Zaļas un sociāli atbildīgas pilsētu loģistikas inovācijas (SPOTLOG)

Transporta nozare tiek uzskatīta par arvien lielāku globālo klimata pārmaiņu veicinātāju. Loģistika rada aptuveni 39% no transporta CO2 emisijām.

Loģistika būs viena no visgrūtāk dekarbonizējamajām ekonomikas nozarēm, jo ​​paredzams, ka nākamajās desmitgadēs strauji pieaugs pieprasījums, kas saistīts ar preču transportu. Loģistikas pakalpojumi joprojām lielā mērā ir atkarīgi no fosilā kurināmā un bieži izmanto vairāku posmu transporta sistēmas. Līgumu trūkums ar privāto sektoru loģistikas jomā, nepietiekamas zināšanas un resursu trūkums ir galvenie šķēršļi reģioniem. Reģioni plāno vākt datus par pilsētu loģistiku un tādējādi padarīt mobilitāti un loģistikas ekosistēmu efektīvāku un nākamajās desmitgadēs sasniegt bezoglekļa vīziju.

Neraugoties uz atšķirīgajiem attīstības līmeņiem, SPOTLOG projektā iesaistītie reģioni saskaras ar kopīgu izaicinājumu –  saskaņot ilgtspējīgas pilsētu loģistikas plānošanu ar ES līmenī izvirzītajiem mērķiem, lai, piemēram, līdz 2030. gadam panāktu pilsētu centros bezizmešu loģistiku.

Turklāt trūkst izmērāmu mērķu un rādītāju ilgtspējīgai pilsētu loģistikas plānošanai un resursu izšķērdēšanas mazināšanai, kā arī trūkst savstarpējās savienojamības ar mobilitātes sistēmu zemāka blīvuma teritorijās.

SPOTLOG projekta galvenais mērķis ir iesaistīt vietējās kopienas sociāli atbildīgu loģistikas sistēmu izveidē, kur vien iespējams, balstoties uz nulles oglekļa emisijām, saprātīgi izmantojot visus pieejamos resursus un izmantojot preču un pasažieru transporta pakalpojumu digitalizāciju. lasīt vairāk...

Aicinām iepazīties ar informācijas apkopojumu, kas vēsta par pieredzi un zināšanām, kas tiek identificētas un uzkrātas SPOTLOG projektā, tā īstenošanā iesaistoties astoņām Eiropas Savienības valstīm. Partnervalstis vieno kopīgs mērķis – akcentēt pēdējās jūdzes mobilitātes izaicinājumus transporta sektorā gan pilsētās, gan lauku teritorijās.

29.02.2024

Š.g. 23. februārī Cēsīs pulcējās preču piegāžu nozares pārstāvji, pašvaldību speciālisti un zinātniski pētniecisko institūciju darbinieki, lai diskutētu par t.s. “pēdējās jūdzes” piegādes izaicinājumiem lauku telpā un pilsētās Vidzemē. Klātesošie novērtēja informāciju par Spotlog projektu un tajā identificētajām labajām praksēm, kā arī ar interesi uzklausīja arī vietējo uzņēmumu un zinātnisko institūciju piemērus par piegāžu organizēšanu, piemērojoties vietas specifikai un dažādiem individuāliem raksturlielumiem. Diskusijas raisījās par risinājumu mērogiem un pielietošanu Vidzemē. Pasākuma organizatori bija gandarīti dzirdēt arī aktīvas un kvalitatīvas diskusijas starp biznesa un pētniecības sektoriem. Savukārt pašvaldību pārstāvji novērtēja iespēju satikties ar pakalpojuma sniedzējiem, diskusijas turpinājās arī tīklošanās pusdienu laikā. 28.02.2024


Š.g. 23. februārī plkst. 11.00 – 14.00 aicinām interesentus uz Cēsīm, kur  notiks seminārs “Pēdējās jūdzes piegādes lauku telpā un pilsētā. Atšķirīgas problēmas, kopīgi risinājumi.”

Diskusijas par t.s. “pēdējo jūdzi” – preces nogādāšanu no noliktavas līdz klientam – aktuālas kļuvušas ne tikai komersantu un klientu vidū,  bet arī pašvaldībās. Ikvienā pagastā iedzīvotāji arvien biežāk vēlas redzēt pakomātu skapīšus un, tiekoties ar pašvaldības pārstāvjiem, vēlas noskaidrot, kā pie tādiem tikt. Tikmēr citur redzami dažādu uzņēmumu pakomātu skapji, kas ir teju viens otram blakus, bet pie katra no tiem piebrauc cits busiņš.

07.02.2024

Vidzemes uzņēmēji, pašvaldību speciālisti, pilsētu un lauku teritoriju iedzīvotāji Vidzemē aicināti dalīties savos novērojumos un līdz š.g. 20. februārim aizpildīt anketu par t.s. pēdējās jūdzes* preču piegādes pakalpojumu organizēšanu tuvējā apkaimē. Aptauja tiek organizēta ar mērķi iegūt ieinteresēto pušu viedokļus par pašreizējo situāciju un nākotnes vīziju saistībā ar pēdējās jūdzes piegāžu plānošanu un pārvaldības politiku vairāku Eiropas Savienības valstu reģionos, tostarp Vidzemē. 04.01.2024


Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930