Izglītības stiprināti konkurētspējīgi reģioni un pieaugušo profesionālā izaugsme (CREATE)

Ne tikai atsevišķu Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, bet viscaur Eiropas Savienībā ir novērojamas lielas reģionālās atšķirības pieaugušo izglītības iespēju jomā.

Eiropas Komisijas Izglītības, jaunatnes, sporta un kultūras ģenerāldirektorāta 2012.gada ziņojumā ir uzsvērts, ka politikas risinājumi pieaugošo izglītības jomā ir vairāk jāpielāgo konkrētām situācijām nevis jāveido no jauna. Ir pierādīts, ka šīs reģionālās atšķirības izglītības jomā neveidojas tikai dēļ nepietiekamiem finanšu resursiem, bet gan vairāk tieši dēļ politikas un realitātes neatbilstībām vietējā līmenī. Līdz ar to ir nepieciešamība palīdzēt un dot iespēju reģionālajām un vietējām varas iestādēm izstrādāt politikas instrumentus, lai labāk formulētu pieaugušo izglītības politikas un programmas. Tāpēc projekts CREATE ir vērsts uz to, lai veidotu strukturētu sadarbības ietvaru, kas savestu kopā politikas veidotājus, pieaugušo izglītības un vietējās ekonomikas attīstītājus.

 

lasīt vairāk...

Vidzemes plānošanas reģions aicina pieaugušo izglītībā iesaistītos profesionāļus (gan organizācijas, gan arī privātpersonas) sniegt viedokli par esošajiem un trūkstošajiem instrumentiem un  metodēm pieaugušo izglītības politikas veidošanas, ieviešanas un finansēšanas jomā. Šim nolūkam izveidota īpaša tiešsaistes anketa, ko izstrādājuši Meinūsas universitātes (National University of Ireland Maynooth) pārstāvji Īrijā.

07.05.2018

2017. gada nogalē Vidzemes plānošanas reģions (VPR) ir uzsācis īstenot Erasmus+ projektu “Izglītības stiprināti konkurētspējīgi reģioni un pieaugušo profesionālā izaugsme” – CREATE. Projekta galvenais mērķis ir uzlabot pieaugušo izglītības sniegumu un efektivitāti, sasaistot  Eiropas Savienības (ES) vispārējās politikas (EU2020) veidošanu ar tās ieviešanu reģionālajā līmenī, kur savukārt tiek izstrādātas un īstenotas izglītības programmas. Projekta mērķis izrietējis no tā, ka ES dalībvalstīs pastāv krasas reģionālās atšķirības pieaugušo izglītības īstenošanā.

15.12.2017

Notikumi

«Decembris 2018»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31