Izglītības stiprināti konkurētspējīgi reģioni un pieaugušo profesionālā izaugsme (CREATE)

Ne tikai atsevišķu Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, bet viscaur Eiropas Savienībā ir novērojamas lielas reģionālās atšķirības pieaugušo izglītības iespēju jomā.

Eiropas Komisijas Izglītības, jaunatnes, sporta un kultūras ģenerāldirektorāta 2012.gada ziņojumā ir uzsvērts, ka politikas risinājumi pieaugošo izglītības jomā ir vairāk jāpielāgo konkrētām situācijām nevis jāveido no jauna. Ir pierādīts, ka šīs reģionālās atšķirības izglītības jomā neveidojas tikai dēļ nepietiekamiem finanšu resursiem, bet gan vairāk tieši dēļ politikas un realitātes neatbilstībām vietējā līmenī. Līdz ar to ir nepieciešamība palīdzēt un dot iespēju reģionālajām un vietējām varas iestādēm izstrādāt politikas instrumentus, lai labāk formulētu pieaugušo izglītības politikas un programmas. Tāpēc projekts CREATE ir vērsts uz to, lai veidotu strukturētu sadarbības ietvaru, kas savestu kopā politikas veidotājus, pieaugušo izglītības un vietējās ekonomikas attīstītājus.

 

lasīt vairāk...

Vidzemes plānošanas reģions, īstenojot projektu “CREATE” un turpinot diskusiju par šī brīža pieaugušo izglītības efektivitāti, veicis pieaugušo izglītības politikas instrumentu izvērtējumu, secinot, ka pieaugušo izglītības politikas veidotāju izmantoto instrumentu loks ir visai šaurs un līdz ar to ne pārāk efektīvs. Projekta astoņi partneri kopīgi ir veikuši  pieaugušo izglītības attīstībā ieinteresēto iestāžu un organizāciju e-aptauju visās partnervalstīs, t.sk. arī Latvijā. Aptaujas rezultātā tika identificēti plašāk izmantotie instrumenti pieaugušo izglītības politikas novērtēšanā,  īstenošanā, politikas formulēšanā un tās programmu plānošanā. Balstoties uz aptaujas rezultātiem, partneri turpināja identificēt politikas instrumentus, kā arī veidot to aprakstus.

21.12.2018

Vidzemes plānošanas reģions aicina pieaugušo izglītībā iesaistītos profesionāļus (gan organizācijas, gan arī privātpersonas) sniegt viedokli par esošajiem un trūkstošajiem instrumentiem un  metodēm pieaugušo izglītības politikas veidošanas, ieviešanas un finansēšanas jomā. Šim nolūkam izveidota īpaša tiešsaistes anketa, ko izstrādājuši Meinūsas universitātes (National University of Ireland Maynooth) pārstāvji Īrijā.

07.05.2018

2017. gada nogalē Vidzemes plānošanas reģions (VPR) ir uzsācis īstenot Erasmus+ projektu “Izglītības stiprināti konkurētspējīgi reģioni un pieaugušo profesionālā izaugsme” – CREATE. Projekta galvenais mērķis ir uzlabot pieaugušo izglītības sniegumu un efektivitāti, sasaistot  Eiropas Savienības (ES) vispārējās politikas (EU2020) veidošanu ar tās ieviešanu reģionālajā līmenī, kur savukārt tiek izstrādātas un īstenotas izglītības programmas. Projekta mērķis izrietējis no tā, ka ES dalībvalstīs pastāv krasas reģionālās atšķirības pieaugušo izglītības īstenošanā.

15.12.2017

Notikumi

«Februāris 2019»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728