Ulmi gūtu informāciju, jaunas zināšanas un piedalītos brīvās sarunās par jūras ūdens un piekrastes piesārņojuma problemātiku.
28.07.2022
Laika posmā no 29. maija līdz 1. jūnijam Milānā, Itālijā, norisinājās Eiropas Komisijas (turpmāk – EK) organizētā EUROPE DIRECT centru lielā tikšanās, pulcējot vienuviet vairāk nekā 400 EUROPE DIRECT centru vadītājus no visas Eiropas. Sanāksmē piedalījās arī visu astoņu Latvijas EUROPE DIRECT centru vadītāji, tai skaitā arī EUROPE DIRECT Vidzeme vadītāja Maija Rieksta. Kopīgās sanāksmes mērķis bija pārrunāt, analizēt un rast risinājumus šī brīža izaicinājumiem, komunicējot par Eiropas Savienības (turpmāk – ES) aktualitātēm, veidot jaunas sadarbības, kā arī stiprināt centru saikni ar EK un tās pārstāvniecībām.
20.06.2022
Šī gada 20. jūnijā notiks īpaša loterija, atbalstot iniciatīvu “Beznosacījumu pamatienākumu ieviešana visā ES”. Lai pievērstu lielāku uzmanību šai iniciatīvai, tiks izlozēti 4800 eiro (800 eiro mēnesī), kas ir 6 mēnešu pamatienākums. Reģistrācija izlozei ir bez maksas, un tajā var piedalīties personas, kas vecākas par 16 gadiem un dzīvo kādā no ES valstīm. Kā vienmēr, visi, kas jau ir reģistrējušies UB4ALL, automātiski piedalās izlozē - jums nekas nav jādara, savu izlozes numuru saņemsiet dienu pirms izlozes.
15.06.2022
Pēc divu gadu pārtraukuma Izglītības un zinātnes ministrija atsāk konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta”. Konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023” mērķis ir noteikt vienu pašvaldību vai divu pašvaldību apvienību, kas 2023. gadā uzņemsies pildīt Latvijas Jauniešu galvaspilsētas lomu.
09.06.2022
Maija mēnesī EUROPE DIRECT Vidzeme kopā ar cilpo.lv organizēja cilpošanas spēli “Eiropa Vidzemē”. Tās ietvaros vidzemnieki bija aicināti piedalīties interaktīvā pastaigā, esot kustībā un vienlaikus uzzinot interesantus faktus par izmantotajām iespējām, ko Vidzemei devusi Eiropas Savienība. Šobrīd aicinām atsaukties spēles uzvarētājus – komandas “Vakara skrējiens”, “Zaļi zaķi” un “Korgijs” –, rakstot uz eiropassvieniba@vidzeme.lv. 
02.06.2022
9. maijā, Eiropas dienā, tika noslēgta pirms gada aizsāktā Konference par Eiropas nākotni. Svinīgā ceremonijā Strasbūrā Eiropas Savienības (ES) amatpersonām tika iesniegts Konferences gala ziņojums, kurā iekļauti 49 ierosinājumi, kas ietver konkrētus mērķus un vairāk nekā 300 pasākumu priekšlikumus, lai Eiropas nākotni padarītu labāku. Ierosinājumi balstīti uz idejām un rekomendācijām, ko izteikuši iedzīvotāji un, kas iesniegtas Konferences daudzvalodu digitālajā platformā, jautājumiem, kas tikuši apspriesti Eiropas pilsoņu paneļos, nacionālajās diskusijās un pasākumos un plenārsēdēs, kā arī Eiropas Jaunatnes gada aktivitāšu laikā.
19.05.2022

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930