Aktualitātes

Eiropas dienas ietvaros, Liepas Jauniešu centrs “Apelsīns” ciemos uzņēma 2020. gada ietekmīgāko influenceri Latvijā Niklāvu Mičuli. Kopā smēlāmies iedvesmu, motivāciju un klausījāmies, kā nepadoties sava biznesa veidošanā un sevis meklēšanā.
16.05.2022
Konkursa mērķis ir apzināt veiksmīgi īstenotus projektus vai iniciatīvas ar reāli uztveramu ieguldījumu ainavu aizsardzībā, pārvaldībā un/vai plānošanā (piemēram, rekultivācijas vai publiskās ārtelpas labiekārtojuma projekti, pētījumi ainavu jomā, ainavu plāni vai publiskas kampaņas, iesaistot sabiedrību), kas kalpotu par piemēru ainavu kvalitātes uzlabošanai citās pašvaldībās un valstīs.
12.05.2022
6. maijā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 tiešraidē portālā DELFI un Eiropas Savienības mājas un partneru sociālo mediju kontos notiks vērienīga Eiropas dienai veltīta tiešraide.
06.05.2022
Aļģu lampa, zemē stādāmi dēstu podiņi, koka pudeles, aplikācija, kas motivē šķirot atkritumus, organisko atkritumu savākšanas kastes ēdināšanas uzņēmumiem un produkti ar otro dzīvību – šādas inovatīvas idejas ierosināja un attīstīja jaunieši uzņēmējdarbības Vidzemes plānošanas reģiona organizētajā hakatonā “Radi pats Limbažu novadā”. Pirmās trīs godalgotās vietas ieguva: 1. “Walstrītnieki” (Limbažu vidusskola), kuri gaisa kvalitātes uzlabošanas nolūkos radīja aļģu lampu; 2. “Spriganie zaķēni” (Limbažu Valsts ģimnāzija), kuri pārliecinoši prezentēja zemē stādāmus dēstu podiņus, ražotus no organiskiem atkritumiem;  3. ”Zars” (Limbažu Valsts ģimnāzija), kuri nepilnu divu dienu laikā paspēja ne tikai pilnveidot savu ideju, bet arī izstrādāt tās prototipu - koka pudeli.
05.05.2022
No 1. maija EUROPE DIRECT Vidzeme kopā ar cilpo.lv organizē cilpošanas spēli “Eiropa Vidzemē”. Tās ietvaros vidzemnieki aicināti piedalīties interaktīvā pastaigā, esot kustībā un vienlaikus uzzinot interesantus faktus par izmantotajām iespējām, ko Vidzemei devusi Eiropas Savienība. Galvenais priekšnoteikums dalībai spēlē – stabils interneta pārklājums.
30.04.2022
Zaļajā ceturtdienā EUROPE DIRECT Vidzeme aicināja Cēsu aktīvos zaļā dzīvesveida piekritējus un citus interesentus uz tikšanos ar satura veidotāju, podkāsta “Pa kluso” vadītāju Lauru Grēviņu un Zero Waste Latvija biedri, kompostēšanas konsultanti un vides pārvaldības inženieri Zani Gailīti. Kopīgi meklējām atbildes uz dažādiem ar pārtikas atkritumiem saistītiem jautājumiem un uzzinājām vērtīgus padomus, ko ņemt vērā, ieviešot bioloģiski noārdāmo atkritumu kompostēšanu/šķirošanu katra paša mājsaimniecībā.
21.04.2022
28.-29. aprīlī Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Limbažu novada pašvaldības aģentūru “LAUTA” un EUROPE DIRECT Vidzeme rīkos jauniešu uzņēmējdarbības hakatonu “Radi pats Limbažu novadā”. Pasākuma mērķis ir attīstīt jauniešu uzņēmējdarbības spējas un motivēt jauniešus uzsākt uzņēmējdarbību. Hakatonā piedalīties aicināti Limbažu novada izglītības iestāžu 10.-12. klašu skolēni un Profesionālās izglītības kompetences centra „Rīgas Valsts tehnikums” Limbažu teritoriālās struktūrvienības audzēkņi.
20.04.2022
Tuvojoties Eiropas dienai un Eiropas eksāmenam 7., 8., 9. maijā, Eiropas Savienības māja un EUROPE DIRECT informācijas centri visā Latvijā aicina arī pieaugušos spodrināt savas zināšanas un izpratni par mums Eiropas Savienībā – par līdzdalību, vienotību un solidaritāti, par Eiropas Savienības prioritātēm un demokrātiju. Piesakies pasākumam ŠEIT.
19.04.2022
EUROPE DIRECT Vidzeme un Vidzemes plānošanas reģions aicina ikvienu interesentu apmeklēt semināru “Bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanas un kompostēšanas iespējas un risinājum mājsaimniecībās” ceturtdien, 14. aprīlī, plkst. 17.00 mākslas telpā MALA, Cēsis, Lenču ielā 11.
07.04.2022
Gatavojoties Eiropas dienai 9. maijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība aicina Latvijas izglītības iestādes un Eiropas Savienības lietu ekspertus piedalīties ikgadējā akcijā “Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2022”. Laikā, kad karš notiek tepat mums kaimiņos – Ukrainā, gadā, kas pasludināts par Eiropas Jaunatnes gadu, vairāk nekā jebkad agrāk Eiropas diena ir laiks paust solidaritāti un apliecināt savstarpējo atbalstu, runāt par Eiropas Savienības vērtībām un tās stiprināt. Tieši šobrīd jauniešiem ir ļoti nepieciešama motivācija, atbalsts un iedvesma, tāpēc aicinām izglītības iestādes un dažādu nozaru ekspertus, Latvijas valsts un pašvaldības iestāžu, NVO, uzņēmumu, ES finansētu projektu pārstāvjus pieteikt savu dalību akcijā. Akcijas norises laiks – no 28. marta līdz 20. maijam, atkarībā no skolu un ekspertu iespējām – tiešsaistē vai klātienē.
25.03.2022

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930